Izolacje dachowe

System izolacyjny Braas DivoDamm – najlepsze rozwiązanie dla ciemnego dachu

Przy odpowiednio zaprojektowanej izolacji kolor dachu w zasadzie nie powinien mieć wpływu na temperaturę wnętrza. Ale z doświadczenia jednak wiemy, że ciemny dach bardziej się nagrzewa. Często więc zadajemy sobie pytania, czy źle robimy wybierając ciemny dach… czy jeżeli wybierzemy modne, ciemniejsze odcienie musimy spodziewać się większych rachunków za prąd i klimatyzację?

Nie, pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednią izolację. Tradycyjne rozwiązania oparte na włóknach szklanych mogą okazać się niewystarczające. Uzupełnieniem może być skuteczny system izolacyjny Braas DivoDamm.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ciemne dachy w słoneczne dni mogą nagrzewać się do nawet 85°C. To musi przekładać się na większą temperaturę w środku budynku i może znacząco zwiększyć nasze rachunki, jeśli będziemy chcieli obniżyć temperaturę pomieszczenia za pomocą klimatyzacji.

Ale wybór modnego ciemnego dachu nie musi nas słono kosztować, wystarczy zainwestować w wysokiej jakości izolację. Aby materiał skutecznie izolował powinien zarówno zatrzymywać ciepło w budynku zimą, jak chronić ten budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Zatem czym wyższej jakości materiał wybierzemy, tym mniejsze będą koszty użytkowania – szczególnie na poddaszu.

System izolacji Braas DivoDamm – jak to działa?

Poszczególne elementy izolacji łączone są ze sobą i układane jako jedna powierzchnia ponad krokwiami. Całość może być także montowana bez deskowania, co jest dodatkową zaletą izolacji.

System izolacji DivoDamm wykonany jest z poliuretanu PIR. To wysokowydajny materiał izolacyjny, który nawet przy niewielkiej grubości materiału osiąga najlepsze wartości izolacyjne. Braas DivoDamn cechuje się również doskonałą trwałością. Jeśli chcemy, aby nasza instalacja grzewcza była efektywna, kluczowa jest właśnie długa żywotnośc materiałów izolacyjnych.

Braas DivoDamm - działanie, fot. BraasBraas DivoDamm – działanie, fot. Braas

Skuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza, to prawdziwa oszczędność dla domu i ulga dla kieszeni. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy mamy ciemny dach.

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 6 czerwca, 2013

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zuza
    wtorek, 21 stycznia, 2020

    75% traconego ciepła to bardzo dużo. Taki system, który oszczędza jest dobry zarówno latem jak i zimą, nie tracimy bowiem na kosztach ogrzewania oraz schładzania budynku.

Podobne artykuły