Maszyny dekarskie

Szablon kominowy Dachdecker SK-1250

Zaginarki ręczne, modułowe i segmentowe, walcarki do blach, profilarki, żłobiarki i krawędziarki, bendery, zaginadła ręczne czy prasy i krawędziarki – to tylko niektóre z produktów, jakie od 2008 roku sukcesywnie wprowadzała do swojej oferty firma DACHDECKER, która w świecie dekarzy jest doskonale znana.

Jedną z najciekawszych pozycji w katalogu urządzeń produkowanych przez firmę DACHDECKER jest szablon kominowy oznaczony symbolem SK-1250. Jest to urządzenie, które dzięki układowi jezdnemu opartemu na obrotowych zestawach kołowych z hamulcem można przetransportować w dowolne miejsce na budowie lub w warsztacie. Szablon SK-1250 pozwala na przygotowanie i wykonanie w kilka minut gotowego opierzenia od przodu i tyłu komina przy użyciu dowolnego rodzaju blachy dla połaci o zróżnicowanym kącie pochylenia. Co więcej, możliwe jest też wykonanie opierzenia okien połaciowych, a wszystko to wykonuje się szybko i łatwo dzięki elastyczności urządzenia w zakresie przezbrajania i regulowania oraz przede wszystkim bez pomocy dodatkowych osób. Wystarczy tylko jeden operator, by w dwie minuty wykonać na przykład najwyższej jakości opaski z blachy wokół komina.

Szablon kominowy Dachdecker SK-1250

Szablon kominowy SK-1250 pozwala między innymi wykonać trasowanie arkusza blachy, obwodowe zawinięcie obrzeża, czy też zaokrąglenie dzięki zawinięciu, a następnie połączeniu elementów blachy poprzez zagięcie. Wymienne boczne szablony pozwalają natomiast przed wycięciem elementów wyznaczyć formę i kształt blachy, która następnie trafia do urządzenia, gdzie zostaje mocno dociśnięta za pomocą płyty do zawijania obrzeża obwodowego. Po zawinięciu obrzeża, wciąż na tym samym szablonie kominowym SK-1250 można prowadzić dalsze prace, czyli zaokrąglić elementy od frontu i tyłu w kierunku zawinięcia blachy. Ostatni etap to połączenie elementów przedniej i tylnej części komina z bokami i nałożenie całości na szablon, a następnie dokończenie prac nad opierzeniem poprzez zawinięcie i połączenie elementów przez zagięcie.

Szablon kominowy Dachdecker SK-1250

Wszystkie opisane prace są możliwe dzięki doskonałemu wyposażeniu tego urządzenia, na które składa się kilka zestawów szablonów, takich jak szablony kominowe standardowej i wysokiej konstrukcji o różnych nachyleniach dachu (20-30, 30-40 i 40-50 stopni), szablony kominowe do dachu płaskiego i do świetlików (90 stopni), skala do precyzyjnego ustawiania szerokości szablonu (od 25 do 125 cm) oraz stalowe listwy oporowe do gięcia tylnych elementów komina oraz frontowych elementów komina – obie dla połaci o różnym kącie nachylenia.

Szablon kominowy Dachdecker SK-1250

Całości dopełnia przydatna półka na narzędzia i osprzęt oraz coś, co docenia się z czasem po dziesiątkach godzin pracy na urządzeniu: wysoka jakość wykonania szablonu, który wyprodukowany jest ze stali wysokiej klasy pomalowanej proszkowo.

Dachdecker
ul. Świdnicka 35
58-250 Pieszyce
tel. (+48) 667 906 185, 695 595 538
fax (+48) 74 661 44 29
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl

4.9/5 - (7 votes)

Data publikacji: 20 stycznia, 2020

Autor:

4.9/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    poniedziałek, 20 stycznia, 2020

    dla osób specjalizujących się w obróbkach blachą takie narzędzie bardzo się przyda i ułatwi pracę. umiejętne użycie takiego szablonu na pewno będzie szybsze i bezpieczniejsze, chociażby dla lepszego zużycia materiału. takie narzędzia muszą sprawiać, że życie staje się prostsze.

  2. Jacek
    wtorek, 21 stycznia, 2020

    Dla fachowców zajmujących się zawodowo dekarstwem firma Dachdecker jest jedną z lepszych jakiej urządzenia warto kupić aby praca dekarza była sprawniejsza i łatwiejsza.Szablon kominowy jest bardzo dobrym urządzeniem i dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom łatwiej wykonać prace na dachach.

Podobne artykuły