Maszyny dekarskie

Stół montażowy Tectofix do prefabrykacji dachów

W dzisiejszych czasach inwestorzy szukają sprawdzonych oraz pewnych rozwiązań, które jednocześnie znacznie skrócą czas budowy zarówno domu, jak i innych obiektów. Dlatego też standardem stają się prefabrykowane dachy. Jednak, aby konstrukcja dachowa była trwała, a jej montaż na budowie był możliwie krótki, należy odpowiednio ją przygotować. Podstawą jest odpowiednia prefabrykacja drewnianych elementów, a to zagwarantuje stół montażowy Tectofix.

Dachy prefabrykowane to gotowe moduły złożone z elementów konstrukcyjnych oraz większości materiałów izolacyjnych. Dzięki prefabrykacji całopowierzchniowej eliminowane są wszelkie ewentualne błędy i odchyłki. Co ważne, czas potrzeby na montaż konstrukcji dachowej na realizowanym obiekcie jest bardzo krótki, najczęściej trwa jeden dzień. Dachy prefabrykowane powstają we w pełni kontrolowany sposób w warunkach fabrycznych, a proces produkcyjny obejmuje projektowanie, przygotowanie materiałów oraz ich prefabrykację. I właśnie na tym ostatnim etapie doskonale sprawdzi się stół montażowy Tectofix, ponieważ zapewnia maksymalną precyzję wykonania oraz odpowiednie warunki montażowe.

Jak, gdzie, kiedy

Stół montażowy Tectofix w Polsce oferuje jedynie firma Glulam Pro, wyłączny przedstawiciel firmy Bauer Holzbau. I chociaż laikom wydawać by się mogło, że stworzenie odpowiedniego miejsca montażowego nie wymaga zbyt wielkiej wiedzy, to stół montażowy Tectofix powstał na bazie 35-letniej praktyki i doświadczenia oraz ogromnej ilości przeprowadzonych wymagających testów. Mając więc takie solidne podstawy, to nowoczesne urządzenie gwarantuje precyzyjne wykonanie dachu, jednocześnie eliminując praco- i czasochłonne ręczne wykonywanie operacji. Co ważne, dzięki stosunkowo niskim nakładom finansowym na stół montażowy Tectofix może pozwolić sobie każda firma – niezależnie od wielkości – zajmująca się budownictwem drewnianym, stając się konkurencyjnym producentem prefabrykowanych dachów. Z kolei większe firmy mające już klasyczne linie do prefabrykacji, wchodząc w prefabrykację większych obiektów, bardzo chętnie rozszerzają swój park maszynowy właśnie o Tectofix!

Przygotowanie stołu Tectofix do prefabrykacji dachu z płatwią kalenicową.
Przygotowanie stołu Tectofix do prefabrykacji dachu z płatwią kalenicową.

Nieograniczone możliwości stołu montażowego Tectofix

Tectofix to innowacyjne narzędzie do prefabrykacji drewnianych dachów i to o różnych formach – zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych czy rozbudowanych. Dzięki temu stołowi montażowemu bez problemów we w pełni kontrolowanych warunkach można stworzyć naprawdę wszystkie konstrukcje dachowe, nawet łuki, kopuły czy mocno zaawansowane geometrie, zawsze oferując doskonałą jakość i estetykę.
Jakie są jeszcze zalety stołu montażowego Tectofix? Przede wszystkim, chociaż dach prefabrykowany jest modułowo, to cała połać dachowa składana jest na raz na jednym stole montażowym. Takie podejście pozwala uniknąć skumulowanych odchyłek na jednym module oraz domierzyć całą połać jeszcze w miejscu produkcji (hali), dzięki czemu na placu budowy wszystko będzie pasowało co do milimetra. Ponadto stół montażowy Tectofix umożliwia naprawdę dużą swobodę w projektowaniu i tworzeniu nietypowych dachów, co daje architektom, a tym samym inwestorom możliwość realizacji wymarzonych projektów, nawet tych najbardziej abstrakcyjnych.

Sprefabrykowany element dachu, przygotowany do transportu.
Sprefabrykowany element dachu, przygotowany do transportu.

Stół stworzony przez cieśli dla cieśli

Takie hasło, oczywiście zgodne z prawdą, określa stół montażowy Tectofix do prefabrykacji dachów. Na potwierdzenie tych słów, niezaprzeczalne fakty na temat tego innowacyjnego urządzenia:

  • łączy tradycję z nowoczesnością, co skutkuje stworzeniem solidnych i estetycznych dachów w krótkim czasie, niezależnie czy są to nowe obiekty, czy remontowane,
  • umożliwia prefabrykację dachu w modułach, ale też całej powierzchni na jednej doskonale widocznej, dostępnej płaszczyźnie w hali produkcyjnej,
  • dzięki prefabrykacji zwiększa bezpieczeństwo podczas realizacji obiektu oraz skraca czas jego budowy o 40%,
  • umożliwia pracę niezależnie od pogody,
  • dzięki niskim nakładom inwestycyjnym prowadzi do szybkiej amortyzacji sprzętu,
  • nie zajmuje dużo miejsca ze względu na możliwość zsunięcia szyn po zakończonym montażu konstrukcji dachowej,
  • obsługa jest łatwa i intuicyjna,
  • montowany element może mieć dowolną (nieograniczoną) wagę.

Więcej na glulam.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 6 lutego, 2025

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły