Na rynku

Stały rozwój firmy Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec

Firma Dekarstwo-Ciesielstwo Jan Łobodziec, działa od ponad 10 lat głównie na terenie województwa lubuskiego oraz sporadycznie za pobliską zachodnią granicą. Rozwój firmy przebiegał równolegle z rozwojem całej branży w regionie. Jednak od strony jakości świadczonych usług i wszechstronności kwalifikacji zespołu, firma pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji, a w tych działaniach wspiera ją szeroka wiedza pracowników i odpowiednie zaplecze techniczne z samochodowym dźwigiem Klaas na czele.

Fot. Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec

Najważniejsze informacje o firmie i krótki zarys jej historii

Firma istnieje na rynku od 2009 roku, a jej siedziba znajduje się w Tucholi Żarskiej niedaleko Zielonej Góry. Jej założyciel najpierw zdobywał doświadczenie pracując przez wiele lat na lokalnym rynku w innych firmach, a następnie w ramach własnej działalności gospodarczej. Bogate doświadczenie od samego początku uwrażliwiło go na dbałość o jakość wykonywanych konstrukcji i pokryć dachowych oraz na własny rozwój zawodowy. Efektem tej postawy było m.in. zdobycie tytułu mistrzowskiego i rozpoczęcie działań edukacyjnych dla młodszych pokoleń dekarzy. Dziś spektrum działań firmy jest szerokie i obejmuje m.in. prace na sporych obiektach przemysłowych, prace przy budynkach zabytkowych – tu pod nadzorem lokalnego konserwatora zabytków – oraz wykonywanie więźby i pokryć dachowych na coraz większych osiedlach domów. Dowodem na to jest choćby bieżący sezon, w którym zespół fachowców firmy ma za sobą m.in. duże osiedle ponad stu domów jednorodzinnych, na których zespół wykonał od podstaw kompletne dachy.

Fot. Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec

Oferta firmy Dekarstwo-Ciesielstwo Jan Łobodziec

Choć duża część oferty firmy została już zarysowana w poprzednim rozdziale, nie można pominąć kilku innych pozycji. W zakresie prac o charakterze ciesielskim firma pana Jana wykonuje od podstaw więźbę dachową, opierając się na materiałach dostarczanych z Wolsztyna przez hurtownię Blach-Dek. Na polu prac typowo dekarskich zespół firmowych fachowców oferuje montaż okien dachowych i systemów rynnowych oraz przede wszystkim montaż i obróbkę blacharską. W kwestii pokryć dachowych klienci firmy Łobodziec Dachy mogą wybierać między wszystkimi obecnie stosowanymi materiałami, czyli dachówką (np. zakładkową, holenderską, karpiówką), łupkiem naturalnym czy blachami miedzianymi i tytanowo-cynkowymi (technika rąbka). Do tego wszystkiego dochodzą ogólne usługi dźwigowe i usługi z podnośnikiem koszowym do 33 metrów.

Fot. Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec
Fot. Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec

Podstawowe zaplecze sprzętowe w firmie

Od początku działalności właściciel firmy stawiał na dobre wyposażenie pracowników w potrzebne narzędzia i urządzenia. Jest to głównie sprzęt transportowy i rozładunkowy oraz oczywiście wciągarki dekarskie rożnych typów i wielkości, które towarzyszyły ekipie od samego początku, do czasu zakupu samochodowego żurawia Klaas K-700 wraz z niezbędnym osprzętem w firmie Lift Polska z Namysłowa, co nastąpiło w ubiegłym roku. To już czwarty zakup sprzętu przez firmę pana Jana w spółce Lift Polska, ale jednocześnie pierwszy dźwig w historii tej ambitnej firmy. Dzięki zakupowi żurawia firma zyskała ogromne oszczędności w czasie pracy, gdyż pracownicy tracą mniej sił na niepotrzebne czynności związane z dostarczeniem materiałów na dach, a ich praca jest bezpieczniejsza. Jednak najważniejszym efektem pozyskania tego sprzętu stało się gwałtowne poszerzenie spektrum prac jakie firma może wykonywać, ponieważ żuraw samochodowy Klaas K-700 to 34,5-metrowa wysokość haka i możliwość transportowania ładunków o maks. masie do 3 ton przy wysięgu do 5 metrów i wysokości do 8 metrów (standardowy udźwig roboczy to 1,6 tony).

Fot. Dekarstwo-ciesielstwo Jan Łobodziec

Działalność szkoleniowa firmy Dekarstwo-Ciesielstwo Jan Łobodziec

To ważna cześć działalności, która stanowi pokłosie uzyskania tytułu mistrzowskiego przez właściciela firmy. Dzięki temu pan Jan Łobodziec już od wielu lat kształci nowych adeptów sztuki dekarskiej, przyczyniając się do rozwoju branży w lokalnym zielonogórskim regionie. Dziś już czterech jego uczniów pracuje w tym zawodzie, a w przyszłości będzie ich zapewne wielu więcej.


Data publikacji: 16 listopada, 2021

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły