Kominki dachowe

Systemowe akcesoria Krono-Plast – szybkość montażu i bezpieczeństwo użytkowania na lata

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z systemowymi akcesoriami kominków wentylacyjnych Krono-Plast.

Krono-Plast, producent kominków wentylacyjnych dopasowanych do większości pokryć dachowych, w swojej ofercie posiada również szereg akcesoriów uzupełniających. Ich zastosowanie zasadniczo przyspiesza i ułatwia połączenie kominka wentylacyjnego z kanałem wentylacyjnym lub pionem sanitarnym.

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na kominek Ecoline Premium, Smartline, kominek obrotowy ALUvent, kompatybilne są wszystkie pozostałe elementy Systemu Krono-Plast. W jego skład wchodzą: przejście przez membranę, skraplacz kondensatu i rura przyłączeniowa Kronoflex Premium. Przejście przez membranę – element, który montujemy w miejscu przeprowadzenia kominka przez membranę dachową. Przejście mocuje się na łatach i okala nim otwór wykonany w membranie, specjalnie zaprojektowany kołnierz nie pozwala na przedostanie się skroplin pod folię oraz zapewnia jej odpowiednie naprężenie. Przejście jest łatwe w montażu, nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych klejów czy taśm. Ma uniwersalny wymiar, można je zastosować zarówno do kominków o średnicy 125 jak i 150 mm. Kolejnym produktem uzupełniającym system jest skraplacz kondensatu, występujący samodzielnie lub w wariancie z wentylatorem. Sam skraplacz służy do odbioru nadmiaru wykropionej pary wodnej w kominku wentylacyjnym oraz do jej zmagazynowania lub odprowadzenia w sposób kontrolowany we wskazane miejsce. Zastosowanie skraplacza jest zalecane tam, gdzie występuje więcej pary wodnej – w kuchni, łazience czy suszarni. Skraplacz z wentylatorem, poza podstawową funkcją, służy dodatkowo do mechanicznego wywołania lub wsparcia ciągu w kanale wentylacyjnym. Przewód elektryczny wentylatora łączy się z instalacją elektryczną w budynku i uruchamia na życzenie, w zależności od potrzeb. Wentylator kanałowy montowany w skraplaczu jest dostosowany do pracy w warunkach podwyższonej wilgotności, a jego praca jest niemal niesłyszalna z poziomu pomieszczenia, które wentyluje.

Ostatnim elementem systemowych akcesoriów uzupełniających jest rura przyłączeniowa Kronoflex Premium, która zapewnia szczelne i łatwe połączenie kominka ze skraplaczem z kanałem wentylacyjnym. W zależności od wybranej średnicy przewodu, produkt Kronoflex Premium kończy piramida redukcyjna umożliwiająca połączenie z kanałami o różnych przekrojach – od fi 75 do fi 160 mm. Przewód jest elastyczny, a stalowe ożebrowanie zapobiega zmniejszaniu przekroju węża przy jego załamaniu.
Kominek, skraplacz i rura Kronoflex Premium łączą się ze sobą na click, a do ich połączenia niepotrzebne są żadne dodatkowe narzędzia. Zastosowanie kompletnego systemu akcesoriów Krono-Plast gwarantuje łatwy montaż i bezawaryjną pracę instalacji przez wiele lat.

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 2 maja, 2023

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły