Pokrycia dachowe

System dachowy CREATON

Ważną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach. Jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a zarazem elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. O jego wyborze decyduje wiele czynników, między innymi wytyczne projektowe, rodzaj pokrycia, funkcje użytkowe poddasza i wreszcie koszty realizacji.

Wraz ze zmieniającą się architekturą naszych domów, powoli przeobrażeniom ulega polski krajobraz. Ten pozytywny proces jest efektem rosnących wymagań inwestorów, coraz lepszych projektów, dostępu do nowoczesnych materiałów i technologii. Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a zarazem elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. Stromy – na przykład wielospadowy – płaski, naczółkowy lub mansardowy – o wyborze decyduje wiele czynników, między innymi wytyczne projektowe, rodzaj pokrycia, funkcje użytkowe poddasza i wreszcie koszty realizacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję, pod jakim dachem zamieszkać, warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy, który zaspokaja potrzeby współczesnego odbiorcy.

fot. CREATON Polska (5)
fot. CREATON Polska (3)

Na sztuce kreowania dachów – jak nikt inny – znają się fachowcy z firmy CREATON Polska. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnej technologii na rynku co roku pojawia się kilkadziesiąt modeli ekskluzywnych dachówek ceramicznych, oferowanych w szerokiej palecie barw razem z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Aby dach był piękny, szczelny i bezpieczny ważne są nie tylko rodzaj, wielkość i kształt dachówki podstawowej oraz sposób krycia, ale także oryginalne dodatki, które często nadają połaciom niepowtarzalny charakter. System dachowy CREATON pozwala stworzyć piękną, harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej estetyce, zapewniając dachom wszystko co niezbędne – od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie.

Akcesoria dachowe można podzielić ze względu na ich przeznaczenie na: ceramiczne dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Wyróżniają się jakością, trwałością potwierdzoną certyfikatami i różnorodnością – są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych z oferty producenta: od holenderki płaskiej, na przykład z kolekcji TITANIA, PREMION czy FUTURA, po marsylkę, esówkę, karpiówkę czy dachówkę specjalną ROMANO lub ANTICO. Rozbudowany asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów oraz kształtów dachówek tłoczonych bądź płaskich, wzbogacony o odpowiadające danej kolekcji akcesoria,  umożliwia kompleksowe wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci, stylu architektury, etc.

fot. CREATON Polska (7)
fot. CREATON Polska (6)

A oto wybrane zastosowania funkcjonalne. Dach ceramiczny nadal jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej cenionych pokryć, dlatego dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się montaż wyłącznie ceramicznych dodatków, takich jak dachówka kalenicowa wentylacyjna i system mocowania gąsiorów FIRSTFIX. Ten estetyczny duet jest także gwarancją niezawodności i trwałości dachu, której nie zapewnią taśmy z tworzyw sztucznych. Rolą dachówek kalenicowych jest optymalna wentylacja połaci oraz – dzięki konstrukcji spoilera – zmniejszenie siły wiatru podczas wichury. Zestaw FIRSTFIX umożliwia tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności używania wsporników. Wśród wydatków związanych z budową domu dach jest jedną z najdroższych inwestycji, dlatego warto zastanowić się nad ekonomiczną stroną przedsięwzięcia. System dachowy CREATON został tak opracowany, aby bez oszczędzania na jakości zapewnić jak najdłuższą żywotność produktu oraz korzystną cenę rozwiązania, na przykład poprzez dostosowanie grubości folii UNO, DUO, TRIO I QUATTRO do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki. Folie dachowe CREATON zapewniają duże bezpieczeństwo nawet przy małych kątach nachylenia, co pozwala zminimalizować koszty konstrukcji dachu.

fot. CREATON Polska (4)
CREA REF 900 C

Bezpieczeństwo, ekonomia i estetyka to nie wszystko. To, czy dach będzie chronił i służył nam przez lata, zależy od  rozwiązań systemowych, ale także od doświadczenia dekarzy i cieśli. Powierzając budowę autoryzowanym wykonawcom zyskamy gwarancję najwyższej jakości i będziemy cieszyć się perfekcyjnym wykonaniem.

3/5 - (2 votes)

Data publikacji: 24 czerwca, 2016

Autor:

3/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły