Dachówka ceramiczna

SINFONIE i MELODIE – nowoczesne dachówki esówki marki CREATON

Dachówki esówki marki CREATON to całkowicie nowoczesne wyroby inspirowane historycznym wzorem, pochodzącym z dawnych niderlandzkich manufaktur. Technologia bezdotykowego wypału w poziomych kasetach z jednej strony pozwala na zachowanie klasycznej, pięknej formy, z drugiej zaś gwarantuje powtarzalność serii sprawia, że są niezastąpione przy renowacji dachów obiektów zabytkowych, ale też świetnie prezentują się na budynkach współczesnej architektury.

 CREATON_ SINFONIE_Nazwa esówki pochodzi od  charakterystycznego kształtu litery S w przekroju poprzecznym, który zapewnia dachowi całkowitą szczelność i dobre odprowadzanie wody. Są wysoko cenione przez inwestorów i projektantów za walory estetyczne, wydajność i wysoką jakości oraz przez dekarzy za łatwość w układaniu, dużą tolerancję rozstawu łat i elastyczną długość krycia.

W ofercie producenta znajdziemy dwa modele esówek SINFONIE i MELODIE zróżnicowane pod względem wymiarów, kolorów i funkcjonalności. SINFONIE to popularna dachówka wielkoformatowa wyjątkowa pod względem ekonomiczności: zużycie dachówek na poziomie 10,9 sztuk/m² to o około 30% mniej w stosunku do dachówek o tradycyjnym małym formacie. Niezwykle rozbudowane zamki górny i boczny przy tolerancji rozstawu łat do około 29 mm zapewniają wyjątkową elastyczność montażu i przyspieszają prace dekarskie.

CREATON_MELODIE_NUANCE_antracytowa angobowana (2)Tymczasem elegancka i lekka, dzięki swej niewielkiej masie, dachówka MELODIE pozwala na łatwy i szybki montaż również tam, gdzie powierzchnie dachowe są małe, a ich forma zróżnicowana, posiadająca szereg detali. Perfekcyjna konstrukcja zamków pozwala na optymalne pokrywanie dachu przy zachowaniu maksymalnej tolerancji przesuwu, co gwarantuje znakomitą odporność na wnikanie deszczu również w niekorzystnych warunkach pogodowych. Ta elastyczna, małoformatowa dachówka znakomicie dopasowuje się do zabytkowych i tradycyjnych dachów nordyckich.

Obok dachówek połaciowych każdy z modeli oferowany jest z bogatym asortymentem akcesoriów dachowych, do których należą dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. W ten sposób producent zapewnia kompleksowy system dachowy, który pozwala fachowcom na wzorcowe ułożenie dachu oraz decyduje o ostatecznym, najwyższej jakości, estetycznym wykończeniu.

CREATON_SINFONIE_FINESSE_ winna czerwien glazurowana (1)Pokrycia ceramiczne zachwycają nie tylko kształtem dachówki, wzorem ułożenia, ale również kolorystyką. Wypalane w naturalnych czerwieniach, w postaci barwnych angob lub szlachetnych różnokolorowych glazur dachówki nieodmiennie kojarzą się z elegancją i prestiżem. W SINFONIE znajdziemy naturalną czerwień, angoby z kolekcji NUANCE: miedzianą i czarną matową, glazury z kolekcji FINESSE: winną czerwień i czerń, a także wysmakowaną czerń z ekskluzywnej serii NOBLESSE. Równie interesująca jest kolorystyka MELODIE: czerwień naturalna,  angobowane: miedziana, w kolorze łupka i czarna (z kolekcji NUANCE) oraz czarna glazurowana z serii FINESSE.

Dachówki esówki marki CREATON są trwałe i niezawodne. Wykonane z najlepszej gliny, w zaawansowanej technologii świetnie znoszą działanie ekstremalnych temperatur, są mrozoodporne i ognioodporne, a dzięki swojej budowie idealnie odprowadzają wodę, zapewniając dachowi maksymalną szczelność. Charakterystyczny kształt esówek, nawiązujący do XV-wiecznych holenderek sprawia, że są doskonałą propozycją na obiekty zabytkowe, współczesne, utrzymane w stylistyce z epoki oraz dachy budynków jednorodzinnych o wysokim standardzie.

CREATON_SINFONIE_FINESSE_ winna czerwien glazurowana (2) CREATON_MELODIE_NUANCE_antracytowa angobowana

4.6/5 - (9 votes)

Data publikacji: 3 września, 2016

Autor:

4.6/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły