Na rynku

Sterowanie wentylacją pomieszczeń przy użyciu inteligentnego domu

Sterowanie wentylacją pomieszczeń przy użyciu inteligentnego domu

Planujesz wybudować swój pierwszy własny dom i zastanawiasz się nad projektem? Pewnie zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach, dlatego myślisz także o systemie inteligentnego sterowania. Przekonaj się, jak w kwestii zarządzania wentylacją pomieszczeń w mieszkaniu będzie on się spisywał.

Sterowanie wentylacją w mieszkaniu – inteligentny dom

Zaletą systemów typu inteligentny dom jest możliwość komfortowego i szybkiego zarządzania domem, zarówno jeśli chodzi o jego oświetlenie, ogrzewanie, jak i wentylację. W Polsce coraz częściej ludzie decydują się na zamontowanie klimatyzacji w każdym pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że można nią sterować nawet przy pomocy własnego telefonu komórkowego. Dzięki temu nie trzeba tego robić ręcznie, podchodząc za każdym razem do wentylacji lub klimatyzatora i ustawiając w nim odpowiednie parametry. Można to zrobić nawet w trakcie przebywania w pracy czy w restauracji. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ pozwala nam wrócić do takiego domu, o jakim marzymy. Odpowiednio ciepłego i przewietrzonego, w którym się po prostu dobrze czujemy.

Czym możemy sterować w inteligentnym budynku

Dzięki systemom inteligentnego domu ręczne sterowanie wentylacją, otwieranie i zamykanie rolet i włączanie oraz wyłącznie klimatyzacji przyciskami dostępnymi bezpośrednio na urządzeniu nie jest już konieczne. Praktyczne wskazówki na temat instalacji inteligentnych rozwiązań w domu znajdziesz na stronie www.zamel.pl. Do głównych korzyści jaki dają nam posiadanie inteligentnych rozwiązań w swoim domu jest wygoda w ustawianiu idealnego komfortu cieplnego w mieszkaniu co stanowi wyjątkowo wygodne i przyjemne ułatwienie naszego codziennego funkcjonowania w domu.

Odpowiednio ustawiona wentylacja jest bardzo ważna. Nie tylko ze względu na odczuwany przez nas komfort w trakcie przebywania w domu, ale także z innych powodów. Przede wszystkim dlatego, że zła wentylacja to ryzyko rozwoju wilgoci w mieszkaniu, co jest niezwykle niekorzystne dla naszego zdrowia, a przede wszystkim dla alergików, osób starszych i małych dzieci. Warto zauważyć, że w nieprzewietrzonych pomieszczeniach gromadzą się zanieczyszczenia toksyczne, optymalna ilość tlenu znacząco spada, przez co nie tylko gorzej się czujemy, ale przede wszystkim nasze piece i kominki nie pracują prawidłowo.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź artykuł pt. „System domu inteligentnego, czyli o zaletach zintegrowanego zarządzania budynkiem (BMS).

4.9/5 - (34 głosów)

Data publikacji: 9 października, 2018

4.9/5 - (34 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. mieszkaniec
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Inteligentny do to już nie odległa przyszłość, ale w coraz większości przypadków teraźniejsza rzeczywistość. Informatyka i automatyzacja coraz częściej wkracza do naszych domów. Wystarczy kilka kliknięć pilota czy telefonu, ustawienie pożądanych nastaw, a osiągniemy oczekiwany przez nas komfort pomieszczeń w zakresie temperatury, wilgotności czy wentylacji. To jak najbardziej XXI wiek.

  2. Isia2
    piątek, 15 lutego, 2019

    Naprawdę świetna sprawa.Już nie musimy prosić sąsiadów czy rodzinę o opiekę nad domem podczas naszego wyjazdu.Za pomocą smartphona możemy otwierać,zamykac rolety,przewietrzyć dom,właczyć oswietlenie.Rewelacja,chwała wynalazcy.

Podobne artykuły