Narzędzia ręczne

Stanley® PowerLock® – do miarki miarka

Czy zastanawiałeś się kiedyś kto i kiedy, był taki sprytny, i wymyślił miarkę z blokadą taśmy? Zapewne nie. Bo wydaje się, że jest od zawsze. Ale nie jest, została wprowadzona na rynek dopiero w 1963 roku przez firmę Stanley®. I od razu została przebojem. Nic dziwnego, bez niej trudno byłoby coś precyzyjnie zmierzyć. Najstarsze zaś miary PowerLock® obchodzą właśnie 50-te urodziny, od ich premiery firma sukcesywnie wprowadzała na rynek nowe modele. Obecnie dostępnych jest aż 7 miar, w tym najnowsza PowerLock® Stainless Steel.

Stanley® PowerLock® – analiza przypadku

PowerLock® Stainless Steel – wykonana jest ze stali nierdzewnej, a chromowana obudowa dodaje jej szyku. Dzięki antykorozyjnym właściwościom możesz zabrać ją nawet pod wodę!

Długość ma znaczenie – miarę znajdziemy w dwóch długościach – 5m i 8 m. Wysięg taśmy bez podparcia wynosi od 1,5m do 1,8m.

Taśmy w nich zawarte są produkowane z najwyższej jakości stali węglowej profilowanej tak, aby w przekroju poprzecznym przyjmowały kształt części elipsy – zapewnia to dużą wytrzymałość i odporność na załamania przy wysuwaniu z obudowy.

Folia MYLAR zabezpiecza podziałkę, dzięki niej jej trwałość jest10-ciokrotnie większa.

Gwarancja precyzyjnego pomiaru z dokładnością do 0,9 mm na 3 metrach.

Oczywiście wyposażona jest też w blokadę i automatyczne zwijanie taśmy a także, w niezwykle praktyczny zaczep do paska.

Stanley® PowerLock® – do miarki miarka

Czy wiesz, że…

6 lat po rynkowym debiucie, w 1969 r. miara Stanley® PowerLock® poleciała w kosmos. Została dołączona do wyposażenia misji księżycowej NASA i znalazła się na Apollo 11.

ASZ

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 3 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Adam M.
    wtorek, 22 stycznia, 2019

    Po raz kolejny okazało się jak istotnym narzędziem jest porządna miarka. Ta kupiona w przy okazji w jakimś markecie kolejny raz zawiodła. Zacięła się, a po odwinięciu nie chce się już zwinąć. Chyba zainwestują w miarkę PowerLock f-my Stanley. Jest antykorozyjna, chromowana obudowa, taśma ze stali węglowej – argumenty nie do odrzucenia. Zatem skłonny jestem zainwestować w jakość.

  2. Zbyszek
    czwartek, 4 lipca, 2019

    wcześniej używało się miar składanych z drewna, tzw metrówek. fajnie, że powstała miarka zwijana, takie narzędzie jest mniejsze i bardziej elastyczne podczas mierzenia. nie zastanawiałem się jednak nad twórcą tego narzędzia. to jednak Stanley PowerLock i minęło już 50 lat od stworzenia tego ułatwienia życia.

Podobne artykuły