Rynny

Stalowa trwałość w zasięgu ręki

Systemy rynnowe powinny cechować się przede wszystkim trwałością. O ich żywotności decydują projekt, zastosowana technologia, ale przede wszystkim wykorzystany do produkcji rynien materiał. Zdarza się, że przy ich wyborze kierujemy się nie najwyższą jakością, ale możliwością obniżenia kosztów instalacji. Na optymalne połączenie ekonomicznego rozwiązania z trwałością pozwala system rynnowy Galeco Luxocynk.

Grunt to materiał

Oferta dostępnych na rynku kompletnych systemów rynnowych jest bardzo szeroka, dzięki czemu możemy wybierać spośród różnorodnych materiałów – od tworzyw PVC po różnego rodzaju metale. Jednak przed wybraniem jednego z nich należy wziąć pod uwagę, jak dany materiał będzie zachowywał się w trakcie eksploatacji w kontakcie z wodą, temperaturą czy promieniami UV. Nie bez przyczyny za najtrwalsze uznaje się systemy rynnowe wykonane z metalu. Często są jednak postrzegane jako rozwiązanie nieopłacalne, głównie ze względu na wysokie ceny tych produktów. Mając to na uwadze firma Galeco, w oparciu o rozwiązania systemu stalowego,   stworzyła system rynnowy Galeco Luxocynk.

Galeco Luxocynk to system rynnowy wyprodukowany z najwyższej jakości stali ocynkowanej. Jego trwałość i odporność na korozję zapewnia zwarta powłoka, tworzona przez organiczną warstwę zabezpieczającą i chrom, którymi powleczone są elementy systemu. Złożone z trzech warstw – stali oraz powłoki cynkowej i polimerowej – rynny zapewniają sprawne funkcjonowanie, a co za tym idzie – bezpieczeństwo budynku przez długie lata.

Stalowa trwałość w zasięgu ręki

Nowatorska rynna

System Galeco Luxocynk nie tylko wykorzystuje sprawdzone już rozwiązania, ale też wprowadza nowatorskie elementy. Pierwszym z nich jest unikalny kształt rynny, zabezpieczający przed przelewaniem się wody nawet podczas obfitych deszczów. Jest to możliwe dzięki tzw. „kontynentalnemu” profilowi rynny stalowej z charakterystycznym wywinięciem krawędzi do środka. Ponadto, większa jej głębokość gwarantuje wysoką wydajność w odprowadzaniu wody. Nowością jest też wprowadzenie pierwszego na rynku narożnika uniwersalnego, który maksymalnie skraca czas i obniża koszt instalacji systemu rynnowego. Sam montaż jest niezwykle łatwy i wygodny – najpierw należy zamontować haki, a dopiero po założeniu fartuchów nadrynnowych rynny.

Stalowa trwałość w zasięgu ręki

Elegancki detal

Skomplikowana architektura dachów wymaga kreatywnych rozwiązań przy montażu efektywnego systemu rynnowego. Galeco Luxocynk umożliwia to dzięki zastosowaniu łuków o niestandardowych kątach. Ponadto stalowy, jednolity kolor rynien, bez tzw. „kwiatów”, które są charakterystyczne dla standardowych blach ocynkowanych, stanowi elegancki detal w wykończeniu budynku. Warto dodać, że system Galeco Luxocynk dostępny jest w rozmiarach 135/100,150/100 oraz 150/120. Rynny można łączyć za pomocą łączników lub – alternatywnie – za pomocą lutowania. Cały system objęty jest 10-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.galeco.pl.

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 28 grudnia, 2014

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły