Budownictwo drewniane

System montażu tarasów Peter System

Tarasy drewniane mają piękny wygląd i stanowią doskonałe połączenie z naturą przy zachowaniu najwyższego poziomu elegancji. Dają poczucie ciepła i dobrego samopoczucia. Montując taras warto postawić na rozwiązania systemowe. Dzięki specjalnym adapterom mogą być również wykorzystane inne materiały wierzchnie, takie jak np. płyty kamienne.

Do zalet rozwiązań systemowych w zakresie montażu tarasu nie trzeba nikogo przekonywać. Zyskuje się bowiem szybki montaż przy wykorzystywaniu dopasowanych elementów jednego producenta, które idealnie do siebie pasują. To właśnie tym sposobem można szybko i estetycznie wykonać taras oraz inne zabudowy z drewna w ogrodach, parkach, terenach zielonych itp.

Clip montażowy Piclip

Clip montażowy pozwala na niewidoczne zamocowanie desek z rowkiem bocznym. Należy pamiętać, że elementy te nadają się do wybranych gatunków wąskiego drewna tropikalnego oraz popularnych już w Polsce desek z tworzywa sztucznego.
Należy mieć również na uwadze łatwy i szybki montaż, wielkość fugi ustawianą automatycznie, możliwość skorygowania położenia oraz wymiany pojedynczych desek. Czarny kolor clipsa zapewnia idealnie niewidoczne połączenia. Takie mocowanie w połączeniu z materiałem (stal stopowa), z którego wykonany jest clips daje gwarancję bezpiecznego połączenia na wiele lat.

Piclip. System montażu tarasów Peter System
Piclip.

Stopy przestawne Peter System

W zakresie elementów takich jak stopy przestawne należy mieć na uwadze rozwiązania serii Peter System. Nowa seria Peter System składa się z czterech wariantów stóp przestawnych o różnej wysokości. Ich wysokość montażową można zmienić za pomocą dostępnych pierścieni wydłużających. Stąd też do wyboru jest stopa S z 3-stopniową regulacją wysokości przy skoku 5 mm i z dodatkowym gwintem – wysokość 3-5,3 cm oraz stopa M – wysokość 5,3-8,2 cm. Warto mieć również na uwadze stopę L o wysokości 7,0-11,7 cm z możliwością zamocowania śrubą. Na stopę składa się część górna, pierścień gwintowany, pierścień wydłużający oraz płyta podstawy. Z kolei stopa XL ma wysokość 7,4-16,8 cm.

Profil aluminiowy PeterSystem. System montażu tarasów Peter System
Profil aluminiowy PeterSystem.

Dzięki dodatkowym pierścieniom wydłużającym stopy przestawne Peter System mogą mieć zwiększoną wysokość. W tym zakresie wybrać można pierścień wydłużający 4,0 cm oraz 10,0 cm. Nośność wynosi 8 KN.

Wkręt systemowy. System montażu tarasów Peter System
Wkręt systemowy.

Adaptery stóp przesuwnych

Za uzupełnienie nowej serii stóp przestawnych Peter System można uznać trzy rodzaje adapterów. Stąd też z myślą o klasycznych konstrukcjach spodnich z drewna lub nowoczesnego aluminium dostępny jest L-adapter. Z kolei do szybkiego przypinania profili aluminiowych służy Click-adapter. Ponadto specjalny adapter sprawdzi się przy układaniu płyt kamiennych.

Systemowy profil aluminiowy Peter System

Zalety systemu aluminiowego to przede wszystkim możliwość połączenia z uchwytem systemowym Piclip, co pozwala na niewidoczne zamocowanie desek tarasowych. System profili jest opracowany specjalnie pod kątem współpracy ze stopami przestawnymi Peter System z adapterem CLICK.
Należy podkreślić, że w przypadku niskich wysokości montażowych Peter System mogą być stosowane bez stopy przestawnej. Profile aluminiowe są wytrzymałe na obciążenia oraz odporne na skręcania. Pozwalają na zmianę okładziny wierzchniej tarasu bez potrzeby zmiany konstrukcji spodniej. Ponadto są proste i mają stabilny kształt. Kanał śrubowy eliminuje uciążliwe wiercenie otworów śrubowych. Łączenie wkrętów bazuje na łącznikach narożnych.
Decydując się na system montażu tarasów z oferty firmy Peter System zyskuje się kompleksowe rozwiązanie, które można ściśle dopasować pod kątem konkretnej aplikacji. Ważny jest przy tym szybki sposób montażu tarasu oraz trwała, niewidoczna konstrukcja, z której inwestor będzie zadowolony przez wiele lat.

SYSTEMPETER PICLIP

4.8/5 - (55 votes)

Data publikacji: 22 listopada, 2018

Autor:

4.8/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. zrelaksowany
  środa, 20 lutego, 2019

  Taras to obecnie nieodłączny element domu jednorodzinnego. To doskonałe miejsce na wypoczynek, towarzyskie spotkania w niewielkim gronie. Dlatego warto zadbać by był on szczególnie przytulny i cieszący oczy gości. Proponowane w artykule rozwiązania systemowe pozwolą na stworzenie takiego miejsca z jednoczesnym ułatwieniem jego montażu.

 2. kosa
  wtorek, 5 marca, 2019

  Warto korzystać w budownictwie z nowych innowacyjnych rozwiązań.System montażu tarasów Peter System zapewnia łatwy montaż z wykorzystaniem podzespołów jednego producenta co znacznie ułatwia montaż tarasu,warto do montażu takiego systemu zatrudnić fachowców znających montaż Peter System .

 3. Montażysta
  poniedziałek, 29 kwietnia, 2019

  Zbudowaliśmy już 4 trasy z wykorzystaniem tego systemu i jestem pod wrażeniem. Jeden z lepszych systemów na których miałem okazje pracować. Skraca czas montażu pojedynczego tarasu około 20%. Wszystkie elementy systemy tzn. legar i wspornik regulowany pasują do siebie idealnie bez zbędnego wiercenia i skręcania. Dodatków plus za legar z kanałem śrubowym który też nie wymaga nawiercania. Ogólnie system godny polecenia.

Podobne artykuły