Fotowoltaika

Systemy fotowoltaiczne BMI Braas

Fotowoltaika to niezwykle popularny temat, szczególnie teraz, kiedy można starać się o dofinansowanie na jej instalację. To efektywny i ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej w prywatnych gospodarstwach. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem.  Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zalet paneli fotowoltaicznych.

Jak działają panele słoneczne?

Ogniwa fotowoltaiczne znajdujące się w panelach, przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki fotonom (jednostkom światła) i krzemowi. A mianowicie, światło padające na ogniwa jest wchłaniane przez krzem, który zmusza elektron do ruchu, czyli przepływu prądu. Podłączając system fotowoltaiczny do aktualnej instalacji elektrycznej, uzyskiwany jest dostęp do tańszego prądu, który można wykorzystać m.in. do podgrzewania wody czy ogrzewania domu. Co więcej, nadmiar wyprodukowanej energii, można magazynować lub sprzedawać. Wszystko zależy od rodzaju instalacji oraz zapotrzebowania na energię w danym gospodarstwie domowym.

Fotowoltaika czyli dach to prawdziwa elektrownia

Zalety fotowoltaiki

Zastosowanie fotowoltaiki umożliwia pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, więc wśród jej najważniejszych zalet należy wskazać aspekt ekologiczny. Nie jest to jednak jedyny atut tego rozwiązania. Decydując się na panele słoneczne, zyskujemy:

  • Darmowy prąd.
  • Bezobsługową domową elektrownię, która nie wymaga serwisowania lub wymiany elementów.
  • Niezależność – mając swój prąd nie musimy martwić się rosnącymi kosztami energii.
Fotowoltaika czyli dach to prawdziwa elektrownia

Systemy fotowoltaiczne BMI Braas

Wśród dostępnej na rynku oferty wyróżniamy produkty marki BMI Braas – panele fotowoltaiczne PV Premium i PV Indax. Systemy fotowoltaiczne Braas to rozwiązania bazujące na wysokiej jakości i wydajności modułach fotowoltaicznych montowanych w linii dachówek. Systemy przejmują podstawową funkcję pokrycia dachowego – ochronną przed warunkami atmosferycznymi, oferując jednocześnie doskonałe właściwości wizualne, ale przede wszystkim produkuje energię elektryczną w przyjazny dla środowiska naturalnego sposób, zmieniające pokrycie dachu w domową elektrownię.

Panale BMI Braas są zintegrowane z popularnymi dachówkami tej samej marki, np. Teviva, Tegalit czy Turmalin. Podczas montażu dachówki są zastępowane przez panele, a możliwości ich aranżacji są nieograniczone.

Dofinansowanie – warto skorzystać

Rozważając zakup paneli, należy pamiętać, że można obniżyć wydatki, korzystając z oferowanych dofinansowań. Jednym z nich jest rządowy program ,,Mój Prąd” skierowany do gospodarstw domowych na terenie całej Polski. Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych kwotą maksymalnie 5 tys. zł. Nabór wniosków wystartował w dniu 30.08.2019 r. Środki z dofinansowania często wystarczają na pokrycie znacznej części inwestycji, a nawet w niektórych przypadkach, mogą sięgać do 100% wszystkich kosztów.

4.8/5 - (38 votes)

Data publikacji: 14 listopada, 2019

Autor:

4.8/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    czwartek, 14 listopada, 2019

    panele fotowoltaiczne od samego producenta dachówek, a nie od producenta paneli daje możliwość idealnego spasowania wizualnie paneli z dachem. firma BMI Braas wprowadzając na rynek panele będzie ciekawą opcją dla budynków energooszczędnych.

  2. odnowiciel
    czwartek, 14 listopada, 2019

    W dobie rosnących cen energii, a także postępującego zanieczyszczenia środowiska niewątpliwie korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się bardzo opłacalne. Dodatkowo korzystając z dofinansowania rządowego programu można zmniejszyć własne koszty inwestycyjne. Nie za bardzo się jednak zgodzę ze stwierdzeniem w artykule, że taka instalacja fotowoltaiczna jest systemem całkowicie bezobsługowym. Z pewnością trzeba liczyć się z jej konserwacją i okresowymi przeglądani, tak jak to ma miejsce z każdymi instalacjami technicznymi w budynku.

  3. aydin
    poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

    Wszystko ładnie pięknie, ale te ceny… Aby założyć instalację 10kWp zwykłych paneli wydam około 50 tysięcy za całość. Chcąc tę samą moc uzyskać z pokrycia PV Braas muszę wydać blisko 120 tysięcy na SAME panele. A gdzie listwy startowe, taśmy, wkręty, robocizna, inwerter? Nie zamknę się nawet w 150 tysiącach!!! Początkowo liczyłem, że może warto dołożyć kilka tysięcy za to pokrycie, bo oszczędzę na dachówkach na tej powierzchni, ale ta cena nie zwróci się nigdy!

Podobne artykuły