Samochód fachowca

Specjaliści z rodziny Doblo

Fiat Doblo jest jednym z najchętniej kupowanych małych dostawczaków. To zarazem podstawowy samochód w ofercie Fiata, którego nie może zabraknąć na 64. edycji Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Hanowerze, najważniejszych w Europie targach samochodów dostawczych i przemysłowych.

Kluczowym elementem na stoisku Fiata jest nowy Doblo Cargo XL, jeden ze „specjalistów” z rodziny Doblo, który, przy ponad 500 wariantach obejmujących kombinacje wersje nadwozia, drzwi i silnika, może pochwalić się największą gamą w tym segmencie. Nowa wersja XL posiada podobne wymiary jak Cargo Maxi, zapewnia jednak lepszy dostęp do przedziału ładunkowego, co jest zasługą tylnych drzwi o wysokości 1455 mm oraz 1550 mm wysokości samego przedziału ładunkowego. Ponadto, dzięki tylnemu zawieszeniu typu bi-link, samochód ten można bez obaw załadować do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia osi: 1200 kg z przodu i 1450 kg z tyłu. Pojemność ładunkowa Cargo XL wynosi 5 m3 (przy złożonym siedzeniu pasażera: 5,4 m3).

Podczas targów w Hanowerze Fiat Professional zaprezentuje 10 modeli – od samochodów typu van, opartych na konstrukcji samochodów osobowych, po Stradę, Fiorino, Doblo Cargo, Scudo i Ducato Maxi. To jedna z najszerszych i najbardziej ekologicznych ofert na rynku, ponieważ aż cztery z nich posiadają instalację na metan, dostępną w standardowym wyposażeniu.

specjalisci-z-rodziny-doblo
specjalisci-z-rodziny-doblo
5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 18 września, 2012

Autor:

5/5 - (10 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jarosław C.
    piątek, 18 stycznia, 2019

    Koncern Fiata posiada we swojej ofercie szeroką gamę aut użytkowych. Jeździłem już Fiatem Fiorino, Fiatem Ducato i nigdy mnie nie zawiodły. Oczywiście nie zawsze były idealnie wykonane ale na drodze dawały radę i w firmie, i w domu przy przeprowadzkach. Jest szansa że niedługo firma kupi Fiata Doblo i wówczas sprawdzę czy podtrzyma on dobrą tradycję.

  2. Jan
    niedziela, 15 listopada, 2020

    Miałem okazję jeździć różnymi autami włoskiego koncernu zarówno osobowymi jak też użytkowymi. I powiem szczerze nigdy nie dały plamy, chociaż nie zawsze wzornictwo czy wykończenie przypadły mi do gustu. Natomiast mechanicznie było ok. Owszem zdarzały się awarie ale nie były one poważne i kosztowne. Taka klasa średnia ale w lepszym wykonaniu. Ja z sentymentem wspominam Punto i Ducato.

Podobne artykuły