Rynny metalowe

System Galeco STAL2 – nowoczesne spojrzenie na system rynnowy

System Galeco STAL2 no nowy system rynnowy dostępny w ofercie Galeco. Cyfra „2” to nie tylko symbol II generacji systemu stalowego, ale także słowo KWADRAT – a taki profil ma rynna w tym systemie. System łączy w sobie wszystkie dotychczasowe zalety systemu stalowego – czyli pokrycie stali czterema warstwami ochronnymi, dużą wytrzymałość i 35–letnią gwarancję, a także nowoczesność i estetykę wykonania.

System rynnowy Galeco STAL2 dostępny jest w wymiarach 125/80×80, które idealnie sprawdzają się w budynkach różnego typu – począwszy od budownictwa jednorodzinnego, na małych obiektach przemysłowych skończywszy.

Innowacyjny kształt profilu rynny i rury spustowej to nie tylko atut estetyczny nowego systemu Galeco. Dzięki kwadratowemu profilowi rynny system Galeco STAL2 jest bardziej wydajny niż dostępne na rynku konkurencyjne systemy o zbliżonych wymiarach. Obok rynny (4 mb) i rury spustowej w skład systemu wchodzą: dedykowana maskownica podsufitkowa, hak doczołowy i łącznik doczołowy, hak nakrokwiowy, odpływ, łuki 90°: zewnętrzny i wewnętrzny, zaślepki: lewa i prawa, mufa, kolano 72° i obejma. Obejmę zewnętrzną zaprojektowano specjalnie na potrzeby nowego systemu, która została zaopatrzona w specjalny zawias oraz kluczyk dla ułatwienia i skrócenia czasu montażu pionu spustowego.

Rys. 1. Przekrój montażu systemu rynnowego.Rys. 1. Przekrój montażu systemu rynnowego.

To co wyróżnia system Galeco STAL2 od innych tradycyjnych systemów rynnowych to kwadratowy kształt elementów, a także możliwość zastosowania maskownicy podsufitkowej. Maskownica jest elementem dostępnym w ofercie Galeco i również wykonana jest z blachy powlekanej najwyższej jakości. Służy do zasłonięcia poziomu rynnowego na równo z kończącym się okapem. Maskownica jest elementem ruchomym, który można w każdej chwili zdemontować, np. w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich. Możliwe jest to dzięki rozwiązaniu technicznemu Galeco, które wprowadziło specjalny hak doczołowy, w którego dolnej części znajdują się tzw. „zamki”, w które wpinana jest maskownica. Maskownica podsufitkowa w swej dolnej części posiada specjalny profil umożliwiający wsuniecie panelu podsufitki DECOR, którego drugi koniec umieszczany jest w standardowej listwie podsufitkowej „J”. Po przejściu rurą spustową przez panel podsufitki pozostałe elementy pionu spustowego instalowane są tak samo jak elementy znanych powszechnie tradycyjnych systemów rynnowych. Nowa maskownica umożliwia wykonanie spójnej i estetycznej zabudowy poziomu rynnowego w bryle budynku, przy jednoczesnym wyprowadzeniu rury spustowej na zewnątrz elewacji.

Rys. 2. Przekrój rynny i rury spustowej w systemie Galeco STAL2.Rys. 2. Przekrój rynny i rury spustowej w systemie Galeco STAL2.

Więcej informacji na stronie www.galeco.pl

4.4/5 - (10 votes)

Data publikacji: 14 marca, 2015

Autor:

4.4/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły