Rynny

System orynnowania Galeco: garaże i przydomowe wiaty

Prawidłowe i wydajne orynnowanie jest ważne nie tylko w przypadku domu, lecz także różnych obiektów gospodarczych, takich jak wiaty i garaże. Choć wyróżniają się małą powierzchnią dachową, należy zadbać o dobry system orynnowania, który przy okazji może być ich ciekawą ozdobą.

Dobrze wykonane orynnowanie obiektów takich jak garaż czy przydomowa wiata ma nie tylko aspekt praktyczny. Może być ono także dodatkową ozdobą domu. Warto więc wybrać taki system orynnowania, który będzie łączył w sobie bezpieczeństwo i estetykę. Ciekawą propozycję stanowi system Galeco STAL2.

Orynnowania budynków gospodarczych – trzy zasady

Dobrze wykonane orynnowanie takich obiektów jak garaż czy przydomowa wiata może z sukcesem łączyć bezpieczeństwo z walorami estetycznymi. Warto pamiętać o trzech rzeczach:

  1. Rynny muszą być umieszczone w takiej odległości od krawędzi dachu, by efektywnie zbierały spływającą wodę.
  2. Należy dobrze wymierzyć ich wysokość – dzięki temu śnieg zsuwający się z dachówek nie będzie ich przepełniał.
  3. Orynnowania garażu i przydomowej wiaty powinno współgrać stylistycznie z wyglądem domu.

Sztuką jest tak dobrać orynnowanie obiektu gospodarczego, by w pełni korespondowało ze stylem tego, które wykorzystano w budynku mieszkalnym. Tak by całość wyglądała po prostu atrakcyjnie. Warto wybrać system rynnowy Galeco STAL2. Świetnie sprawdza się w przypadku domów, jak również stojących przy nich obiektach gospodarczych, takich jak garaże czy wiaty – mówi Magdalena Gardyła, Specjalista ds. Rozwoju Produktu i Jakości w Galeco. – Wyróżnia go kwadratowy profil, który nie tylko estetycznie wygląda, ale gwarantuje przede wszystkim wysoką wydajność odprowadzania wody. W takim obiekcie, zazwyczaj mającym prostą bryłę, system ten będzie się idealnie komponować.

Rynny stalowe: jakie mają zalety?

Ogromne znaczenie ma również surowiec, z jakiego wykonano system orynnowania. Rynny stalowe stanowią gwarancję wieloletniej satysfakcji. Do zalet rynien stalowych należy zaliczyć wytrzymałość mechaniczną, a także odporność na zmienne temperatury oraz promieniowanie słoneczne. – Stal wykorzystana w produkcji systemu STAL2 jest bardzo wytrzymała mechanicznie, dlatego sprosta dużym obciążeniom, np. śniegu. Wykonane z niej rynny są też łatwe w montażu – mówi Magdalena Gardyła z Galeco.

Warto zwrócić uwagę na trójnik kielichowy o kącie 72 stopnie – niedawno wprowadzony i w pełni kompatybilny z systemem STAL2. Boczne wejście trójnika ma przekrój prostokątny, dlatego w trakcie montażu swobodnie da się regulować kąt rury spustowej. – To najlepszy sposób na łączenie odwodnienia dachu domu z mniejszym daszkiem, wykuszem lub jaskółką, czyli elementami połaci dachowej typowej dla małych obiektów gospodarczych – podkreśla Magdalena Gardyła.

System rynnowy Galeco STAL2 – bezpieczeństwo i ładny wygląd

Zarówno garaż, jak i wiata przydomowa to budynki gospodarcze. Zdarza się więc, że ich estetyczny wygląd schodzi na drugi plan. Ale funkcja praktyczna nie musi iść w parze z gorszym wyglądem. – A o to z łatwością zadba system STAL2 od firmy Galeco – mówi Magdalena Gardyła. – Ten system ma dedykowaną, łatwą w montażu maskownicę, która zasłania przednią część rynny. W ten sposób można w łatwy sposób uzyskać efekt jednolitego wykończenia okapu.

4.9/5 - (7 votes)

Data publikacji: 24 października, 2016

Autor:

4.9/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły