Na rynku

Szczeciński Świat Drzewa – skład drzewny i zarazem hurtownia o bardzo szerokiej ofercie

Firma Świat Drzewa ze Szczecina kojarzona jest z aktywnością na wielu polach. Jest dobrze rozpoznawana w regionie i kojarzona z budową ekologicznych domów drewnianych i luksusowych ośrodków wypoczynkowych, wytwarzaniem wiązarów czyli prefabrykowanej więźby dachowej oraz przede wszystkim z prowadzeniem składu suszonego drewna nordyckiego. Firma jednocześnie propaguje nowoczesne budownictwo i oferuje bardzo szeroką gamę różnorodnych produktów wysokiej jakości w ramach swej działalności hurtowej.

Filary oferty hurtowej w firmie Świat Drzewa

Podstawą działalności firmy jest skład drzewny oraz sprzedaż hurtowa szerokiej oferty m.in. dla branży budownictwa szkieletowego, branży dekarskiej, meblarskiej czy fachowców świadczących usługi wykończeniowe. W ramach tej oferty mieszczą się między innymi poniższe pozycje:

 • certyfikowane lite drewno konstrukcyjne C24 w postaci suszonego komorowo i struganego 4-stronnie świerku skandynawskiego od najlepszych producentów. Ogromny magazyn Świata Drzewa gwarantuje dostępność od ręki już ponad 1 000 m3 drewna o grubości 36, 45, 48 i 60 mm przy szerokości do 295 mm,
 • certyfikowane drewno klejone do 13 metrów długości – KVH, KVH DUO i TRIO oraz BSH. Firma prowadzi jeden z największych magazynów drewna klejonego w kraju, więc zapewnia szeroką gamę przekrojów obecnych na stanie, przez co pozwala na szybką realizację zamówień drewna na więźbę dachową,
 • podbitki i elewacje o grubości od 12 do 30 mm w różnych profilach i gatunkach (świerk, sosna, modrzew syberyjski oraz gatunki egzotyczne) – wszystkie wsparte dużym magazynem,
 • deski podłogowe sosnowe o wilgotności 8-10% (suszone w piecu) i dostępne w różnych klasach i rozmiarach oraz deski strugane opaskowe (ościeże drzwi), okapowe i wykończeniowe,
 • deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego, europejskiego oraz z sosny i świerku,
 • klejone łaty 38 x 60 mm strugane czterostronnie i suszone komorowo (różne długości) oraz suche strugane lite łaty i kontrłaty,
 • płyty OSB w różnych wymiarach (tępokrawężne i frezowane),
 • różnego gatunku sklejki wodoodporne, suchotrwałe, szalunkowe i antypoślizgowe,
 • płyty izolacyjne z włókna drzewnego m.in. marki Steico,
 • wkręty talerzykowe i stożkowe oraz wkręty do regulacji łat,
 • łączniki ciesielskie rożnego typu,
 • profesjonalne farby i środki do impregnacji drewna oraz pędzle.
Szczeciński Świat Drzewa – skład drzewny i zarazem hurtownia o bardzo szerokiej ofercie

Marka Steico ważną pozycją w katalogu hurtowni

Oprócz asortymentu wymienionego powyżej, firma dystrybuuje pełną gamę produktów marki Steico, uzupełniając to usługami wdmuchania izolacji wełną drzewną lub celulozą między konstrukcje szkieletowe. Gama ta, to między innymi belki Steico różnego rodzaju, maty i płyty termoizolacyjne, membrany i folie paroizolacyjne wraz z taśmami i klejami oraz wiele innych produktów tej marki.

Prefabrykacja wiązarów i obróbki blacharski

Nie można pominąć również prefabrykacji wiązarów dachowych, które powstają w firmie Świat Drzewa przy wykorzystaniu technologii łączenia na płytki kolczaste. Oczywiście do ich wytwarzania firma stosuje wyłącznie certyfikowane drewno suszone komorowo w klasie C24. Produkcję tę firma prowadzi we własnej dużej hali w Myśliborzu, gdzie funkcjonują dwie linie produkcyjne (powstają tam realizacje na dachy domów 1-rodzinnych parterowych i z poddaszem, jak też i na bloki mieszkaniowe). Warto zauważyć, że Świat Drzewa realizuje też wiązary na wielkopowierzchniowe dyskonty jak i hale przemysłowe – są to rozpiętości nawet do 25 metrów. Dodatkowym uzupełnieniem oferty firmy jest blachodachówka cięta na wymiar oraz wybór obróbki blacharskiej.

Elektronarzędzia i ich wypożyczalnia

Ofertę firmy Świat Drzewa domyka sprzęt w postaci takich elektronarzędzi, jak gwoździarki i sztyfciarki oraz zszywacze o różnych parametrach – wśród nich również zszywacz do montażu płyt Steico – którym towarzyszy szeroka gama osprzętu. Firma proponuje także usługę wypożyczenia tych elektronarzędzi po atrakcyjnych cenach.

Kontakt

Aby podjąć współpracę ze ŚWIATEM DRZEWA należy skontaktować się z centralą zlokalizowaną w Szczecinie przy ulicy Krygiera 1 (telefon 664 95 0000) lub z koszalińskim oddziałem firmy, mieszczącym się przy ulicy BoWID 14 (telefon 730 61 00 01). W obu lokalizacjach Klienci mają do swojej dyspozycji świetne zespoły specjalistów, którzy oferują wiedzę, doświadczenie i wsparcie na każdym kroku.

Świat Drzewa
ul. Krygiera 1, 71-001 Szczecin
tel. 664 95 00 00

Świat Drzewa Koszalin
ul. BoWiD 14, 75-209 Koszalin
tel. 730 61 00 01

5/5 - (42 votes)

Data publikacji: 19 sierpnia, 2021

Autor:

5/5 - (42 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  czwartek, 19 sierpnia, 2021

  Taka firma to świetna propozycja dla wszystkich inwestorów. Kompleksowa oferta i duża dostępność różnego rodzaju produktów upraszcza logistykę zakupów a zatem nasz czas i koszty. Każdy woli współpracować z renomowanym partnerem, z którym wszystko załatwi sprawnie i bezproblemowo.

 2. Damian
  poniedziałek, 23 sierpnia, 2021

  nie wszędzie można nabyć dobrej jakości drewno i certyfikowane. dobrze, że są takie miejsca gdzie można nabyć wszystko związane z drewnem od samego surowca, narzędzia do obróbki i gotowe produkty do montażu. świat drewna staje się bardziej przyjemny.

Podobne artykuły