Elektronarzędzia

Sprawna obróbka drewna z pilarką DWS780

Wytrzymała konstrukcja w połączeniu z precyzją cięcia, prostotą obsługi i możliwością wielu ustawień ułatwiają prace z drewnem.

Profesjonalna obróbka drewna wymaga stosowania narzędzi, które gwarantują precyzyjne cięcie. Zajmujący się tym działem budownictwa fachowcy cenią również wytrzymałość i łatwość obsługi urządzeń. W okresie zimowym, gdy większość prac prowadzona jest wnętrz budynków, firma DeWALT proponuje stolarzom, parkieciarzom oraz cieślom pilarkę ukosową DWS780, która spełnia wszystkie te wymagania. Urządzenie umożliwia precyzyjne cięcie różnej wielkości profili: drewna budowlanego przeznaczonego do prac ciesielskich, drewna do wykańczania wnętrz, czy też lekkich szkieletów budowlanych.

Pilarka DWS780 posiada szeroki zakres cięcia, który pozwala na pracę z materiałami o wymiarach 110x303mm, 44x170mm, 345x76mm, i wyposażona jest w system wskazywania linii cięcia XPS, który nie wymaga kalibracji i ułatwia precyzyjne wykonanie zaplanowanej pracy – wskaźnik, pozwalający na szybkie dostosowanie parametrów, gwarantujących dokładność i precyzję cięcia.

Mechanizm do ustawiania kątów jest wygodnie umiejscowiony i prosty w obsłudze, pozwala na ustawienie kątów ukosu do 49° (w prawo/w lewo). Krzywkowy mechanizm umożliwia bardzo szybką zmianę ustawień pomiędzy 0°-60° w lewo i 0°-50° w prawo. Ponadto przez zastosowanie na podziałce nacięć blokujących użytkownik może szybko zadać typowe dla budownictwa kąty, a skala ukosu widoczna jest podczas cięcia pod każdym kątem.

Sprawna obróbka drewna z pilarką DWS780

W pilarce DWS780 zastosowano rozwiązania, zapewniające najwyższą dokładność przy cięciu materiałów z drewna przez cały okres użytkowania: liniowe szyny prowadzące w układzie poziomym z tulejami wykonanymi z brązu, 10-pozycyjną skalę, czy wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie do ryglowania. Precyzyjne ustawienie głębokości rowków i wcięć możliwe jest dzięki zastosowaniu innowacyjnej blokady do rowkowania. Duża przesuwana prowadnica oporowa stanowi doskonałe podparcie materiału przy różnych cięciach i sprawia, że urządzenie pracuje z najwyższą dokładnością także podczas pracy z ciężkim drewnem. Ogranicznik głębokości cięcia umożliwia wykonywanie najbardziej popularnych łączeń, wykorzystywanych podczas montażu listew przypodłogowych, wykończeniowych jak i desek stosowanych do złożonych wzorów parkietowych.

DWS780 wyposażony jest w elastyczną osłonę przeciwpyłową, która znakomicie radzi sobie z materiałami o różnych profilach, a umieszczony w linii deflektor kieruje pył prosto do rynny. Komfort pracy zwiększa dodatkowo podświetlenie powierzchni cięcia.

Parametry techniczne i wyposażenie

Pilarka posiada mocny silnik o mocy 1650W i prędkości obrotowej 1900-3800 obr/min., średnicę piły 305 mm, tarczę pilarską z 60 zębów. Masa urządzenia wynosi 24,8 kg. Maksymalna głębokość cięcia pilarki to 170 mm. Wyposażenie standardowe pilarki obejmuje wysokiej jakości tarczę pilarską, klucz do montażu tarczy, worek na pył oraz zacisk materiału.

Cena: 4950 PLN

Wszystkie produkty firmy DeWALT dostępne są na terenie całego kraju w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych.

4.9/5 - (7 votes)

Data publikacji: 9 stycznia, 2012

Autor:

4.9/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły