Rynny

Skuteczne odprowadzanie wody deszczowej z obiektów przemysłowych dzięki systemom rynnowym Galeco

Za skuteczne odprowadzanie wody z połaci dachu odpowiada poprawnie zamontowany i działający system rynnowy, to on podczas deszczu zbiera wodę z dachu i odprowadza ją do kanalizacji deszczowej lub do gruntu. Ten aspekt ważny jest we wszystkich typach budynków, ale szczególnie w obiektach przemysłowych, które przechowywują cenne urządzenia i produkty w halach magazynowych czy w zakładach produkcyjnych. Na ich potrzeby firma Galeco opracowała najnowocześniejsze systemy orynnowania.

Budynki przemysłowe posiadają niestandardowe gabaryty, a wielkość połaci dachowej wpływa na wybór odpowiedniego orynnowania. Należy więc pamiętać, że na dużych powierzchniach odprowadzanie wody może być utrudnione. Wybór odpowiedniego systemu jest zatem decyzją kluczową.

System Galeco STAL

Znakiem rozpoznawczym produktu jest charakterystyczny dla Galeco kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz. System Galeco STAL wykonany jest z najlepszej jakości stali powlekanej. Dodatkowo jest on zabezpieczony czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, podkładem oraz powłokami: organiczną oraz pasywacyjną. Posiada on głęboki profil tzw. kontynentalny, dlatego też jego wydajność jest wyższa niż wydajność systemów o tzw. profilu skandynawskim. Warto zaznaczyć, że system Galeco STAL w rozmiarze 135 jest równie efektywny jak system z rynnami o profilu skandynawskim w rozmiarze 150, który to montowany jest na obiektach przemysłowych czy budynkach wielorodzinnych.Bogaty wybór rozmiarów rynien i rur spustowych systemu Galeco STAL powoduje, że jest to rozwiązanie chętnie wybierane nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także hal magazynowych czy też zakładów produkcyjnych. Duża powierzchnia dachowa warunkuje bowiem zastosowanie efektywnej instalacji odprowadzającej wodę deszczową, a system Galeco STAL dostępny aż w 3 rozmiarach: 120, 135 lub 150 gwarantuje wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb.

Rynny GalecoRynny Galeco

System Galeco LUXOCYNK

Innym systemem rynnowym dedykowanym obiektom przemysłowym jest Galeco LUXOCYNK. Jego kształtki i elementy długie mają rozmiar analogiczny do sprawdzonego systemu Galeco STAL a rynny systemu Galeco LUXOCYNK w największym rozmiarze mają tradycyjny profil o rozwinięciu aż 333 mm. Konstrukcja tego rodzaju pozwala na szybkie i efektywne odprowadzanie wody deszczowej. Warto podkreślić, że największy rozmiar rynien systemu Galeco LUXOCYNK został opracowany właśnie z myślą o dużych obiektach przemysłowych oraz wielkogabarytowym budownictwie mieszkalnym. Poszczególne elementy systemu Galeco LUXOCYNK produkowane są z najwyższej jakości stali ocynkowanej powleczonej organiczną warstwą zabezpieczającą oraz chromem. Dzięki temu tworzą one stałą, solidną i zwartą powłokę, chroniącą stal przed korozją, a sam cynk przed patynowaniem. Dostępny w rozmiarach 135/100, 150/100 oraz 150/120.

Bezokapowy system rynnowy firmy GalecoBezokapowy system rynnowy firmy Galeco

Bezokapowy system rynnowy firmy Galeco

Wszystkie budynki przemysłowe powinny posiadać tradycyjny okap. Nie wszystkie jednak go mają. System BEZOKAPOWY Galeco jest innowacyjnym rozwiązaniem przystosowanym do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. System BEZOKAPOWY Galeco przeznaczony jest do orynnowania wielorodzinnych budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych. Na system BEZOKAPOWY Galeco składają się stalowe rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowe wykonanej z PVC o wymiarze 70 x 80 mm. Rynny, stanowiące podstawę innowacyjnego systemu, powstały z połączenia najwyższej jakości rdzenia stalowego pokrytego ocynkiem z powłoką polimerową tworzącą stałą, solidną i zwartą warstwę, chroniącą stal przed korozją. Dzięki prostokątnemu profilowi rynna jest bardziej wydajana niż konkurencyjne rynny 125 mm o profilu okrągłym. Prawdziwych estetów zapewne ucieszy fakt, że, prostokątna rura została zaprojektowane tak, aby schować cały spust w ociepleniu budynku.

Biorąc pod uwagę nasze warunki klimatyczne, gwałtowne zmiany pogody, rzęsiste ulewy i burze warto zastanowić się nad odpowiednim systemem odprowadzającym wodę. W ofercie wiodącego producenta systemów rynnowych – firmy Galeco – znajdziemy pełną gamę orynnowania, które z powodzeniem może być montowane w budynkach przemysłowych. Ich innowacyjność, wytrzymałość oraz różnorodność rozmiarów sprawia, że są chętnie wybierane przez zarządców zakładów produkcyjnych, hal magazynowych czy obiektów przemysłowych.
5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 4 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły