Pokrycia dachowe

System dachowy CREATON

Zmienia się architektura naszych domów, a dzięki niej powoli ulega przeobrażeniom polski krajobraz. Ten pozytywny proces jest rezultatem rosnących wymagań inwestorów, coraz lepszych projektów, dostępu do nowoczesnych materiałów i technologii.


Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a także elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. Stromy, na przykład wielospadowy, płaski, naczółkowy lub mansardowy – wybór zależy od wielu czynników, między innymi od wytycznych projektowych, rodzaju pokrycia, funkcji użytkowych poddasza i wreszcie kosztów realizacji. Zanim jednak inwestor podejmie decyzję pod jakim dachem chce zamieszkać, warto, aby skorzystał z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy zaspokajający wszystkie potrzeby współczesnego odbiorcy.
System dachowy CREATON
Na sztuce kreowania dachów znają się, jak nikt inny, fachowcy z firmy CREATON Polska. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnej technologii na rynku co roku pojawia się kilkadziesiąt modeli ekskluzywnych dachówek ceramicznych dostępnych w szerokiej palecie barw wraz z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Aby dach był piękny, szczelny i bezpieczny ważny jest nie tylko rodzaj, wielkość i kształt dachówki podstawowej oraz sposób krycia, ale także oryginalne dodatki, które często nadają połaciom niepowtarzalny charakter. System dachowy CREATON zapewnia dachom wszystko co niezbędne, od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie – pozwala stworzyć piękną, harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej estetyce.
System dachowy CREATON
Akcesoria dachowe możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Są to: ceramiczne dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Wyróżnia je jakość, trwałość potwierdzona certyfikatami i różnorodność – są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych z oferty producenta: od holenderki płaskiej, na przykład z kolekcji TITANIA, PREMION czy FUTURA, po marsylkę, esówkę, karpiówkę czy dachówkę specjalną ROMANO lub ANTICO. Rozbudowany asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów dachówek tłoczonych lub płaskich, wzbogacony o odpowiadające danej kolekcji akcesoria daje możliwość kompleksowego wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci, stylu architektury, etc.
System dachowy CREATON
A oto niektóre z funkcjonalnych zastosowań. Dach ceramiczny jest nadal jednym z najpiękniejszych i najbardziej cenionych pokryć, dlatego dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się montaż wyłącznie ceramicznych dodatków, takich jak dachówka kalenicowa wentylacyjna oraz system mocowania gąsiorów FIRSTFIX. Ten estetyczny duet będzie również gwarancją niezawodności i trwałości dachu, której nie zapewnią taśmy z tworzyw sztucznych. Rolą dachówek kalenicowych jest optymalna wentylacja połaci i dzięki konstrukcji spoilera, zmniejszenie siły wiatru podczas wichury. FIRSTFIX umożliwia tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności użycia wsporników. W skali wydatków związanych z budową domu dach jest jedną z najdroższych inwestycji, dlatego warto skłonić inwestora do zastanowienia się nad ekonomiczną stroną całego przedsięwzięcia.
System dachowy CREATON
System dachowy CREATON został tak opracowany, aby bez oszczędzania na jakości zapewnić jak najdłuższą żywotność produktu i korzystne cenowo rozwiązania. Dobrym przykładem jest dostosowanie grubości folii UNO, DUO, TRIO I QUATTRO do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki. Folie dachowe CREATON zapewniają duże bezpieczeństwo nawet przy małych kątach nachylenia, dzięki czemu pozwalają zminimalizować koszty konstrukcji dachu.
Bezpieczeństwo, ekonomiczny wymiar i estetyka dachu wynikające z zastosowania oryginalnych rozwiązań systemowych CREATON, to nie wszystko. Sięgając po kompletną ofertę marki CREATON mamy pewność, że dach będzie chronił i służył inwestorom przez lata, a sam montaż będzie szybki, skuteczny i niewymagający stosowania dodatkowych, często kłopotliwych zabiegów. Dzięki stosowaniu oryginalnych rozwiązań systemowych mamy gwarancję najwyższej jakości i perfekcyjnego wykonania.
System dachowy CREATON
Więcej informacji na stronie producenta: www.creaton.pl

5/5 - (19 votes)

Data publikacji: 15 kwietnia, 2017

Autor:

5/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Benek
  czwartek, 9 listopada, 2017

  Z kazdym rokiem widzimy coraz ładniejsze dachy.Różnorodnośc dachówek sprawia że architektura naszych domów staje sie coraz ciekawsza . Systemy dachowe Creaton zapewniają nam
  eleganckie jak i bezpieczne wykończenie

 2. kos
  czwartek, 9 listopada, 2017

  Zgadzam się z wnioskami w tym artykule odnośnie piękniejącej architektury naszych domów,a dzięki temu nasze otoczenie staje się bardziej eleganckie i bardziej ciekawe.Dzięki zastosowaniu rozwiązań systemowych pokryć dachowych firmy Creaton, tylko nasi fachowcy nie wszyscy potrafią zastosować i doradzić stosowanie nowatorskich rozwiązań.

 3. Marian
  piątek, 10 listopada, 2017

  Super artykuł. Dziękuję autorowi za poruszenie i przybliżenie tego tematu. Należy jednak pamiętać, iż oprócz walorów estetycznych, pokrycie dachowe powinno również spełniać wymogi bezpieczeństwa i przede wszystkim powinno być starannie wykonane. Myślę, iż firma Creaton spełnia wszystkie te wymagania.

 4. Kasi
  piątek, 10 listopada, 2017

  Firma CREATON to zdecydowanie jedna z lepszych firm systemów dachowych. Pokrycia nie tylko wyróżniają się estetyką, ale są również szczelne i trwałe. Jak najbardziej godne polecenia.

 5. IśkaG.
  piątek, 10 listopada, 2017

  Bez wątpienia dach jest nie tylko zwieńczeniem budowy,a całą ozdobą domu.Rozbudowany system materiałów jak i nowoczesnej technologii firmy Creaton daje nam pole do popisu jeżeli chodzi o dach.Różnorodność form i kolorów dachówek,jest w czym wybierać.

 6. czemu nie
  sobota, 11 listopada, 2017

  100% zgoda z autorem artkułu, że dach jest jedną z najważniejszych konstrukcji w całym domu i drugie, że w skali wydatków na dom, dach jest najdroższą z inwestycji. W dobie nowych technologii jest w czym wyierać.

 7. Cichy8
  sobota, 11 listopada, 2017

  Dla mnie dach zawsze będzie się kojarzył przede wszystkim z bezpieczeństwem. W dzisiejszych czasach niemalże każde pokrycie dachu zachwyca pod względem architektonicznym, kwestia gustu co się komu podoba. Ale najważniejsza jest wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne, bo przecież wszyscy byśmy chcieli, aby służył nam przez lata i był swego rodzaju opoką naszego azylu. Artykuł godny polecenia.

 8. kojak
  niedziela, 12 listopada, 2017

  W pełni zgadzam się z autorem artykułu. Technologia budowy domów, a co za tym idzie, budowa dachów, stała się łatwiejsza oraz bezpieczniejsza. Dachy wykonane tym rozwiązaniem, z pewnością wytrzymają bardzo długi okres.

 9. wojtek pol
  niedziela, 12 listopada, 2017

  Takie wykończenie dachu to naprawdę ozdobadomu. Z taką firmą można zrobić to bardzo solidnie.

 10. Ania M.
  niedziela, 12 listopada, 2017

  Masa przydatnych informacji. Każdy, kto buduje dom, powinien zapoznać się z podstawowymi informacjami. A dachy są przecież jedna z ważniejszych części.

 11. Jacek-A
  niedziela, 12 listopada, 2017

  Dach to jedna z najważniejszych w domu funkcji, chroni przed wodą, śniegiem, zimnem itd. Ma wiele zalet. Jest piękny i funkcjonalny daje nam element komfortu i znakomitego samopoczucia. Dobieramy sobie kolor, dodatkowe akcesoria dachowe. Idealny dach dzięki stosowaniu oryginalnych rozwiązań systemowych mamy gwarancję najwyższej jakości i perfekcyjnego wykonania. Warto zdobyć odpowiednią wiedzę na temat dachów, dachówek i akcesoriów stosowanych przy budowie domu i dachu.

 12. Bogdan_B
  niedziela, 12 listopada, 2017

  Jak widać nowoczesność wkroczyła do dziedziny dekarstwa. Różnorodność materiałów, wykończeń i dodatków dachowych sprawia, że wygląd domów przestał być monotonią. Niewątpliwie bezpieczeństwo jest cechą nadrzędną, ale wygląd i estetyka dachów jest cechą, która powoduje że krajobraz podmiejski czy wiejski staje się naprawdę malowniczy.

 13. kam_zet
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Absolutnie jestem fanem dachów ceramicznych. Są niezwykle eleganckie ale i bardzo bezpieczne. To doskonałe wykończenie dla domu.

 14. Kalina
  czwartek, 30 listopada, 2017

  Przedstawione przez Państwa rozwiązania są bardzo ciekawe. Wizualnie prezentują się wyśmienicie.

Podobne artykuły