Chemia specjalistyczna

Dekarskie spoiwo Plastal®

Dwa najpopularniejsze sposoby łączenia metalowych elementów orynnowania to lutowanie oraz stosowanie złączek uszczelkowych. Plastmo proponuje trzeci sposób – przy pomocy spoiwa dekarskiego PLASTAL®.

Metoda ta przewyższa łatwością popularne lutowanie, jest trwała i niezwykle skuteczna, a do tego przeprowadza się ją szybko i bardzo sprawnie.

Spoiwo dekarskie PLASTAL® to idealnie wiążąca substancja do łączenia metalowych systemów rynnowych Plastmo Polska. Ale ten niezwykły preparat można również stosować przy szerokiej gamie prac wykończeniowo-budowlanych. Spoiwo cechuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni wilgotnych lub malowanych. Łączy ze sobą bardzo szeroki zakres materiałów: od poliestru, drewna, szkła i PVC aż po aluminium, metal i beton. W dodatku bez konieczności zastosowania podkładu.

Spoiwo dekarskie PLASTAL® można stosować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystko za sprawą doskonałej wytrzymałości na szeroki zakres temperatur: od -40°C do +100°C. Istotny jest fakt, że po zastygnięciu spoiwo dekarskie PLASTAL® zyskuje wysoką twardość, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Wśród zaskakujących właściwości tej niezwykłej substancji znajdziemy zarówno wysoką wytrzymałością na ściskanie i zrywanie oraz doskonałą odporność na promieniowanie UV i wilgoć, ale również zdolność tłumienia drgań.

Spoiwo jest szczególnie polecane przy montażu wszelkiego rodzaju metalowych instalacji rynnowych oraz wykonywaniu drobnych prac remontowo-wykończeniowych.

Spoiwo dekarskie PLASTAL® sprawi, że montaż systemów rynnowych przebiegnie szybko i sprawnie, a instalacja będzie szczelna, wytrzymała i elastyczna zarazem.

Więcej na www.plastmopolska.pl

spoiwo-dekarskie-plastal
4.6/5 - (5 votes)

Data publikacji: 9 marca, 2013

Autor:

4.6/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ewelina
    poniedziałek, 19 sierpnia, 2019

    Brzmi zachęcająco. Materiał, który ma doskonałą przyczepność, a jednocześnie może być stosowany w tak szerokim zakresie temperatur. Zakładam, że w tych ekstremalnych temperaturach także ma doskonałe właściwości.

  2. Marta
    piątek, 24 września, 2021

    Na pewno łatwiej i szybciej jest użyć spoiwa dekarskiego zamiast lutować. Wyjątkowa jest także trwałość, która przetrzyma nawet ekstremalne temperatury. Warto chyba spróbować.

Podobne artykuły