Fotowoltaika

Stalowy dach fotowoltaiczny 2w1 SOLROOF

Dyskusje przeprowadzane ze specjalistami w branży dekarskiej i wykonane rygorystyczne testy zaowocowały powstaniem rozwiązania SOLROOF. Stalowy dach fotowoltaiczny 2w1 oferuje dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania.

SOLROOF to innowacyjny produkt, który powstał w celu zaspokojenia coraz większego zapotrzebowania na odnawialną energię. W SOLROOF klient otrzymuje kompletny dach – zintegrowaną fotowoltaikę z poszyciem dachowym (FIT VOLT), uzupełnioną o część nieaktywną (FIT), dedykowane obróbki blacharskie, system rynnowy i elementy instalacji elektrycznej, a to wszystko z montażem. Dach w systemie SOLROOF prezentuje się spójnie i pełni funkcję 2w1 – zabezpiecza dom i produkuje energię.

W oparciu o tradycję

Panel FIT VOLT to zintegrowany panel fotowoltaiczny, którego podstawą techniczną jest modułowy panel dachowy FIT. Dzięki temu oba produkty dobrze do siebie pasują i stanowią kompletne rozwiązanie. Arkusze łączone są na rąbek zatrzaskowy typu “klik”.

Stalowy dach fotowoltaiczny 2w1 SOLROOF

Dopracowana estetyka

Producent wyeliminował ciężkie i nieatrakcyjne panele fotowoltaiczne, widoczną konstrukcję montażową oraz okablowanie, znane z tradycyjnych paneli. Jedną ze szczególnych cech dachu SOLROOF jest spójność powierzchni, a dzięki zastosowaniu specjalnego szkła hartowanego, panele aktywne uzyskały jednolitą barwę dopasowaną do nieaktywnych paneli – co nadaje połaci dachu harmonijny charakter.

Stalowy dach fotowoltaiczny 2w1 SOLROOF

W zgodzie z naturą – Stal XCarb® od ArcelorMittal

Do produkcji dachu SOLROOF wykorzystywana jest niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal. Stal XCarb® jest produkowana z materiałów pochodzących w 75% z recyklingu, korzystając wyłącznie z odnawialnej energii elektrycznej.
Przykładowo, dach SOLROOF o powierzchni około 150 m2, w stosunku do standardowych dachów powlekanych powłokami organicznymi, generuje o 1,2 tony CO2eq./m2 mniej, co stanowi aż 62% emitowanego śladu węglowego.

Stalowy dach fotowoltaiczny 2w1 SOLROOF

Maksymalizacja wydajności i bezpieczeństwo użytkowania

Producenci SOLROOF sięgnęli po rozwiązania technologiczne sprawdzonej i docenianej firmy SolarEdge, która zdobyła zaufanie, dzięki wysokiej jakości produktom, takim jak optymalizatory. Urządzenia te zapewniają maksymalną wydajność paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, które w tradycyjnych panelach fotowoltaiczny zmniejszają produkcję całej instalacji.
Projektując system, zwrócono uwagę nie tylko na jego wygląd i wydajność, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zastosowana w SOLROOF funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu.

Jedna gwarancja i bezproblemowe serwisowanie

Za dach SOLROOF odpowiedzialny jest jeden producent; zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT produkowane są z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej. Klient otrzymuje również jedną gwarancję na system, dzięki czemu unika przerzucania się odpowiedzialnością pomiędzy wykonawcami.

Szkolenie SOLROOF

Akademia Mistrzów to autorski program szkoleń praktycznych, prowadzony przez Mistrzów Dekarstwa w nowoczesnej sali przy zakładzie produkcyjnym w Dąbrowie Górniczej. Spotkania podzielone są na dwie części: teoretyczną – w formie wykładu o technologii SOLROOF oraz korzyściach, jakie niesie ze sobą dla wykonawców i klientów, oraz praktyczną, podczas której goście wraz z naszymi mistrzami dekarstwa przeprowadzają montaż dachu SOLROOF. \

Chcesz rozszerzyć swoje usługi o montaż systemu SOLROOF? Skontaktuj się z producentem: www.solroof.eu

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 2 maja, 2024

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły