Złącza ciesielskie

Stalowe stężenia wiatrowe SIMPSON STRONG-TIE

Drewniane wiatrownice przez długi czas niepodzielnie królowały na dachach, były popularnym i właściwe jedynym, wykorzystywanym sposobem stężenia więźby dachowej. Do jej zadań należało usztywnienie konstrukcji więźby dachowej w kierunku podłużnym. Aktualnie jednak coraz częściej używa się stalowego stężenia wiatrowego. W jego skład wchodzą nie tylko taśma perforowana ale i cały zestaw systemów części spinających i naciągających taśmy w więźbie dachowej. W produkcji takich produktów przoduje firma SIMPSON Strong-Tie – niekwestionowany, światowy lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań łączenia i wznoszenia bezpiecznych konstrukcji drewnianych.

Zestawy naciągające są nieodłączną częścią systemów stężeń wiatrowych SIMPSON STRONG-TIE, są one szczególnie polecane do stabilizowania wiązarów dachowych podczas ich montażu jako konstrukcji dachowej. Taśmy perforowane sprzedawane są w rolkach o długościach od 3 do 50 mb oraz różnych szerokościach (10 do 80 mm) i grubościach (1,5 do 3,0 mm).

Taśmy montażowe są zaś uzupełnieniem produktów o dość osobliwym przeznaczeniu. Wykorzystuje się je w szczególności do prac monterskich. To niezawodny produkt do mocowania przewodów lub podwieszania rur oraz innych elementów gdzie niezbędne jest użycie elastycznego połączenia. Zaletą taśm montażowych, a szczególnie taśm o niewielkiej szerokości jest dodatkowa barwna osłona z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia. Co warto podkreślić, montażowe taśmy perforowane posiadają deklaracje zgodności PN i EN.

ASZ

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 25 listopada, 2013

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. andi
  niedziela, 17 października, 2021

  Andrzej

 2. andi
  niedziela, 17 października, 2021

  Simpson system Ok, ale na boga skąd te ceny? Kosmos przy nich jest blisko, złaczka naciąg 1 szt ponad 400 zł, a na dachu mam 12 szt a gdzie blachy wezłowe i taśma

 3. Autor
  czwartek, 21 października, 2021

  @andi sugeruję zmienić dystrybutora. Katalogowa cena detaliczna wynosi kilkadziesiąt złotych.

Podobne artykuły