Programy komputerowe

System SEMA 3D CAD/CAM

System SEMA 3D CAD/CAM

Wieloletnie doświadczenie, funkcjonalność i intuicyjność to najważniejsze cechy programu SEMA, który specjalizuje się w procesie projektowania prefabrykowanych konstrukcji drewnianych, schodów i elewacji blaszanych.

System SEMA 3D CAD/CAM jest programem, który od blisko 36 lat wspiera firmy specjalizujące się w prefabrykacji konstrukcji drewnianych, produkcji schodów a także (od kilku lat) w produkcji pokryć z blachy. Dzięki swej modułowej budowie, program SEMA jest zawsze indywidualnie dopasowany do potrzeb produkcyjnych małych firm lub dużych w pełni zautomotyzowanych zakładów produkcyjnych. W ramach jednego zintegrowanego systemu możliwe jest wybranie konfiguracji modułów dedykowanych dla cieśli, dekarzy, blacharzy, zakładów produkujących schody a także firm produkujących prefabrykowane domy drewniane w technologiach: kanadyjskiej, muru pruskiego, CLT, HBE i z bali.

Zalety programu SEMA 3D CAD/CAM

SEMA to program udoskonalany od ponad trzech dekad co sprawia, że projektowanie w nim należy do jednego z najbardziej przyjaznych i intuicyjnych na rynku. Dzięki pełnej integracji modułów możliwe jest płynne projektowanie zarówno na planach 2D, jak i 3D. Umiejętne połączenie automatyki z możliwością swobodnej edycji w każdym planie daje nieograniczoną swobodę w projektowaniu najróżniejszych konstrukcji.
Dysponując stworzonym modelem 3D możliwe jest automatyczne generowanie list materiałowych, optymalizacji długości, kosztorysów szacunkowych, wizualizacji a także dokumentacji projektowej.
Możliwości projektowania 2D/3D to jednak nie wszystko, gdyż program SEMA umożliwia stosowanie tradycyjnych złączy ciesielskich, łączników stalowych, jak również konstrukcyjnych elementów stalowych i żelbetowych.
Niewątpliwą zaletą programu SEMA jest jego doskonała współpraca z centrami obróbczymi CNC największych producentów tych maszyn w Europie zachodniej. W ramach jednego modułu eksportu otrzymujemy dostęp do kilkudziesięciu najpopularniejszych obrabiarek, takich firm jak Hundegger, Weinmann, Schmidler, Stromab, Burmek, SCM, CMS, Krüsi oraz wszystkich pozostałych producentów obsługujących pliki BTL.

System SEMA 3D CAD/CAM

Nowości

Oprócz tradycyjnych zastosowań program SEMA ma do zaoferowania również szereg nowoczesnych funkcji wspomagających projektantów. Jedną z nich jest integracja z systemami pomiarowymi firm Leica lub FARO. Dzięki temu mamy możliwość bezpośredniego importu chmur punktów 3D z przyrządów pomiarowych jak również skanerów laserowych. W praktyce daje to nieocenioną pomoc przy pomiarach powykonawczych lub renowacjach.
Jedną z najnowszych funkcji programu jest możliwość planowania załadunku, który umożliwia opracowanie strategii działania od produkcji po logistykę. Zaawansowane funkcje modułu umożliwiają nam obliczenie środka ciężkości ściany i rozmieszczenie jej w odpowienim miejscu w przestrzeni ładunkowej, co jest niezbędne przy pełnej prefabrykacji budynków.

System SEMA 3D CAD/CAM

Zakup i użytkowanie licencji

Licencja programu jest wieczysta a po wykupieniu subskrybcji klient może liczyć na aktualizcję programu i wsparcie techniczne. SEMA zapewnia pracę w polskiej wersji językowej na jednym lub kilku stanowiskach (uruchomienie jest możliwe tylko ze specjalnym kluczem). Strategia ciągłego rozwoju firmy sprawia, że program jest ulepszany cały czas, dzięki czemu możemy liczyć na dwie duże aktualizacje każdego roku.

Polskie przedstawicielstwo i wsparcie techniczne

Firma SEMA GmbH posiada w Polsce dwa przedstawicielstwa obsługujące region wschodni i zachodni. Dostępna jest również pomoc techniczna, szkolenia i pomoc wdrożeniowa prowadzona przez projektantów z wieloletnim doświadczeniem pracy w programie SEMA.

System SEMA 3D CAD/CAM

Kontakt do przedstawicieli:

Region wschodni: (Wsparcie techniczne, szkolenia, projekty)
WOODCAD Marcin Jachymiak
ul. Sokoła 8/8 , 34-400 Nowy Targ
tel. 668 856 075
e-mail: marcin.jachymiak@sema-soft.com

Region zachodni:
ARCHIDREW Marcin Kremer
ul. Kraszewskiego 2, 46-090 Popielów
tel. 607 348 034
e-mail: marcin.kremer@sema-soft.com

4.9/5 - (32 głosów)

Data publikacji: 25 listopada, 2020

4.9/5 - (32 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    środa, 25 listopada, 2020

    Taki program to doskonałe narzędzie do realizacji i wizualizacji projektowanego dachu. Pamiętam pierwsze projekty na papierze przy projekcie pierwszego domu. Niby wszystko jasne ale jednak wizualizacja zmienia pogląd i ułatwia pracę obu stronom. To powinien być standard – taki program to wyposażenie każdeej pracowni projektowej.

  2. Marcin
    czwartek, 26 listopada, 2020

    oprogramowanie CAD bardzo pomaga w branży budowlanej. od samego projektowania, wizualizacje do realizacji proces upraszcza się dzięki programowi komputerowemu. wymagana jest wiedza techniczna i obsługa programu, proces realizacji jest szybszy i łatwiejszy.

Podobne artykuły