Maszyny dekarskie

Szablon kominowy firmy Sorex Technic

Szablon kominowy Sorex Technic umożliwia wykonywanie obróbek blacharskich kominów o kącie nachylenia mieszczącym się pomiędzy 0° a 55°. Oprócz tego narzędzie jest wykorzystywane przy obróbkach lukarn i okien dachowych.


Używając szablonu zyskuje się najwyższy poziom jakości obróbki i krótki czas wykonania. Dzięki prostej obsłudze praca przebiega szybko i bezpiecznie.
Szablon kominowy firmy Sorex Technic ma szerokość roboczą 1250 mm, przy długości 1750 mm, wysokości 1280 mm i szerokości 1300 mm. Narzędzie wraz z osprzętem waży 155 kg.

Prezentacja możliwości Szablonu Kominowego na Targach Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD 2016. Prezentowana obróbka – kosz spustowy, Wykonawca – Ryszard Stanok, Wiceprezes PSD – Oddział Kujawsko-Pomorski.

Prezentacja możliwości Szablonu Kominowego na Targach Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD 2016. Prezentowana obróbka – kosz spustowy, Wykonawca – Ryszard Stanok, Wiceprezes PSD – Oddział Kujawsko-Pomorski.

Wyposażenie

Jako wyposażenie standardowe producent przewidział dwa szablony o grubości płyty 10 mm (dla kąta dachu 35° i 45°), specjalny rysik traserski z odsunięciem 8 mm, rurę formującą promień obróbki oraz półkę dolną na akcesoria i narzędzia. Oprócz tego zastosowano półkę podporową przy szablonach, co usprawnia pracę. Przydatne są nogi z kołami i dwoma hamulcami ułatwiające transport. Maksymalna wysokość szablonu to 100 cm.
Wyposażenie opcjonalne obejmuje wymienne szablony o kącie nachylenia: 0° (okno dachowe), 5°, 10°, 15°, 20°, 25°, 30°, 35°, 40°, 45°, 50°, 55°. Jako osprzęt dodatkowy można wykorzystać również specjalny rysik traserski z odsunięciem 6 mm, 8 mm i 10 mm oraz młotek do zaklepywania. Przydatnym osprzętem jest również wałek dobijający.
Używając tych narzędzi zyskuje się przede wszystkim zwiększenie jakości obróbki, dokładność wykonania, a także estetykę wytwarzanych elementów oraz szybkość pracy.

Szablon kominowy SK-1250, wzornik 45°.

Szablon kominowy SK-1250, wzornik 45°.

Przebieg pracy

Wykonanie obróbki odbywa się w kilku etapach. W pierwszej kolejności ustawiana jest szerokość, po czym trasuje się według szablonu i wycinana blachę. Blacha jest zamykana w szablonie oraz wywija się krawędzie, przygotowuje felc i formuje czoło i tył komina. Obróbkę składa się na szablonie zamykając rąbek. Kończąc prace otrzymuje się dwie połówki, część frontową i tylną komina. Ostatnim etapem prac jest montaż obróbki na kominie.
Warto podkreślić, że szablon kominowy umożliwia całkowitą wymianę szablonów kątowych stałych oraz rury formującej na rurę o wymaganej średnicy. Grubość szablonów to 10 mm co zapewnia wysoki poziom sztywności, wywijanie krawędzi i zamykanie rąbka. Promień obróbek kominowych przy szablonach okiennych i dachowych to R40.
Maszynę można nabyć w rozmiarze 100–1250 mm. Przydatne rozwiązanie stanowi regulacja szerokości. Jest ona bezstopniowa i odbywa się po prowadnicach zębatych zapewniając powtarzalność oraz sztywność. Z oferty firmy Sorex Technic wybrać można szablony do koszy spustowych o rozmiarach 250, 300 i 350 mm.

Prezentacja możliwości Szablonu Kominowego na Targach Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD 2016. Prezentowana obróbka – kosz spustowy.

Prezentacja możliwości Szablonu Kominowego na Targach Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD 2016. Prezentowana obróbka – kosz spustowy.

www.sorex-technic.pl/szablon-kominowy/

5/5 - (21 votes)

Data publikacji: 9 lutego, 2017

5/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. dokładny
    piątek, 22 lutego, 2019

    Nowoczesne maszyny i narzędzia dekarskie stanowią praktyczne wyposażenie fachowca. Pozwalają na szybsze i dokładniejsze wykonanie obróbek, oszczędzając przy tym potrzebny czas a tym samym pieniądze. Zabezpieczają również przed usterkami wykonanych elementów i ewentualnymi późniejszymi pretensjami inwestorów. Z pewności trzeba wyłożyć sporo pieniędzy na zakup takiego sprzętu, ale wyposażona w nie ekipa dekarska będzie z pewnością zdobywała więcej zleceń z racji posiadania profesjonalnego sprzętu i jakości wykonanych prac.

  2. Wanda
    piątek, 21 maja, 2021

    Szablony na pewno ułatwią i przyspieszą pracę. Jednak to dokładność i estetyka najbardziej przekonują do stosowania tego rozwiązania.

Podobne artykuły