Akcesoria dachowe

Systemy intensywnego zazieleniania dachów Bauder

Dzięki systemom intensywnego zazieleniania dachów Bauder zyskuje się niemal nieograniczone możliwości w zakresie kształtowania zieleni. Przy prawidłowym wykonaniu system może być użytkowany jako ogród na dachu.

Płyta odsączająca

Dla większości dachów o zazielenieniu intensywnym za optymalne rozwiązanie można uznać płytę wykonaną z polistyrolu (Bauder Wasserspeicherplatte). Jej zdolność gromadzenia wody pozwala na efektywne nawodnienie warstwy wegetacyjnej. Z kolei nadmiar wody zostaje szybko a zarazem skutecznie odprowadzony za pomocą systemu drenażowego.

Element drenujący

Intensywne miejsca zazielenienia w połączeniu z pasmami dla ruchu kołowego projektowane są często na garażach podziemnych. Element drenujący i gromadzący wodę DSE 60 dzięki swojej wysokiej wytrzymałości na ściskanie może być stosowany na całej powierzchni takiej budowli. Dzięki wypełnieniu betonem nadaje się nawet pod ciężarówki.
Spodnia strona elementu ma duże powierzchnie styczne z podłożem co pozwala na rozłożenie nacisku i zapewnia ochronę przed punktowym obciążeniem hydroizolacji.

Systemy intensywnego zazieleniania dachów Bauder Systemy intensywnego zazieleniania dachów Bauder

Płyta drenująca Bauder

Dzięki znajdującemu się na spodniej stronie systemowi kanałów płyta DP 50 we wszystkich obszarach zazielenienia i ciągów dla ruchu za ruchu pieszego powoduje, że nadmiar wody jest wydajnie odprowadzony. Oprócz tego dzięki niewielkiej masie można zwiększyć grubość substratu roślinnego przy dachach o niewielkiej rezerwie w zakresie wytrzymałości na obciążenie.

Drenaż mineralny ekologiczna alternatywa

Drenaże mineralne stanowią alternatywę dla elementów drenażowych z tworzyw sztucznych. Ważną ich zaletą jest możliwość spiętrzania wody w warstwie drenujące. W efekcie zastosowania czterech różnych opisanych wyżej rozwiązań jest możliwe stworzenie różnych form użytkowych począwszy od łąk kończąc na uprawie drzew.

4.8/5 - (15 votes)

Data publikacji: 17 lutego, 2016

Autor:

4.8/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwka
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Nie wiedziałam,że aż tyle warstw trzeba położyć pod zielony dach.Czyli wystarczy się zwrócić do firmy Bauder i wszystko znajdziemy w jednym miejscu.Fajna sprawa.

  2. zaintresowany
    środa, 13 marca, 2019

    Ogród na dachu to jest coś,a dzięki systemom intensywnego zazielenienia dachów Bauder można to osiągnąć ,Dzięki zastosowaniu systemu zazielenienia Bauder można cieszyć się wspaniałym zielonym efektem wizualnym.

Podobne artykuły