Wiązary

Spółka WPW Invest specjalistą od prefabrykowanych konstrukcji dachowych

WPW INVEST to prężnie działająca spółka, założona w 2004 roku, która specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych oraz przede wszystkim w produkcji prefabrykowanych drewnianych konstrukcji dachowych.

Choć trzonem działalności firmy zawsze było generalne wykonawstwo, w ostatnich latach bardzo mocny akcent został położony na prefabrykowane konstrukcje szkieletowe i chodzi tu nie tylko o prefabrykację konstrukcji szkieletowej ścian, ale też o konstrukcje dachowe. Firma oferuje kompleksową realizację usług, począwszy od opracowania projektu, poprzez produkcję elementów i ich transport na budowę, a zakończywszy na montażu. Rozwiązania stosowane przez WPW Invest umożliwiają wykonanie drewnianych konstrukcji dachowych o dowolnych kształtach i bez użycia podpór, zapewniając rozpiętości do 30 metrów (dachy płaskie) lub 40 metrów (dachy łukowe).

Spółka WPW Invest specjalistą od prefabrykowanych konstrukcji dachowych

Prefabrykowane wiązary dachowe w technologii płytek kolczastych

Prefabrykowana konstrukcja drewniana na dach jest efektem postępu w budownictwie. Poza tym jej użycie wynika z rosnących wymagań klientów, którzy oczekują krótkich terminów realizacji inwestycji, estetyki wykonania i sprawnej organizacji pracy na placu budowy. Pierwszym etapem w całym procesie prefabrykacji jest zaprojektowanie konstrukcji wg. założeń projektanta budynku, za pomocą specjalistycznego oprogramowania Pamir. Następnie dane cyfrowe trafiają do zautomatyzowanego centrum ciesielskiego, gdzie piły docinają poszczególne elementy prefabrykatu z ogromną dokładnością. Po tym etapie poszczególne elementy konstrukcji trafiają na stół prasy, gdzie z siłą 40-60 ton dochodzi do scalenia wiązara poprzez wciśniecie płytek kolczastych w elementy drewniane. Dopiero wtedy gotowe wiązary wysyłane są do montażu i trafiają na dach budynku. Opisywana wyżej technologia łączenia płytkami kolczastymi niesie ze sobą szereg istotnych korzyści, wartych wymienienia.
Po pierwsze umożliwia ona skrócenie czasu potrzebnego do ustawienia więźby dachowej nawet do 30% czasu potrzebnego w rozwiązaniach tradycyjnych, co stanowi ogromną wręcz oszczędność.

Po drugie zapewnia wysoką estetykę wykonanej konstrukcji, do czego przyczynia się m.in. zastosowanie drewna czterostronnie struganego, które nie jest ręcznie obrabiane ani też nie zalega na placu budowy. Ponadto pojawiają się kolejne oszczędności, ponieważ zastosowanie prefabrykowanej konstrukcji drewnianej daje możliwość eliminacji stropu betonowego lub prefabrykowanego i stanowi bazę dla konstrukcji sufitów podwieszanych. Do tego dochodzi oczywiście efekt zmniejszenia obciążenia dla podpór, na których pierwotnie opierać miał się betonowy strop. Kolejnym – choć nie ostatnim – argumentem przemawiającym za płytkami kolczastymi, jest możliwość stworzenia dowolnej aranżacji powierzchni, ponieważ wiązar wyprodukowany w tej technologii o rozpiętości do 30 m można oprzeć na zaledwie dwóch podporach, jednocześnie eliminując ściany nośne lub słupy i podciągi.

Spółka WPW Invest specjalistą od prefabrykowanych konstrukcji dachowych

Jakość i innowacyjność

Długą żywotność wszystkich konstrukcji WPW Invest zapewnia zastosowanie wysokiej jakości drewna litego, które jest suszone komorowo i odpowiednio impregnowane. Synchronizacja linii produkcyjnej ze specjalistycznym oprogramowaniem do projektowania konstrukcji gwarantuje ogromną precyzję, a tym samym wysoką jakość wytwarzanych przez firmę elementów. Inwestycje w nowatorskie technologie procesów wytwarzania produktów pozwalają WPW Invest na nieustanny rozwój i stałe poszerzanie oferty, zaś wysokie kwalifikacje i doświadczenie w branży, potwierdzane są kolejnymi zadowolonymi klientami.

Co możemy zaoferować Twojej firmie

Jesteśmy przygotowani, aby w bardzo krótkim czasie wyprodukować wiązary i dostarczyć je we wskazane miejsce na terenie całego kraju. Nasi inżynierowie i eksperci udzielą wsparcia i doradzą na każdym etapie realizacji projektu – od koncepcji aż po montaż elementów konstrukcyjnych. Troska o jakość użytych materiałów, nowoczesny park maszynowy, profesjonalna kontrola jakości produkcji, pozwala nam na dostarczenie Państwu produktu, który umożliwia szybki i dokładny montaż.

Zostań Naszym Partnerem!

Więcje informacji na www.wpwinvest.pl

4.9/5 - (68 votes)

Data publikacji: 26 lipca, 2020

Autor:

4.9/5 - (68 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kos
  poniedziałek, 27 lipca, 2020

  Konstrukcja dachu zawsze powinna być solidna i trwała,a zarazem bezpieczna .Warto kupować u takich zaufanych producentów sprawdzone konstrukcje jak:WPW Invest abyć mieć bezpieczny dach nad głową.

 2. Jan
  wtorek, 28 lipca, 2020

  Dach to jeden z integralnych elementów każdego domu. Czasy kiedy więźba powstawała na miejscu powoli mijają. Teraz coraz częściej gotowe segmenty więźby dachowej przyjeżdźają na plac budowy. I więźba powstaje błyskawicznie. Tak było w przypadku 2 czy 3 domów budowanych w mojej okolicy. Tak więc f-my takiej jak WPW Invest mają pole do popisu.

 3. Marcin
  wtorek, 28 lipca, 2020

  widać jak bardzo zmienił się proces tworzenia konstrukcji dachu. postęp jest w czasie i precyzji dzięki pracy specjalnych narzędzi i maszyn. dobrze, że są takie specjalistyczne firmy, które specjalizują się w budowaniu z drewna.

Podobne artykuły