Narzędzia ręczne

Stubai – profesjonalne narzędzia dla dekarzy

Za kunszt pracy dekarza oprócz wiedzy, precyzji, umiejętności i doświadczenia, odpowiadają też narzędzia, jakie wykorzystuje w swojej pracy. Te profesjonalne, wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów narzędzia dla dekarzy Stubai, nie tylko pomagają lepiej i szybciej wykonywać wszelkie czynności na dachu, ale stają się wręcz niezastąpione w realizacji codziennych zadań każdego dekarza.

Synonimem najwyższej jakości i solidności są bez wątpienia narzędzia firmy Stubai. Produkowane w Austrii od 1960 roku, są doceniane przez profesjonalistów na całym świecie. Poza narzędziami dekarskimi producent oferuje również wiele narzędzi elektrycznych i murarskich, a także sprzęt alpinistyczny i noże kuchenne. Największy wybór produktów Stubai w Polsce zapewnia dystrybutor marki – firma Budman Mańko. Z szerokiej gamy dostępnych produktów, przedstawimy kilka najciekawszych i niezbędnych w skrzynce narzędziowej każdego wykonawcy robót dekarskich.

Nożyce do blach

Choć zasada działania nożyc jest prosta, technologia ich produkcji przez Stubai jest stale unowocześniana. W ofercie producenta dostępne są zarówno nożyce otworowe do cięć prostych i łukowych (w dwóch modelach: dla prawo- i leworęcznych), nożyce otworowe, jak i nożyce typu wiedeńskiego i liońskiego (o długości 210 mm). Na szczególną uwagę zasługują nożyce do cięć precyzyjnych, dźwigniowe i uniwersalne (prawe, lewe proste). Dzięki polerowaniu i indukcyjnemu hartowaniu wykorzystanego do ich produkcji materiału (stal węglowa C60 o twardości na poziomie 60-62 HRC), wyróżniają się niezwykle trwałymi ostrzami, a ich konstrukcja minimalizuje siłę potrzebną do cięcia nawet najtwardszych powierzchni.

Nożyce
Nożyce otworowe prawe
Nożyce
Nożyce Pelikan

Młotki

Oferta młotków firmy Stubai jest bardzo bogata. Podstawowe i najbardziej popularne wśród klientów są młotki ciosaki, oferowane w trzech wariantach: z rączką drewnianą, powleczoną gumą oraz wygiętą z wulkanizowaną główką. Do wyboru mamy również młotki drewniane z okrągłą rączką, młotki szklarskie oraz szereg młotków plastikowych, a wśród nich m.in. z główką klinową, okrągłą, prostokątną, kolorową i niezniszczalną.

Młotek plastikowy
Młotek plastikowy
Młotek ciesielski z magnesem
Młotek ciesielski z magnesem

Cęgi

Dystrybutor narzędzi marki Stubai – firma Budman Mańko w swojej ofercie posiada również różne rodzaje cęgów. Naszą uwagę przykuły przede wszystkim cęgi blacharskie 45° i 90° w czterech modelach: zawiasowe, nierdzewne, przetykane i piccolo oraz cęgi blacharskie proste, okrągłe i do podwójnego rąbka.

Cęgi przetykane 60 mm 90 st.
Cęgi przetykane 60 mm 90 st.
Cęgi zawiasowy 60 mm 45 st
Cęgi zawiasowy 60 mm 45 st

Zaciski

Prace dekarskie często wymagają precyzyjnych łączeń poszczególnych elementów. W zależności od rodzaju tych elementów dekarze potrzebują różnych zacisków. Często wykorzystuje się cęgi zaciskowe i spawalnicze, które posiadają powłokę epoksydową zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi łączonych części dachu. Wśród oferowanych przez polskiego dystrybutora – firmę Budman Mańko produktów należy wyróżnić jeszcze:

  • haki bezpieczeństwa wyposażone w dwie klamry ze śrubami zamykającymi. Są one wykonane z aluminium a ich udźwig, wykształtniki okapu służące do zamykania łączeń powyżej 90° lub zamykania na rąbek stojący;
  • cęgi typu Mors;
  • zaciskacz rąbka pojedynczego lub podwójnego;
  • zaciskacz okapu;
  • zaciskacz wąsa hakowego rynny.
Zacisk
zaciskacz rąbka podwójny 200mm
Zacisk
zaciskacz rąbka podwójny MINI 100mm

Szelajzy (kowadła dachowe)

W zależności od sposobu wykonania, kowadła dachowe [szelajzy] mogą być oferowane w dwóch podstawowych rodzajach: tworzone z jednolitego kawałka stali i hartowane lub hartowane i spawane. W obu rodzajach wysokość pryzmatu jest taka sama i wynosi 25 mm. Oprócz w/w występują jeszcze szelajzy okrągłe, rogowe, plastikowe duże i małe z uchwytem. Szczególne rozwiązanie wśród kowadeł dachowych stanowią walcowniki. Charakteryzują się one polerowaną powierzchnią pracującą i kątem 5°-7° oraz pryzmatem wysokości 25–30 mm.

Szelajza plastikowa
Szelajza plastikowa
Szelajza
Szelajza

Te i wiele innych produktów dostępnych jest na stronie dystrybutora marki w Polsce – firmy Badman Mańko: www.budman.com.pl. Sam sprawdź, co oznacza najwyższy poziom niezbędnych narzędzi dekarskich. Przekonaj się, jak ich jakość i trwałość wykonania wpłyną na Twoją pracę.

Dystrybutor narzędzi Stubai
Budman Ceramika Budowlana
mgr inż. Mirosław Mańko
ul. Cmentarna 6, 44-103 Gliwice, tel. +48 32 270 76 11,…12
e-mail: budman@budman.com.pl, www.budman.com.pl


Data publikacji: 3 czerwca, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły