Porady

Szafa do sypialni – jaką wybrać?

Szafa do sypialni - jaką wybrać

Jak wybrać do sypialni szafę, która zapewni nam funkcjonalne przechowywanie ubrać, a przy tym będzie dobrze się prezentować? Tego dowiemy się już za chwilę. Poniżej znajdziemy kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym z łatwością wybierzemy idealny mebel. 

Szafa to podstawowy mebel do przechowywania ubrań oraz wszelkich innych elementów ubioru. Jeśli w domu nie mamy miejsca na odrębną garderobę, to właśnie w sypialni przeważnie trzymamy wszystkie nasze ciuchy. Nowoczesna szafa narożna lub drewniana szafa przesuwna jest więc dodatkiem, którego nie może w niej zabraknąć. Aktualnie w sklepach meblowych znajdziemy wiele różnorodnych modeli i fasonów. Możemy dosłownie przebierać w propozycjach. To jednak zwykle nie ułatwia zadania, a wręcz przeciwnie, przysparza jeszcze więcej dylematów. Dlatego też przy zakupach warto skorzystać z kilku sprawdzonych wskazówek, dzięki którym dostosujemy nowy mebel bezpośrednio do naszych potrzeb. 

Stylowa szafa — jak dopasować ją do wnętrza? 

Wybór odpowiedniej szafy do sypialni jest bardzo istotną kwestią. W końcu nie każdy mebel będzie pasował do danego pomieszczenia. Dlatego też, jeśli kupujemy szafę do już urządzonego pokoju, musimy szczególną uwagę zwrócić na to, aby stylistyka mebla pokrywała się z jego charakterem. Jak to jednak zrobić? Sposobów jest kilka. Bez wątpienia bardzo ważną funkcję odgrywa w tym wszystkim kolorystyka. Zastanówmy się, czy chcemy postawić na barwy naturalne, czy może lepszym rozwiązaniem będą mocne akcenty. Tutaj najważniejszym wyznacznikiem będzie dla nas przede wszystkim barwa pozostałych mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. 

Ważny jest także styl mebla, jaki kupujemy. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się nowoczesne szafy, na przykład te wykończone na wysoki połysk. Świetnie sprawdzą się do sypialni minimalistycznych i równie modernistycznych. Klasyczne formy oraz szafy na nóżkach typu ”patyczak” to natomiast wspaniałe dopełnienie wnętrz, w których rządzi styl skandynawski. 

Szafa przesuwna czy otwierana tradycyjnie — jaką wybrać? 

Szafy kategoryzować możemy na naprawdę wiele sposobów. Jednak najwygodniej nam będzie wybrać, jeśli podzielimy je sobie ze względu na sposób zamykania. Największą popularnością cieszą się tu szafy przesuwne oraz te z klasycznymi drzwiami otwieranymi w sposób skrzydłowy. Jaka sprawdzi się lepiej? To bardzo indywidualna kwestia. Pomijając już sprawy związane z estetyką, sposób otwierania szafy ma ogromny wpływ na wygodę codziennego użytkowania tego mebla. 

Szafy przesuwne są zazwyczaj dość duże i pojemne. Ich dużym atutem jest fakt, że do ich otwarcia nie potrzebujemy dodatkowej wolnej przestrzeni. Tym samym świetnie sprawdzają się nawet w bardzo małych i ciasnych pomieszczeniach. Szafy z drzwiami otwieranymi tradycyjnie sprawdzą się natomiast w nieco większych sypialniach. Ich atutem jest to, że możemy dodatkowo wykorzystać wewnętrzną powierzchnię drzwi na przykład do przechowywania pasków lub apaszek. 

Funkcjonalna szafa — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Funkcjonalna szafa to taka, która zapewnia nam wygodne przechowywanie ubrań. Żeby jednak tak mogło być, musi być ona dobrze dopasowana do naszych potrzeb. Wielkość szafy jest jedną z kluczowych rzeczy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przy jej zakupie. Rozmiar powinien pozwolić nam swobodnie zmieścić w niej wszystkie nasze ubrania. Bardzo istotne jest także rozmieszczenie półek oraz ewentualnych szuflad. Warto zastanowić się też, czy chcemy mieć również możliwość powieszenia niektórych rzeczy. 

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 12 maja, 2021

5/5 - (1 głos)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły