Elektronarzędzia

System akumulatorowy STIHL PRO i pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ to najmocniejsza wśród pilarek akumulatorowych firmy STIHL. Jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów, zarówno do pracy w ogrodzie, przy pielęgnacji terenów zielonych, a także do prac rzemieślniczych. Sprawdza się doskonale przy cięciu drewna opałowego, przycinaniu gałęzi w sadach, jak również do prac ciesielskich.


Ta komfortowa, mocna i wytrzymała pilarka jest prosta w użyciu, łatwa w uruchomieniu i łączy w sobie wszystkie zalety lekkiej, cichej i ergonomicznej pilarki. Cechuje ją stała, wysoka moc, maksymalna wydajność cięcia oraz uniwersalne zastosowanie.

Wydajność cięcia

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ wyposażona została w bardzo mocny akumulator litowo-jonowy STIHL AP 300, a jego pojemność pozwala na 45 minut ciągłej pracy. Nowoczesny silnik elektryczny generuje w akumulatorze dużą moc i ekonomicznie go eksploatuje. Żywotność akumulatora wzrasta tym samym nawet do 70%. Elektronicznie regulowany silnik cechuje stały wysoki moment obrotowy gwarantujący mocne cięcie. Dodatkowymi zaletami silnika są: niewielki ciężar, kompaktowe wymiary i minimalne zużycie mechaniczne.

Wydajna praca bez konieczności stosowania ochrony słuchu

Poziom emisji hałasu w pilarce akumulatorowej STIHL MSA 200 C-BQ został zredukowany do minimum. Dzięki temu urządzenie jest ciche i przyjazne dla środowiska. Pilarka akumulatorowa stanowi idealny wybór nie tylko do stosowania na terenach wymagających zachowania ciszy, ale jest doskonałym rozwiązaniem także w zamkniętych pomieszczeniach, np. podczas prac ciesielskich, takich jak cięcie belek, listew, czy też innych prac związanych z przycinaniem drewna.
Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Idealnie dopasowana piła łańcuchowa

W wyposażeniu seryjnym pilarka posiada piłę łańcuchową STIHL Picco Micro 3 (PM3) z podziałką 1/4 charakteryzującą się niską skłonnością do odbić. Zestaw tnący został precyzyjnie dopasowany do specyficznych potrzeb tej lekkiej pilarki akumulatorowej. Na doskonałą jakość cięcia wpływ ma również wąska prowadnica STIHL Rollomatic o długości 30 cm. Przy jej użyciu można błyskawicznie ciąć drewno o średnicy nawet do 25 cm. STIHL samodzielnie projektuje i produkuje jednostki napędowe, prowadnice i piły łańcuchowe, co sprawia, że wszystkie elementy są idealnie dopasowane.

Bezpieczeństwo podczas pracy

Pilarka STIHL MSA 200 C-BQ została wyposażona w dodatkowy hamulec STIHL QuickStop Super, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Piła łańcuchowa zostaje zatrzymana nie tylko w przypadku odpowiednio mocnego odbicia, ale również po zwolnieniu tylnego uchwytu pilarki. Efektem jest błyskawiczne zatrzymanie piły łańcuchowej. Ten element wyposażenia gwarantuje operatorowi wysokie bezpieczeństwo bez względu na pozycję pracy: przy uruchamianiu pilarki, jej przenoszeniu i krótkich przerwach w pracy.

Detale gwarantujące wysoki komfort obsługi

Akumulator został umieszczony w taki sposób, że pilarka jest doskonale wyważona. Zaokrąglone kontury i gładkie powierzchnie obudowy wpływają na płynność pracy. Położenie włącznika umożliwia prostą obsługę. Kompaktowa budowa oraz wygodny uchwyt zapewniają wysoki komfort pracy. Piłę łańcuchową można regulować przy użyciu błyskawicznego napinacza – bez użycia narzędzi. Uzupełnianie oleju do smarowania piły łańcuchowej jest równie proste i czyste za sprawą dużego otworu w zbiorniku, który daje się łatwo otworzyć dzięki opatentowanemu przez firmę STIHL specjalnemu zamknięciu.

Mocny i wydajny

Akumulator STIHL AP 300 o napięciu 36 V i pojemności 227 Ah sprawia, że pilarka STIHL MSA 200 C-BQ ma potężną moc i jest bardzo wytrzymała. Pilarka w gotowości do pracy waży 5 kg (wraz z akumulatorem). Przy użyciu dwóch akumulatorów można pracować pilarką praktycznie bez przerwy.

Uniwersalny akumulator do wielu urządzeń

Pilarka STIHL MSA 200 C-BQ i akumulator STIHL AP 300 są częścią systemu akumulatorowego STIHL PRO. Jeden akumulator jest kompatybilny z wieloma urządzeniami STIHL i VIKING – od pilarek akumulatorowych, poprzez nożyce do żywopłotów i kosy po dmuchawę i kosiarkę do trawy VIKING. Dzięki takiemu nowoczesnemu i praktycznemu rozwiązaniu każdy park maszynowy może być w prosty i ekonomiczny sposób nieustannie rozbudowywany.
System akumulatorowy STIHL PRO i pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Dane techniczne
Akumulator litowo-jonowy
Ciężar bez akumulatora kg 3,3
Napięcie znamionowe V 36
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 84
Poziom mocy akustycznej dB(A) 95
Wartość drgań uchwyt lewy/prawy m/s² 4,6/3,9
Podziałka piły łańcuchowej 1/4 ” P
Typ piły łańcuchowej STIHL Oilomatic Picco Micro 3(PM3)

Więcej informacji u Autoryzowanych Dealerów STIHL oraz na
www.stihl.pl

4.7/5 - (26 votes)

Data publikacji: 3 maja, 2017

Autor:

4.7/5 - (26 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Artur
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Ciekawe jest to, że ten akumulator pasuje do innych urządzeń Stihla. Zasilanie bez kabli, taką pilarkę możemy zabrać wszędzie, a szczególnie tam gdzie nie ma zasilania.

 2. kosa
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Podoba mi się ta pilarka akumulatorowa i chciałbym taką osobiście przetestować.Dużą zaletą tej pilarki jest uniwersalność akumulatora,który będzie można zastosować do innych urządzeń.

 3. rębacz
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Doskonałe, jak wynika z opisu, profesjonalne narzędzie do cięcia drewna. Niewątpliwą zaletą jest napęd elektryczny (nie spalinowa) i wysoka sprawność urządzenia. A możliwość zastosowania akumulatorów do innych urządzeń Stihla jest doskonałym rozwiązaniem producenta. Pilarka z pewnością godna polecenia.

 4. Sylwek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Jedna z lepszych pilarek jaka udało mi się przetestować w ogrodzie, możliwości ma wiele. Plusem jest akumulator, można ją zabrać wszędzie. Doskonale się sprawdza w ogrodzie, przycinanie gałęzi, wycinanie krzaków itd

 5. Malka
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Dobry sprzęt tylko ułatwia pracę. A porządny sprzęt w rękach dobrego fachowca to pewność dobrego wykonania.

 6. Rysiek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Pilarki akumulatorowe mają bardzo dobre zastosowanie w pracach stolarskich .Mają wiele zalet np. są ciche wydajne jak i łatwe w obsłudze

 7. Nick
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Jeśli robota ma być wykonana profesjonalnie to należy stosować jedynie profesjonalne urządzenia. I do takich z pewnością należy ta pilarka STIHL. Ma świetne parametry, jest bardzo wygodna w użyciu i do tego zaimponowała mi swoją wydajnością. Sprzęt godny polecenia.

 8. czerwień
  środa, 15 listopada, 2017

  Sprzęt naprawdę z wysokiej pułki. Moją szczególną uwagę zwrucił akumulator kompatybilny do wielu innych urządzeń. Dla mnie bomba.

 9. Malwa
  środa, 15 listopada, 2017

  Zdecydowanie pilarki STIHL są najlepsze na rynku. Co prawda akumulatorowych pilarek nigdy nie preferowałam, jednak artykuł mnie do nich zachęcił, tym bardziej że nigdy nie zawiodłam się na produktach firmy STIHL.

 10. robert_ba
  środa, 15 listopada, 2017

  Sprzęt najwyższej klasy, bezapelacyjnie. Nie tylko jakość, ale i żywotność urządzeń. Zdecydowanie polecam pilarki akumulatorowe do dużych i mniejszych prac.

 11. maniek buc
  środa, 15 listopada, 2017

  Narzędzia akumulatorowe to naprawdę duże udogodnienie.Odpada ciąganie jak dawniej wielu metrów przedłużaczy które wiecznie się plątały i stwarzały niebezpieczeństwo.

 12. IśkaG.
  środa, 15 listopada, 2017

  Dobra marka,super sprzęt.Posiadamy pilarkę Stihl,niestety nie akumulatorową,muszę pokazać artykuł męzowi,być może go skusi.

 13. Nikodem
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Ciekawy artykuł, w którym autor w rzetelny sposób przybliża działanie i funkcja pilarki akumulatorowej marki STIHL. Myślę, iż taka pilarka to ciekawa alternatywa dla pilarek spalinowych i elektrycznych. Na pewno przyda się wszędzie tam, gdzie jest ograniczmy dostęp do prądy czy paliwa.

 14. Skarbek
  piątek, 17 listopada, 2017

  Bardzo dobry artykuł na temat narzędzi akumulatorowych. Do tej pory miałem raczej złe doświadczenia,z podobnymi narzędziami, gdyż akumulatory wytrzymywały trochę ponad rok, i nowego się nie dokupiło, a co za tym idzie, narzędzie było do wyrzucenia. Tutaj firma Stihl zastosowała, jeden rodzaj akumulatora do wielu narzędzi, więc jest pewne, iż w razie potrzeby zawsze można będzie dokupić nowy akumulator.

 15. Dagmara
  czwartek, 30 listopada, 2017

  I w naszym gospodarstwie domowym piła jest bardzo przydatna do prac domowych. Zasilanie akumulatorowe to świetne rozwiązanie: bez kabli, bez problemu.

 16. adex
  wtorek, 23 lutego, 2021

  a co myślicie o msa 140 ???

Podobne artykuły