Akcesoria dachowe

Systemy ochrony przed ptakami Toolco

Systemy ochrony przed ptakami Toolco zabezpieczają przed przebywaniem ptaków na budynkach oraz w miejscach niepożądanych. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenia Birdcontrol System Gecko typu: A, B, BS, C, D i S. Poszczególne typy zabezpieczeń różnią się między sobą rozstawem i gęstością kolców.


Systemu ochrony przed ptakami Toolco znajdują zastosowanie przy ochronie gzymsów, parapetów, pasów nadrynnowych itp. Poszczególne elementy systemu tak zaprojektowano aby były niewidoczne w miejscu montażu.

System Gecko z kanalikami – materiał wykonania

Podstawy systemów ochrony przed ptakami Toolco wykonuje się z bezbarwnego poliwęglanu ze stabilizacją UV. Z kolei kolce wytwarzane są ze stali kwasoodpornej o grubości 1,3 mm, przez co zyskuje się ochronę przed korozją. Warto zwrócić uwagę na nowy system Gecko z rozwiązaniami, które zwiększają przyczepność podstawy do podłoża aż o 70 %. Zapewniają to wyprofilowane w spodzie podstawy specjalne kanaliki – tzw. rowki retencyjne. To właśnie do nich przedostaje się silikon poprawiający przyczepność. Ponadto ważny jest środek uszlachetniający mający wpływ na poprawę kształtowania wtryskowego i biodegradację w środowisku naturalnym.
Na etapie produkcji podstaw z poliwęglanu dodawana jest substancja antygrzybiczna i antybakteryjna. Tym sposobem podstawa jest nie tylko odporna na działanie warunków atmosferycznych, ale również ogranicza się rozrost mchów i grzybów.
Potwierdzeniem zapewnienia lepszej rozdzielczości, biodegradacji i właściwości antygrzybicznych jest opracowanie wykonane przez Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

Gecko A

Gecko A

Gecko B

Gecko B

Gecko BS

Gecko BS

Gecko C

Gecko C

Gecko D

Gecko D

Montaż

Moduły mogą być dzielone na krótsze odcinki. W szerszych miejscach można zastosować systemy ułożone w rzędach. Należy pamiętać aby przed montażem dokładnie oczyścić podłoże. Powierzchnie nie malowane, powlekane trzeba odtłuścić. Z kolei powierzchnie betonowe w razie potrzeby należy zagruntować. Do powierzchni drewnianych poszczególne elementy systemu są przykręcane.
Na podstawie kolców rozprowadza się warstwę silikonu o grubości 5 mm, po czym kolce staranie układa się na warstwie klejonej, dociskając ręką lub szpachelką. Nie można zapomnieć o tym aby montaż kolców wykonywać na osuszonej powierzchni.

Trwałość przede wszystkim

Systemy ochrony przed ptakami Toolco wykonuje się z materiałów o najwyższym poziomie jakości co zapewnia długoletnie funkcjonowanie w miejscu montażu.
Toolco
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426
e-mail: roofsystem@toolco.pl

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 12 października, 2017

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Felicita
    poniedziałek, 16 października, 2017

    Są jeszcze takie odstraszacze w postaci ptaków. Też są moim zdaniem ciekawe.

Podobne artykuły