Na rynku

SOPREMA objęła większościowy pakiet udziałów Termo Organika Sp. z o.o.

SOPREMA, założona w Strasburgu w 1908 r., jest światową firmą  specjalizującą się  w  izolacjach  przeciwwodnych i ociepleniach budynków oraz obiektów inżynierii lądowej. Grupa SOPREMA posiada 67 zakładów  produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a  w 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,75 mld €.

TERMO ORGANIKA została założona w 1997 r. w Mielcu i jest największym w Polsce producentem płyt styropianowych. Spółka ma pięć fabryk: cztery zakłady produkcji styropianu – w Mielcu, Głogowie, Siedlcach i Rypinie oraz zakład produkcyjny chemii budowlanej w Pyrzycach. Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju.

TERMO ORGANIKA produkuje wysokiej jakości materiały izolacyjne: płyty styropianowe w kropki (z prawami wyłączności) oraz najbardziej zaawansowane technicznie szare płyty styropianowe wytwarzane z surowców zawierających kompozyt, który poprawia własności izolacyjne produktu. Od momentu powstania, TERMO ORGANIKA kładzie szczególny nacisk na jakość swoich wyrobów, a jej wykwalifikowana, profesjonalnie przeszkolona kadra pracuje według najwyższych międzynarodowych standardów. W 2018 r. przychody TERMO ORGANIKI osiągnęły 82 mln €. Spółka jest liderem polskiego rynku termoizolacji styropianowych w budownictwie.

Przejęcie udziałów w Termo Organice wzmocni realizowaną przez SOPREMĘ strategię budowy mocnej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce, w której SOPREMA już dokonała strategicznej inwestycji: w 2010 r. zbudowała w Błoniach pod Warszawą super nowoczesną fabrykę systemów izolacji przeciwwodnej i papy bitumicznej. Stąd SOPREMA oferuje najlepsze w swojej klasie, stałe i płynne systemy hydroizolacji dla wszystkich typów budynków i inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wyroby z fabryki w Błoniach SOPREMA eksportuje do szeregu krajów, w tym do Szwecji, Finlandii, Republiki Czeskiej, Rumunii i na Węgry.               

Zarząd  TERMO ORGANIKI pozostanie bez zmian, a zarządzający będą nadal  wspólnikami spółki i w dalszym ciągu będą w pełni odpowiedzialni za rozwijanie jej działalności. Plany na przyszłość obejmują zwiększanie i doskonalenie portfela produktów i systemów oraz rozwijanie synergii z siecią spółek SOPREMA w celu oferowania klientom coraz lepszych rozwiązań oraz zwiększania potencjału eksportowego TERMO ORGANIKI.

5/5 - (41 głosów)

Data publikacji: 18 września, 2019

Autor:

5/5 - (41 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Łukasz
    czwartek, 19 września, 2019

    Przyłączenie firmy do grupy zwiększa jej siłę i działanie na rynku ociepleń. Pozwoli to na większe inwestycje w kraju i dochody ze sprzedaży. Nowe rynki sprzedaży za granicą na pewno przydadzą się Termo Organice.

  2. Jacek
    piątek, 20 września, 2019

    Takie wchłniecie naszej polskiej firmy nie jest zbyt dobre dla nas odbiorców, ponieważ ja jestem za utrzymywaniem tożsamości narodowej na naszym rynku.Szkofa, że dobrze prosperującą rodzima firma zostaje przejęta przez światowego giganta i oby wkrótce nie okazało się , że blnasza firma straci torzsamosc narodową.

Podobne artykuły