Akcesoria dachowe

Skuteczne zabezpieczenia przeciwśniegowe

W 1980 r. w podwarszawskiej Kobyłce powstał zakład Blacharsko-Dekarski. Od tamtej pory fachowcy skupieni wokół firmy, nieprzerwanie współpracują w imię osiągania najwyższych standardów produkowanych artykułów. Zakład dostarcza nie tylko produkty najwyższej jakości, ale również oferuje ich fachowy montaż.

Prawo nakłada na właścicieli i zarządców obiektów budowlanych obowiązek zapewnienia pełnego bezpieczeństwa ich użytkowania. Należy zadbać również o bezpieczeństwo osób, które mogą znaleźć się w bezpośrednim otoczeniu budynku. Jednym z wielu zagrożeń, które należy wyeliminować, są osunięcia śniegowe z powierzchni dachowych. Aby eliminować te zagrożenia, Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki wytwarza przeciwśniegowe zabezpieczenia.

Pełna ochrona przeciwśniegowa

Przed zainwestowaniem w jakikolwiek element zabezpieczenia przeciwśniegowego, należy sprawdzić w normie PN-EN 1991-1-3 strefy obciążenia śniegiem konstrukcji budynku. System przeciwśniegowego zabezpieczenia składa się z drabinek, rur czy pali przeciwśniegowych oraz stoperów i śniegowych rozbijaczy. Ten skomplikowany dla laika system zabezpieczeń należy dobrać uwzględniając rodzaj pokrycia dachowego. Zakład w Kobyłce oferuje kompletne rozwiązania dostosowane do dachówek betonowych, ceramicznych, blacho dachówek czy blach na rąbek stojący.
Należy uwzględnić odpowiednią ilość wsporników, takich jak na przykład rury, pale czy drabinki. Istotne jest osiągnięcie bezpiecznego przeniesienia obciążenia śniegu i zarazem uszkodzeń zabezpieczeń. Produkty zabezpieczeń przeciwśniegowych wytwarzane są z aluminium. Technika pokrywania zewnętrznych powłok malowaniem proszkowym zapewnia trwałość elementów.

Co więcej w ofercie?

Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki oferuje znacznie więcej produktów niż tylko zabezpieczenia przeciwśniegowe. Między innymi rynny produkowane w systemie ciągłym, co oznacza wyeliminowanie tradycyjnych połączeń, podatnych na uszkodzenia i nieszczelności. W ofercie zakładu są również panele dachowe na rąbek stojący o klasycznej formie. Zainteresowanych współpracą, pracownicy zakładu zapraszają do kontaktu.

Zakład Blacharsko-Dekarski
05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel. 603 070 400
e-mail: biuro@dachyrynny.com

4.8/5 - (50 votes)

Data publikacji: 19 kwietnia, 2019

Autor:

4.8/5 - (50 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. bezpieczny
    sobota, 20 kwietnia, 2019

    Zaleganie pokrywy śnieżnej na dachu budynku może stwarzać duże niebezpieczeństwo dla jego konstrukcji. Topniejąca warstwa śniegu zwiększa jego ciężar i jak już było opisywane w prasie, zdarzały się przypadki dach nie wytrzymał śniegowego naporu. Dlatego tak ważnym jest wykonanie dachu zgodnie z projektem, który uwzględnia takie obciążenia. Ponadto warto skorzystać z usług firm, takich jak opisywana w niniejszym artykule, które dodatkowo zabezpieczą nasz dach.

  2. Jan K.
    sobota, 20 kwietnia, 2019

    Problem śniegu na dachu nie jest problemem trywialnym. Widziałem już skutki osunięcia się pokrywy zlodowaciałego śniegu na samochód sąsiada – na szczęście ucierpiało tylko auto, gdyby zsunęłó się na niego nie byłoby to bezpieczne. Natychmiast na wiosnę zainwestował w stopery i płotki przeciw osuwaniu, dołożył stopnie na których można stanąć w trakcie odśnieżania. Dobrze jest wiedzieć, że jest taka firma, która rozwiązuje prawidłowo takie zagrożenia.

Podobne artykuły