Obróbki dekarskie

System FirstFix Creaton – bezproblemowe mocowanie gąsiorów

Fach dekarski to ciężka praca, dlatego bardzo cieszą nowe i interesujące rozwiązania usprawniające pracę dekarza. Jednym z nich jest System FirstFix Creaton, służący do instalacji gąsiorów bez stosowania łaty kalenicowej, co znacznie skraca pracę na dachu.

System FirstFix Creaton to niezawodne i bezpieczne rozwiązanie, które ułatwia mocowanie gąsiorów, zaś a w połączeniu z dachówką kalenicową wentylacyjną, zapewnia prawidłową wentylację połaci. Nie trzeba dodatkowo stosować taśm uszczelniających, wsporników czy łaty kalenicowej. Tradycyjne sposoby z użyciem elementów aluminiowych i z polipropylenu o niskiej przepuszczalności zmniejszają często cyrkulację powietrza w obrębie kalenicy. Z tego też powodu warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniem proponowanym przez markę Creaton. Jest on doskonałym zamiennikiem taśm wentylacyjnych, który można zastosować przy montażu gąsiorów, Na dodatek jest prawie niewidoczny. Do zalet systemu należą też efektywność i łatwość montażu.

Należy przy tym zachowywać podstawowe zasady:
– minimalne wloty powietrza: w okapie min. 200 cm² przekroju na 1 mb,
– odpowiednią wysokości kontrłaty, czyli min. 2,4 cm do długości krokwi 10 m (aby osiągnąć optymalny efekt, wartości te powinny być większe).

Dachówka kalenicowa

Dachówka kalenicowa

Na zestaw FirstFix składają się: klamry gąsiora ze stali szlachetnej, drut montażowy oraz komplet zacisków. Te elementy pomogą nam połączyć trwałość dachu z ewfektownym wyglądem.

Montaż systemu FirstFix

Montaż - System FirstFix Creaton,

Spinkę klamry stosuje się uniwersalnie do każdej łaty do 40 x 60 mm, sama zaś klamra gąsiora jest wyposażona w system szczelinowo-pazurkowy, dzięki czemu spinka po przeprowadzeniu i zagięciu jest mocno osadzana w szczelinie prowadzącej. To pewne i ekonomiczne układanie bez użycia narzędzi.

Montaż - System FirstFix Creaton,

Klamra, wygięta w kształcie litery „S”, nasadzana jest na gąsior w taki sposób, żeby podczas mocowania gąsiora nie trzeba było jej trzymać.

Montaż - System FirstFix Creaton,

Bez żadnego problemu początek i koniec gąsiora można zamknąć ceramicznym funkcyjnym denkiem. Te funkcyjne denka (początkowe i końcowe) gąsiora dostarczane są w komplecie ze specjalną śrubką, gotową do montażu. Należy je zamontować bezpośrednio na gąsiorze – nie ma znaczenia, czy na początku, czy na docinanym końcu. Dzięki temu obejdzie się bez żmudnego dopasowywanie elementów gąsiora, który jest zabezpieczany dodatkową klamrą przy pomocy uszczelnienia i pazurków zaciskowych (zestaw 4 sztuki).

Montaż - System FirstFix Creaton,

Ukoronowaniem dachu będzie wentylacyjna dachówka przyłączeniowa do gąsiora firmy Creaton.

Nieskomplikowany i w miarę szybki sposób instalacji FirstFix firmy Creaton perfekcyjnie połączy z dachem ceramiczną wentylacyjną dachówkę przyłączeniową do gąsiora.

Budowa dachówek kalenicowych gwarantuje optymalną wentylację, a spoiler wpływa na zmniejszenie siły wiatru. Kalenica, dzięki estetycznej poziomej linii biegnącej równolegle do linii gąsiorów, prezentuje się bardzo estetycznie, zapewnia wysoką trwałość i spełnia wszystkie funkcje techniczne.

Warto podkreślić, że dachówki kalenicowe można stosować zarówno z systemem FirstFix, jak i z gąsiorami tradycyjnie montowanymi na łacie. Choć każdy z wariantów jest równie skuteczny, to tylko system FirstFix Creaton zapewnia 100% ceramiki na dachu.

4.5/5 - (12 votes)

Data publikacji: 5 lutego, 2014

Autor:

4.5/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mariusz
    piątek, 11 sierpnia, 2017

    Chciałem tylko zapytać autora strony od kiedy gąsiory na załączonych zdjęciach montuje się nie zgodnie ze sztuką dekarską. Na dwóch pierwszych zdjeciach widac są montowane pod zaciek. Pozdrawiam

  2. Mariusz
    piątek, 11 sierpnia, 2017

    Sorry kalenica jak w tytule.

Podobne artykuły