Budownictwo drewniane

Stamadrew – elewacje, podłogi, boazerie i podbitki dachowe

Stamadrew Stanisław Marszałek z siedzibą w Czechowicach Dziedzicach to jeden z czołowych dostawców drewna Seca, który operuje na całym polskim rynku zaopatrując branżę w wysoko przerobione i certyfikowane, a więc zgodne ustawowo drewno budowlane.

Firma oferuje wysokiej klasy materiały znajdujące zastosowanie na wszelkich budowach, w tym oczywiście przy wznoszeniu budowli z drewna w kompleksowym rozumieniu tego określenia. Niespotykanie szeroka i rzeczywiście dostępna gama wyrobów pozwala na zastosowanie ich w praktycznie każdym przedsięwzięciu, zaś kompleksowo dobrane i magazynowane w odpowiednich ilościach produkty gwarantują całoroczne, powtarzalne, szybkie i bezproblemowe dostawy na każdą budowę i inwestycję.

Stamadrew – elewacje, podłogi, boazerie i podbitki dachowe

Na ofertę firmy Stamadrew składa się kilka głównych kategorii produktowych, wśród których uwagę przyciąga drewno do budowy elewacji, tarasów, podłóg, boazerii i podbitek dachowych. Jeśli chodzi o te pierwsze, należy zauważyć, że obecnie drewniane elewacje cieszą się na powrót rosnącą popularnością jako energooszczędny i nadający estetykę element budowli – stąd rosnące znaczenie tego asortymentu. Wszystkie deski elewacyjne w ofercie firmy Stamadrew są obejmowane prewencyjną ochroną drewna, co oznacza nie tylko wybór odpowiedniego rodzaju drewna w zależności od jego przeznaczenia, ale przede wszystkim podejmowanie działań mających na celu m.in. utrzymanie możliwie niskiej wilgotności drewna, ograniczenie ryzyka kontaktu z wodą i natychmiastowe jej odprowadzanie jeśli do takiego kontaktu dojdzie oraz zapewnienie odpowiedniej wentylacji drewna. Wybór profili jest szeroki i klienci firmy Stamadrew mogą wybierać pomiędzy następującymi:

 • profil „diagonal”, świerk lub modrzew syberyjski w jakości A/B/C (24 x 146 mm),
 • profil „budmax”, świerk w jakości A/B/C (19 x 146 mm),
 • profil „budmax extra”, świerk w jakości A/B (19 x 146 mm),
 • profil „D”, świerk w jakości A/B/C (24 x 146 mm),
 • profil „fasada”, świerk lub modrzew syberyjski w jakości A/B/C (19 x 189 mm),
 • profil „rhombus”, świerk lub modrzew syberyjski w jakości A/B (24 x 68 mm),
 • profil „rhombus NF”, modrzew syberyjski w jakości A/B (25 x 95 mm),
 • profil „2rhomb”, modrzew syberyjski w jakości A/B (24 x 146 mm).

Równie ciekawie prezentuje się oferta firmy w zakresie boazerii i podbitki dachowej. Tutaj klienci wybierają między wieloma odmianami profili „C” oraz profili „E”, przy czym oba typy profili wykonane są z drewna świerkowego w jakości A/B/C lub A/B Praktik. Zastosowane do podbitek drewno świerkowe cechuje się dobrą relacją ceny do jakości oraz potwierdzoną i powtarzalną jakością, za którą stoi właściwa certyfikacja.

Firma Stamadrew oferuje asortyment, który uzyskuje następujące certyfikaty:

 • CE – świadczący o spełnieniu norm konstrukcyjnych, higienicznych lub obydwóch razem,
 • FSC i PEFC – określające kontrolę pochodzenia produktu oraz kontrolę łańcucha dostaw (dostawca pozyskuje drewno z plantacji, które są zarejestrowane, a wszelkie firmy, które biorą udział w łańcuchu dostaw, działają legalnie i wedle przepisów),
 • VEH – certyfikat jakości strugania przyznawany podmiotom, u których proces ten spełnia normy stawiane przez organizację „Association of the European Planning Mill Industry” z siedzibą w Wiedniu.

Kwestia składowania towaru jest dla tego asortymentu kwestią ważną. Drewno nie może być niedbale przechowywane na miejscu budowy, gdyż pozostawione bez zabezpieczenia pod niebem może po sowitych opadach bardzo szybko nasiąknąć, a w dalszej perspektywie – po zamontowaniu – paczyć się. Dlatego też Stamadrew dba, aby oferowane przez firmę drewno było w małych pakietach pakowane w folię termokurczliwą zaś później, po ułożeniu na palecie, owinięte folią transportową. Daje to klientom firmy pewność, że podbitka drewniana ze względu na sposób przechowywania i zapakowania zachowa swoje deklarowane wartości, zaś na placu budowy będzie im łatwo uchronić ją przed zawilgoceniem.

Deski podłogowe to grupa produktowa, na którą składają się wyroby zarówno z drewna iglastego jak i liściastego. W pierwszej kolejności uwagę zwracają deski podłogowe lite na legary, wykonane z drewna świerkowego, sosny karelskiej lub modrzewia syberyjskiego. Deski te wykonane są z wysokiej jakości surowca głównego, suszone na 9% wilgotności (+/- 2%) i pakowane do foli a następnie spinane razem taśmą w palecie. Podłogi z nich układane posiadają wysoką dokładność obróbki – przez co nie trzeba ich cyklilnować – i cechują się łatwym montażem. Na tarasach natomiast warto zastosować deski z Termo Drewna, oferowane w postaci drewna sosnowego jak i drewna z jesionu pozyskiwanego w północnej Europie i Ameryce Północnej. To bardzo trwałe drewno o najwyższej klasie trwałości i oferowane w wersji gładkiej (profilowanej), jak i ryflowanej.

Opisany powyżej asortyment to tylko ułamek tego, co oferuje firma Stamadrew, gdyż kompleksowa oferta produktowa firmy zapewnia dostęp do kilkuset pozycji magazynowanych w ilościach potrzebnych na każdorazową szybką reakcję – również wtedy, gdy zajdzie potrzeba sprostania nagłemu i zwiększonemu zapotrzebowaniu ze strony stałych partnerów firmy. System dystrybucji, jaki funkcjonuje w firmie obejmuje zarówno ilości indywidualne i typowo detaliczne, jak i dostawy całych ładunków bezpośrednio z fabryki Seca do wskazanych lokalizacji w ilościach pakietowych i mieszanych, złożonych z produktów zamówionych spośród wszystkich dostępnych w ofercie kategorii. Stamadrew to elastyczność i dopasowanie do potrzeb każdego klienta.

www.stamadrew.pl
www.termo-drewno.pl

4.9/5 - (29 votes)

Data publikacji: 6 września, 2020

Autor:

4.9/5 - (29 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  środa, 9 września, 2020

  Budownictwo drewniane, drewno budowlane, drewno podłogowe i elewacyjne – trudno wyobrazić sobie dom bez nich. Dobrze więc, że jest f-ma która dba o to aby oferta tych wyrobów była szeroka i możliwie najwyższej jakości. Bo drewno to materiał naturalny sprawdzony od wieków i przyjazny ludziom.

 2. Piotr
  środa, 9 września, 2020

  Drewno wydaje się prostym produktem ale dość trudnym do osiągnięcia określonych warunków. Większość firm stara się zachować standardy, ale jednak nie wszystkie mogą pochwalić się, że spełniają certyfikaty.

Podobne artykuły