Sklepy budowlane online – czy warto kupować materiały na budowę przez Internet?

Sklepy budowlane online
Sklepy budowlane online 

Zakupy przez Internet zdobywają coraz większą liczbę fanów. Jest to dla nas już niemal codzienność. Zamówić w taki sposób możemy praktycznie wszystko. Coraz większą popularnością cieszą się również miejsca takie jak internetowy sklep budowlany. Czy opłaca się korzystać z takiego rozwiązania?

Dokładna analiza wydatków to podstawa każdej inwestycji. Zakup materiałów budowlanych musi być więc przede wszystkim opłacalny. Podstawową zaletą zakupów przez Internet jest fakt, że w bardzo szybki sposób możemy przejrzeć setki ofert i porównywać składy budowlane.

Internetowy sklep budowlany jest więc o wiele lepszym wyborem niż klasyczny objazd hurtowni, który może zając nawet kilka dni. Może również okazać się, że w jednym miejscu nie znajdziemy wszystkich interesujących nas materiałów.

Internetowe sklepy budowlane – jakie mają zalety

Narzędzia budowlane

Internetowe sklepy budowlane wyróżniają się przede wszystkim szerokim wachlarzem asortymentu. Do wyboru mamy tysiące produktów, które są nam potrzebne. Spośród nich wymieniamy np.: narzędzia budowlane, folie fundamentowe, systemy rynnowe, farby budowlane, farby akrylowe, drabiny, rusztowania, łaty murarskie, szpachle, szpachelki, akcesoria dekarskie. Nie ma obawy o to, że jakiś produkt akurat nie jest dostępny – możemy go zamówić, lub skorzystać z innego sklepu.

Plusem takiego rozwiązania jest również to, że zakres asortymentu pozwala nam dopasować go do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Zakup przez internet wiąże się z możliwością szybkiej weryfikacji cen i porównania produktów. Nie musimy stać w kolejkach, szukać sprzedawców, gdyż zazwyczaj możliwy jest szybki czat ze specjalistom bądź możliwość skontaktowania się przez telefon.

Jakie materiały warto kupić w internecie?

Spośród przedmiotów, które warto zamówić przez internet, wyróżniamy z pewnością te, które bez problemu dostarczy nam kurier, np.: folia fundamentowa, wkręt ciesielski, gwoździe, wkręty farmerskie, palniki dekarskie i gazowe. Najlepiej celować w produkty, które są już sprawdzone i znane.

Internet to miejsce, gdzie znaleźć możemy produkty o zróżnicowanych parametrach czy wzorach. Duże możliwości magazynowania oraz sprawny kontakt z innymi hurtowniami czy producentami sprawia, że gdy np. zabraknie interesującego nas produktu, lub jego wariantu sklep internetowy zadba, aby zamówić go z innego miejsca i dostarczy w szybkim tempie. Czas oczekiwania w przypadku specjalnego zamówienia w sklepie stacjonarnym nierzadko może wynieść kilka tygodni.  W dobrze zaopatrzonym internetowym sklepie budowlanym znajdziemy także szeroki asortyment artykułów ogrodniczych miedzy innymi węże ogrodowe czy zraszacze ogrodowe oraz artykułów dla majsterkowiczów.  

Zakup materiałów budowlanych przez internet –  skuteczny sposób na oszczędności

Farby akrylowe

W przypadku zakupów przez internet możemy znaleźć interesujące nas przedmioty nawet z drugiego końca Polski. Co ciekawe ich nabycie będzie dalej bardziej opłacalne niż skorzystanie z pobliskich marketów budowlanych. Dokonując zakupów za wyższą kwotę, przeważnie mamy szansę skorzystania z darmowej wysyłki. Kupowanie przez internet jest więc nie tylko o wiele wygodniejsze, ale i tańsze.

Nieco inaczej wygląda z cięższymi materiałami budowlanymi np. dach i więźba dachowa. W takim wypadku odległość ma znaczenie. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z zakupów przez Internet. Wybór ogranicza się jedynie do odległości, w jakiej dokonanie zakupu jest opłacalne.

Bezpieczeństwo zakupów i możliwość zwrotu towaru

Dach i więźba dachowa

Korzystanie z internetowych sklepów budowlanych może kojarzyć się z niebezpieczeństwem związanym z transportem towaru i jego potencjalnym uszkodzeniem. Jednak nie ma co się bać – każdy produkt jest ubezpieczony i to nie my odpowiadamy za zdezelowany w transporcie towar tylko sprzedawca.

Dodatkowo, jeżeli dany asortyment nie spełni naszych oczekiwań, np. okaże się złej jakości, to bez obaw możemy go zwrócić w ciągu 14 dni kalendarzowych liczonych od otrzymania paczki. Sklep jest wówczas zobligowany do zwrotu pieniędzy na nasze konto. Należy pamiętać, że takiej możliwości zazwyczaj nie dają sklepy stacjonarne.


Data utworzenia: 11.05.2021


Komentarze

  • Jan napisał(a):

    Internet rzeczywiście kusi ofertą i cenami. Jeśli jesteśmy świadomi tego co i za ile chcemy kupić i znamy realia funkcjonowania tego handlu to jak najbardziej tak. Jeśli zaś mamy tylko mgliste wyobrażenie to odpuścić należy taką pokusę bo polegniemy w gęstwinie zawiłości reklamacyjnych i kosztów zwrotów

  • Damian napisał(a):

    ogólnie warto kupować przez Internet, często jest taniej i jest możliwość zwrotu, a to właśnie jego przewaga. jednak warto wybierać już sprawdzone produkty znanych marek w znanych sklepach internetowych. Internet nie daje możliwości obejrzenia zwłaszcza kolorów jak było by to na żywo.

dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Podobne artykuły