Akcesoria dachowe

Świetliki szklane Lamilux – nowoczesne i energooszczędne okna do dachów płaskich

Dobrze dobrane systemy doświetlające pozwalają nie tylko na optymalne kierowanie naturalnego światła do wnętrza budynku, ale też wpływają na oszczędność energii elektrycznej i minimalizują utratę ciepła. Wybór odpowiedniego systemu jest również kluczowym elementem w aranżacji wnętrz. Do dachów płaskich idealnie sprawdzą się Świetliki szklane Eenergysave, które jako pierwsze na rynku uzyskały certyfikat domu pasywnego. Współczynnik przenikania ciepła UOKNA = 0,61 W/(m2K).

Co to jest świetlik energooszczędny?

To świetliki dachowe posiadające idealnie dopasowane przeszklenie.
Świetlik dachowy Lamilux (wyłaz dachowy) składa się z:

• kopuły świetlikowej posiadającej wiele opcji przeszklenia – od akrylowej o różnej przenikalności światła, przez przeszklenie z PETG o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne- do szkła, które posiada najlepsze współczynniki przenikania ciepła na poziomie U = 0,61 W/(m2K)
• wielowarstwowego systemu uszczelek
• podstawy z GFK wzmocnionej włóknem szklanym oraz ocieplonej pianką poliuretanową.

Energooszczędne świetliki szklane LAMILUX zapewniają elegancki wygląd i wysoką efektywność energetyczną. Ich przeszklenie wykonane jest z termoizolacyjnego, efektywnego pod względem energetycznym szkła, odpornego na zadrapania. Posiada jednospadowe nachylenie, co umożliwia jego samooczyszczenie dzięki spływającej wodzie. Podstawy świetlików ocieplone są pianką poliuretanową i wykonano je z wysoce odpornego tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym.

Świetliki szklane Lamilux – nowoczesne i energooszczędne okna do dachów płaskich

Co ciekawe, świetliki szklane można dodatkowo wyposażyć w siłownik elektryczny służący do wentylacji, który jest sterowany automatycznie przez czujkę wiatrowo-deszczowa umieszczaną na dachu obiektu.

W ofercie LAMILUX, oprócz świetlików dostępnych jest wiele rozwiązań: rolety wewnętrzne lub zewnętrzne ograniczające przenikanie promieni słonecznych, które w 99% spełniają funkcję antywłamaniową.

Montaż świetlików – łatwy i nieskomplikowany

Świetliki dachowe Lamilux są dostarczane jako kompletnie zmontowane, co umożliwia szybkie zamknięcie otworu w dachu. W tym wypadku sama instalacja polega na przytwierdzeniu podstawy świetlika do połaci dachu.

Czy wiesz, że…

Przenikanie światła do wnętrza budynku poprzez świetliki dachowe Lamilux uzależnione jest od wybranego przeszklenia. I tak, przeszklenie z dwuwarstwowego akrylu jest na poziomie 73%, a w świetliku energooszczędnym z przeszkleniem szklanym jest na poziomie prawie 100%.

ASZ

4.6/5 - (5 votes)

Data publikacji: 26 marca, 2014

Autor:

4.6/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły