Rynny

System rynnowy Galeco STAL – niezawodna ochrona przed wodą deszczową

Firma Galeco niemal od 18 lat produkuje systemy rynnowe, które stanowią niezawodną ochronę przed wodą deszczową. W ofercie producenta znajdują się systemy rynnowe wykonane z PVC, stali, a od niedawna także tytan-cynku. System Galeco STAL cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na fakt, że na tle konkurencji wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną, odpornością na duże różnice temperatur oraz doskonałą jakością surowca, z którego jest wykonany. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów system produkowany jest w wielu kolorach, dzięki czemu z powodzeniem można go dopasować do każdego dachu i elewacji.

System rynnowy Galeco STAL wykonany jest z najlepszej jakości stali powlekanej. Wysoką trwałość blachy zapewnia zastosowanie aż 4 warstw ochronnych, które zabezpieczają materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Stalowy rdzeń o grubości 0,6 mm jest dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronnym podkładem oraz estetyczną powłoką organiczną. Charakterystyczny dla systemu Galeco STAL kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu, a jego główną funkcją jest zapobieganie wychlapywaniu się wody przy intensywnych opadach. Stalowa rynna posiada głęboki profil tzw. kontynentalny, dzięki czemu jej wydajność jest wyższa niż konkurencyjnych systemów o tzw. profilu skandynawskim.

Firma Galeco, jako pierwsza na rynku, opracowała kompletny system zabezpieczania rur stalowych. Elementem systemu jest folia, która ochrania rury spustowe oraz rynny przed uszkodzeniem podczas składowania czy przewożenia. Rozwiązanie to pozwala na zamontowanie długich elementów systemu bez najmniejszych zarysowań. Folia usuwana bezpośrednio przed montażem systemu Galeco STAL daje zatem gwarancję, że zamontowany system rynnowy nie będzie zniszczony i porysowany.

Rynny i rury spustowe systemu Galeco STAL dostępne są aż w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, ciemnobrązowym, ceglastym, ciemnoczerwonym, grafitowym, ciemnozielonym oraz białym i czarnym. Różnorodność tych barw powoduje, że każdy inwestor może dobrać instalację odprowadzającą wodę deszczową dopasowaną do koloru stolarki otworowej lub koloru elewacji i dachu. Co ważne, system Galeco STAL dostępny jest w kilku rozmiarach – 120/90, 135/90, 135/100, 150/100 oraz 150/120 tak, aby można było dobrać idealnie wydajne rozwiązanie do wielkości połaci dachu.

System Galeco STAL 120 przeznaczony jest do orynnowania większych garaży, wiat, małych domów jednorodzinnych, tarasów oraz budynków gospodarczych.

Galeco STAL 135 to system służący do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych.

System rynnowy Galeco STAL– niezawodna ochrona przed wodą deszczową

Z kolei Galeco STAL 150 został skonstruowany z myślą o odprowadzaniu wody deszczowej z dużych, jednolitych płaszczyzn dachowych na obiektach przemysłowych i dużych budynkach mieszkalnych.

System rynnowy Galeco STAL to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, w którym poszczególne elementy zostały precyzyjnie przemyślane. Nowoczesne szerokie łączniki klamrowe o zwiększonej powierzchni uszczelnienia, gwarantują stabilność całego systemu. Dodatkowo narożniki klamrowe integrują sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Rynna montowana jest bezpośrednio do narożnika w bardzo prosty i szybki sposób. Instalując orynnowanie najpierw montowane są haki, a dopiero po położeniu pokrycia dachowego zakładane są rynny. Wykonawcom daje to pewność, że rynny nie zostaną zniszczone przez np. spadające z dachu narzędzia czy dachówki. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów firmy Galeco jest 35-letnia gwarancja udzielana na system Galeco STAL.

Niezawodny system odprowadzający wodę deszczową chroni mury budynku przed zawilgoceniem, a tym samym przed rozwojem mikroorganizmów na elewacji. Prawidłowo dobrane orynnowanie podkreśla estetykę budynku i przez lata chroni fasadę przed niszczącym działaniem deszczu czy osuwającego się z dachy śniegu. Nowoczesny system Galeco STAL nie tylko efektywnie odprowadza wodę do kanalizacji deszczowej, ale także, dzięki swej konstrukcji, zapobiega przelewaniu się deszczówki przez rynnę, a doskonałej jakości komponenty gwarantują długowieczność całej instalacji.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 marca, 2014

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły