Okna dachowe

Światło pod płaskim dachem

Architektura poszukuje optymalnych form poddając sprawdzianowi coraz to nowe kształty obiektów. Budynki jednorodzinne z płaskimi stropodachami coraz śmielej wkraczają w krajobraz zdominowany przez obiekty ze skośnymi dachami. Sprzyja temu między innymi nowoczesna technologia, która umożliwia budowę szczelnych i termoizolacyjnych stropodachów. Dodatkowo zdobyta przestrzeń na płaskim dachu może być wykorzystana jako taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy nawet mały ogród. Zostaje tylko jedno pytanie – jak doświetlić naturalnym światłem pomieszczenia pod płaskim dachem? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – okna do płaskich dachów firmy FAKRO.

Nowatorskie produkty FAKRO, okna do dachów płaskich typu F i typu C, łączą w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne. Umożliwiają napływ odpowiedniej ilości naturalnego światła oraz pozwalają na przewietrzenie wnętrz pod płaskim dachem. Teraz każde tego typu pomieszczenie może być ciepłe i pełne naturalnego światła. Przeanalizujmy dane techniczne tych produktów. Specjalnie zaprojektowane kształty profili skrzydeł i ościeżnicy sprawiają, że okna do płaskich dachów FAKRO charakteryzują się do 16% większą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Po prostu, montując okna FAKRO we wnętrzu zyskujemy więcej naturalnego światła.

swiatlo-pod-plaskim-dachem_1

Konstruktorzy okien do płaskich dachów nie zapomnieli również o bardzo ważnym aspekcie jakim jest energooszczędność. Przykładowo okno typu F z czteroszybowym, pasywnym pakietem DU8 charakteryzują
się współczynnikiem przenikania ciepła dla tego okna U = 0,76 W/m2·K, wg EN 12567-2, dlatego mogą być stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Stosując takie rozwiązania zaoszczędzimy
na energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia w chłodne dni. Myśląc dalej o oknach w suficie zastanawiamy się jak je obsługiwać. Przecież bezpośredni dostęp do nich jest utrudniony. Produkt został tak pomyślany, aby każdy inwestor znalazł coś dla siebie. Możemy wybrać okno nieotwierane, służące jedynie do doświetlenia. Możemy również zainstalować okno otwierane manualnie (za pomocą drążka) lub sterowane elektrycznie. Ta wersja posiada czujnik, który automatycznie zamyka skrzydło podczas deszczu. Do okien można zamontować rolety wewnętrzne, które służą do zasłonięcia zbyt ostrego światła, a także markizy zewnętrzne chroniące przed nagrzaniem. Postulat „wygoda użytkowania” spełniony jest w 100%. Przyglądając się ofercie zauważymy szeroką gamę standardowych rozmiarów. Okna typu F, z unikatowym na skale światową nowatorskim pakietem szybowym, mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze (w zakresie od 60×60 do 120×220 cm). Jest to rozwiązanie umożliwiające wymianę starych, nieefektywnych naświetli na nowe okna.
swiatlo-pod-plaskim-dachem_2
Okna do płaskich dachów firmy FAKRO to produkty spełniające wszelkie wymagania inwestorów budujących obiekty z płaskim dachem. Duża ilość światła, energooszczędność, wygodna obsługa oraz szczelność produktów sprawiają, że budynki z płaskimi dachami już wkrótce mogą zmienić nasz krajobraz.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 czerwca, 2015

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jadwiga
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, ale nie miałam pojęcia, że technika poszła tak daleko, oferując nieznane mi dotychczas rozwiązania. Czujnik zamykający automatycznie okno podczas deszczu – super rozwiązanie gdy nie ma nas w domu, a chcemy w tym czasie przewietrzyć poddasze. Do tego jakieś fajne rolety odbijające promienie słoneczne i życie na poddaszu staje się przyjemniejsze :).

 2. PRZYJACIEL
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Problem wyboru typu okna biorąc pod uwagę sposób zamykania i otwierania chyba jest z góry trafiony…przynajmniej moje jest takie zdanie – okno sterowane elektrycznie z czujnikiem zamykającym samoczynnie przed deszczem, rewelacyjne rozwiązanie. Pomyśleć tylko, że zostawiliśmy okno otwarte i opuszczamy dom….w międzyczasie ulewa i…???? Problem zamknięcia z głowy i nie musimy się o nic obawiać…

 3. lolek2
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Firma Fakro zrobiła doskonałe okna do płaskich dachów. Nie do końca przekonuje mnie jednak taras czy ogród na płaskim dachu. Patrzę w górę, a tam czyjaś twarz, zawału można dostać. Ale okno dachowe na płaskim dachu samo w sobie jest ok.

 4. Elżbieta
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Okna dachowe do dachów płaskich dostarczają nam znacznie więcej światła dziennego, a w pogodną noc można podziwiać gwiazdy. Firma Fakro jest pionierem w produkcji okien a w szczególności okien dachowych. Czujnik samoczynnie zamykający okno podczas deszczu to naprawdę wysoko rozwinięta technika

 5. robs_www
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Nie po raz pierwszy firma Fakro potrafi przedstawić produkty przyszłościowe. Jakość produktów tej firmy idzie w parze z trwałością i innowacyjnością.

Podobne artykuły