Narzędzia ręczne

Stubai – synonim profesjonalnych narzędzi

W narzędziach firmy Stubai stawia się na szereg rozwiązań zapewniających trwałość i komfort obsługi. Np. trwałość ostrzy w nożycach zapewniona jest dzięki polerowaniu i indukcyjnemu hartowaniu a bezpieczeństwo gwarantują antypoślizgowe nakładki.


Wulkanizowane krawędzie zapobiegają rysowaniu blachy. To tylko podstawowe cechy, które składają się na profesjonalizm narzędzi Stubai. Na szczególną uwagę zasługują nożyce do blach typu Pelikan, gilotyna do cięcia blachy z posypką oraz cęgi zawiasowe.

Nożyce do blach typu Pelikan

Nożyce do cięcia blach typu Pelikan firmy Stubai wykorzystuje się przy wykonywaniu długich oraz prostych cięć. Materiałem wykonania nożyc jest najwyższej jakości stop stali narzędziowej. Narzędzie ma polerowane głownie oraz ostrza hartowane indukcyjnie o twardości 60-62HRC. Masa nożyc to 950 g, długość 350 mm przy długości cięcia 185 mm. Do wyboru jest również wersja z czerwonymi antypoślizgowymi nakładkami.

Cęgi Stubai

Podstawą w zakresie cęgów są modele 45° i 90°. Mają one konstrukcję przetykaną, zawiasową, nierdzewną lub piccolo. Nabyć można również cęgi blacharskie proste, do rąbka podwójnego lub okrągłe.

Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane

Cęgi dekarskie 40 mm, 45 stopni, przetykane

Zaginacze Stubai

Zaginacze Stubai wyróżnia wkładka z tworzywa sztucznego zapewniająca ochronę powierzchni materiału obrabianego. Pojedyncze zaginacze do rąbka Stubai wykorzystuje się podczas zaginania pierwszego etapu pracy przy wykonywaniu podwójnego zamka oraz przy domykaniu zamka pojedynczego. Narzędzie to jest w stanie blokować krótkie i długie odcinki. Przydatnym narzędziem są również zaginacze rąbka podwójne przeznaczone do kształtowania podwójnego zespołu jednocześnie.

Zaginacz rąbka podwójny mini 100 mm

Zaginacz rąbka podwójny mini 100 mm

Cęgi zawiasowe

Z bogatej oferty firmy Stubai wybrać można również cęgi zawiasowe dostępne w wersji prostej lub kątowej (45°), które sprawdzają się przede przy wyginaniu blach miękkich, powlekanych. Wulkanizowane krawędzie nie powodują zarysowań. Narzędzie ma szerokość roboczą 60 mm. Jako materiał wykonania wykorzystano stal węglową C45. Rękojeść jest powlekana tworzywem sztucznym (PCV).

Cęgi zawiasowe dostępne w wersji prostej lub kątowej (45°)

Cęgi zawiasowe dostępne w wersji prostej lub kątowej (45°)

Gilotyna do blachy z posypką

Ciekawym narzędziem firmy Stubai jest gilotyna przeznaczona do cięcia paneli blaszanych z posypką. Jak wiadomo materiału tego typu nie można obrabiać szlifierka kątową, a tradycyjne nożyce również nie są w stanie ich przeciąć.
Gilotyna ma kształt półokrągły, co zapewnia możliwość cięcia paneli już wygiętych. Precyzyjne cięcie zapewniają hartowane ostrza obustronne. Gilotyna ma długość 920 mm, szerokość 890 mm oraz wysokość 730 mm przy masie 35 kg.

Gilotyna do blachy z posypką

Gilotyna do blachy z posypką

Co jeszcze w ofercie?

Oferta marki Stubai w zakresie narzędzi jest bardzo bogata. Oprócz krótko opisanych wyżej narzędzi wybrać można również zaginacze, nożyce do blach, cęgi, zaciski, a także młotki i kowadła dachowe (tzw. szelajzy). Ponadto do wyboru są fałdowniki – kute ze specjalnej stali, ulepszone cieplnie, czarne lakierowane. Ciekawymi pozycjami katalogowymi są również haki bezpieczeństwa z dwiema klamrami i śrubami zamykającymi oraz cęgi typu Mors, zaciskacze rąbka – pojedynczego, podwójnego, rynny (tzw. zaciskacz wąsa haka rynnowego), okapu.

Narzędzia Stubai od dawna utożsamiane są z trwałością, jakością oraz ergonomiczną obsługą. Cieszą się one dużym uznaniem u cieśli, dekarzy, blacharzy oraz wykonawców domów. Firma Stubai jako jedyna na rynku od kilkudziesięciu lat jest w stanie zapewnić niezmienną powtarzalność produktu najwyższej jakości.
Od 2005 r. przedsiębiorstwo Budman współpracując z firmą Stubai oferuje narzędzia dla dekarzy, a także narzędzia murarskie, elektryczne i sprzęt alpinistyczny.

Budman Ceramika Budowlana
Mirosław Mańko

44-103 Gliwice, ul. Cmentarna 6
tel./fax +48 32 270 76 11,…12
biuro@budman.com.pl

4.9/5 - (47 votes)

Data publikacji: 6 kwietnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wanda
    środa, 24 marca, 2021

    Trwałość i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy narzędzi. Bogaty wybór narzędzi z oferty firmy powoduje, że każdy dekarz znajdzie narzędzie, które aktualnie jest mu potrzebne.

Podobne artykuły