Rynny metalowe

System rynny ukrytej Siba Modern – nowość w ofercie Ruukki

Dominujące trendy we współczesnej architekturze skłoniły firmę Ruukki do opracowania nowoczesnego i wyjątkowo efektywnego systemu rynny ukrytej Siba Modern. Nowoczesny system rynny ukrytej Siba Modern to rozwiązanie przeznaczone do zastosowania na obiektach, gdzie rynna wkomponowana jest w bryłę budynku łącząc estetycznie dach bezokapowy z jego elewacją.

Zaletą systemu rynny ukrytej Siba Modern jest to, że pozwala on na bezpieczne ukrycie rur spustowych wewnątrz elewacji, a jedynym jego widocznym elementem jest maskownica. Maskownica dostępna jest w dwóch wytrzymałych powłokach organicznych – GreenCoat Pural BT mat oraz GreenCoat Crown BT, a także w najpopularniejszych 3 kolorach – antracytowym, grafitowym i czarnym, dzięki czemu system można idealnie dopasować do koloru i rodzaju pokrycia dachowego. Maskownica wsparta na dedykowanej podstawie w zakresie całej swojej długości gwarantuje zwiększoną odporność na siły ssące wiatru i sztywność całego systemu z jednoczesną możliwością jej demontażu bez wpływu na funkcjonalność i estetykę.

Hak rynny ukrytej – opisy.
Hak rynny ukrytej – opisy.

Sercem Systemu Siba Modern są haki o ramowej konstrukcji, które wyróżnia duża wytrzymałość pozwalająca na bezpieczne zwiększenie ich rozstawu aż do 80 cm. Ograniczenie ilości haków pozwala na obniżenie kosztu całego sytemu. Ponadto zostały one wyposażone w podstawy montażowe, które dzięki swoim kształtom gwarantują zachowanie prawidłowej wentylacji pod pasem nadrynnowym. W podstawie znajdziemy również zmiennokształtne otwory montażowe ułatwiające montaż haków uwzględniający spadek rynny niezbędny do prawidłowego działania systemu.

Ruukki Siba Modern

To, co wyróżnia system rynny ukrytej Siba Modern to niezależna pozycja maskownicy względem rynny. Dzięki ruchomym łącznikom podstaw, w które zostały wyposażone haki rynnowe Siba Modern, możemy zadbać o najwyższe walory estetyczne bez utraty właściwości funkcjonalnych systemu rynnowego. Łączniki pozwalają pozycjonować maskownicę równolegle do okapu, z jednoczesnym utrzymaniem niezbędnego spadku rynny.

Izolacja rury spustowej systemu rynny ukrytej – opisy.
Izolacja rury spustowej systemu rynny ukrytej – opisy.

System Siba Modern oparty jest na stalowej, półokragłej rynnie Siba, o dużym przekroju (150 mm) oraz rurach spustowych PVC w rozmiarze 110 mm, co zapewnia dużą wydajność odprowadzania wody deszczowej. Wśród elementów systemu znajdziemy także izolacyjną kształtkę styropianową, dzięki której zredukujemy mostki termiczne w obrębie posadowienia rur spustowych.

Wnętrze kształtki dopasowane zostało do okrągłego przekroju rur spustowych, z jednoczesnym uwzględnieniem miejsca na odpływ skroplin i niezbędne obejmy montażowe, a jej prostokątny kształt zewnętrzny pozwala łatwo dopasować pozostałe elementy izolacyjne ścian, takie jak płyty styropianowe, wełniane lub PIR.

System rynny ukrytej Siba Modern.
System rynny ukrytej Siba Modern.

Zastosowanie sprawdzonych od lat elementów stalowego systemu rynnowego Siba i wysokiej jakości elementów wykonanych z PVC gwarantuje wysoką jakość użytkowania przez długie lata. Szczelność systemu Siba Modern potwierdza pisemna gwarancja.

Dowiedz się więcej na stronie: www.ruukkidachy.pl/rynny-ukryte

Ruukki Polska Sp. z o.o.
ul. Jaktorowska 13, 96-300 Żyrardów
www.ruukkidachy.pl

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 10 października, 2020

Autor:

5/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    poniedziałek, 12 października, 2020

    wbudowana rynna, wygląda to elegancko i ważne, że działa. wielu osobom spodoba się taki system, nie widać rury poziomej i pionowej, a woda spływa. do zastosowania jak najbardziej w nowoczesnych budynkach.

Podobne artykuły