Realizacje

Siedziba firmy Brochem Metal, Robakowo koło Poznania ul. Szkolna

Kompleks magazynowo-biurowy firmy Brochem Metal jest przykładem projektu, w którym celowo wykorzystano różnego rodzaju techniki pokryć fasadowych, które można traktować jako osobliwą wiztówkę firmy, dającą obraz potencjalnym klientom o dużych możliwościach wykonawczych firmy.

Kompleks magazynowo-biurowy firmy Brochem Metal jest przykładem realizacji, w której wykorzystano różnego rodzaju materiały elewacyjne na poszczególne obiekty kompleksu. Elewacje budynku magazynowego kompleksu pokryte są płytami warstwowymi stalowymi koloru szarego, natomiast fasada budynku biurowego wykończona jest tynkiem strukturalnym w kolorze żółto-beżowym i blachą miedzianą patynowaną, która nadaje budynkowi reprezentacyjny charakter. Elementy elewacji z blachy miedzianej celowo wykonane zostały różnymi technikami łączenia. Idea ta miała na celu przedstawienie i zaznajomienie przyszłych klientów z możliwościami rozwiązań pokryć elewacyjnych blachą miedzianą. Część fasady pokryta jest za pomocą wstępnie prefabrykowanego gontu fasadowego typu karo. Słupy podtrzymujące części narożne konstrukcji budynku wykonano w specjalnej technice w układzie taśmowym. Części fasad ponad słupem oraz daszek nad balkonem wykonano na pionowy rąbek kątowy. Wykonanie miedzianej elewacji wymagało od firmy wykonawczej dużych kwalifikacji, dokładności i precyzji, pokazując również klientom poziom i możliwości wykonawcze firmy.

Siedziba firmy Brochem Metal, Robakowo koło Poznania ul. Szkolna
Siedziba firmy Brochem Metal, Robakowo koło Poznania ul. Szkolna

Architektura: mgr inż. arch. Katarzyna Pucek
Projekt budynku: proj. bud.: CONSTRUCTA PLUS, Poznań
Generalny wykonawca: CONSTRUCTA PLUS, Poznań
Wykonawca fasad: BROCHEM METAL, Poznań
Miedź / produkt: Produkt: TECU® Patina
Producent: KM Europa Metal AG, Osnabrück, Niemcy
Ilo: 500 m2
Adres: Robakowo, ul. Szkolna
Ukończenie: 2006
Właściciel obiektu: BROCHEM METAL Sp. z o.o.

Żródło: Forum miedzi

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 30 sierpnia, 2013

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marta
    środa, 9 września, 2020

    Faktycznie styl i kolorystyka budynku wyróżnia się i jest cechą charakterystyczną obiektu. Może dzięki temu być wizytówką firmy. Klienci widzą, jakie materiały i jakie wykonanie oferuje firma.

Podobne artykuły