Warsztat

STARMIX – gwiazda w dziedzinie sprzątania.

Niemiecka firma Electrostar Schottle GmbH & CO. KG produkuje od ponad 85 lat odkurzacze profesjonalne, sygnowane marką STARMIX. Electrostar jest producentem średniej wielkości, zatrudniającym 135 osób i osiągającym roczne obroty na poziomie 25 Mln Euro (dane za 2007 rok).

Zerknijmy więc do katalogu. Znajdziemy tutaj pięć niezależnych linii odkurzaczy, które zostały skonstruowane z myślą o konkretnych odbiorcach. Podstawowe modele z serii AS przygotowano do ogólnego zastosowania w domu, garażu, na działce i w warsztacie. Profesjonalne sprzątanie dużych powierzchni to zadanie dla urządzeń z serii GS. Natomiast seria HS oznacza sprzęt używany przez rzemieślników. Jest również seria odkurzaczy do zadań specjalnych, np. do sprzątania odpadów azbestowych, ujętych w szerokiej serii IS. Egzemplarze z literkami IS w nazwie to generalnie urządzenia dla szerokiej grupy budowlańców, rzemieślników itp.

Wszystkie urządzenia serii IS utrzymane są w jednolitej stylistyce kolorystycznej, a różnią się głównie wyglądem zewnętrznym i podstawowymi parametrami technicznymi. Flagowy model to IS ARD-1225 EWS. Odkurzacz ten jest narzędziem specjalnie zaprojektowanym do długotrwałej i obciążającej pracy z innymi elektronarzędziami na budowie, do wciągania zarówno suchych jak i mokrych odpadów. Wyposażony został w dwie kasety z filtrami o zdolności zatrzymania do 99,95 % pyłów (filtry klasy M) oraz bardzo silną jednostkę napędową o mocy maksymalnej 1400 wat. Te dwie cechy, w połączeniu z funkcją otrząsania filtrów poprzez drgania elektromagnesu, stanowią o wyjątkowości tego modelu.

IS ARD-1225 EWS jest w stanie długo pracować pod dużym obciążeniem wraz z przyłączonym dodatkowym elektronarzędziem. Do gniazda znajdującego się na panelu sterowniczym można przyłączać elektronarzędzia o mocy nawet do 2400 wat. Podczas pracy z pyłami szybko blokującymi przepływ powietrza przez filtry, odkurzacz sygnalizuje moment, kiedy ich zapylenie jest zbyt duże i należy otrząsnąć je z pyłów. Wymiana samych kaset z filtrami – tak jak cała obsługa narzędzia – jest niezwykle prosta – po otwarciu górnej pokrywy należy je po prostu wyciągnąć po czym wsunąć nowe. Zbiornik na pyły wykonany został z udaroodpornego tworzywa sztucznego i jest w stanie pomieścić do 20 litrów suchych odpadów i 15 litrów mokrych odpadów. W sytuacji przepełnienia zbiornika mokrymi odpadami, odkurzacz wyłącza się automatycznie. Na osprzęt odkurzacza składają się: wąż 5 mb odporny na zgniecenia, stalowe kolanko i dwie stalowe przedłużki (stal nierdzewna), szczotka szeroka podłogowa, wąska dysza do szczelin oraz adapter pozwalający przyłączyć wąż odkurzacza do gniazda w dodatkowym elektronarzędziu.

Na uwagą zasługuje zasięg pracy odkurzacza IS ARD-1225 EWS: 8-metrowy kabel zasilający i 5-metrowy wąż pozwalają pracować w promieniu aż 13 metrów wokół gniazdka do którego przyłączony jest odkurzacz. IS ARD-1225 EWS jest doskonałym narzędziem dla każdego profesjonalisty (budowa, remonty itp.), dostępnym od marca 2008 na terenie całej Polski za pośrednictwem spółki LANGE ŁUKASZUK – wyłącznego importera produktów spod szyldu Starmix. Cena detaliczna tego odkurzacza wynosi 1490,00 zł brutto.

Łukasz Lewczuk Product Manager
www.langelukaszuk.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 7 lutego, 2013

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły