Na rynku

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku – nowy organ prowadzący

Od 12 stycznia br. nowym organem prowadzącym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku, czyli tzw. Szkoły drzewnej jest województwo mazowieckie. W szkole drzewnej już od ponad 65 lat uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną i nabywają umiejętności praktyczne w zawodach związanych z technologią i obróbką drewna w zawodach stolarz, cieśla i inne.


O randze uroczystości świadczyli licznie przybyli goście. Wśród nich był m. in. marszałek województwa mazowieckiego – Adam Struzik, wicemarszałek województwa mazowieckiego – Rafał Rajkowski, poseł Leszek Ruszczyk. Obecni byli także wiceburmistrz gminy Kozienice Małgorzata Bebelska oraz przedstawiciele samorządu Garbatki-Letniska. Oprócz tego w uroczystości wziął udział starosta kozienicki Andrzej Jung, wicestarosta Krzysztof Stalmach, nadleśniczy nadleśnictwa Kozienice – Tomasz Sot, a także były dyrektor szkoły Zenon Kurkowski oraz obecny dyrektor szkoły Mirosław Dziedzicki.

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku - nowy organ prowadzący

Uroczystości rozpoczęto wniesieniem sztandaru szkoły i odsłuchaniem hymnu a przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły Mirosław Dziedzicki. Przybliżył on historię Garbatki i jej okolic oraz dumnie mówił o tym, że ziemia ta od dawna była natchniona twórczością. To właśnie Jan Kochanowski jest patronem szkoły ze względu na jego związanie z tymi terenami.

Szkoła drzewna – nowy zarządca – nowe perspektywy

Przekazanie szkoły przez powiat kozienicki pod zarząd województwa mazowieckiego stwarza ogromne możliwości rozwoju. Z informacji jakie przekazał Marszałek województwa Adam Struzik i poseł Leszek Ruszczyk już w tym roku zostanie rozpoczęta budowa nowej, od bardzo dawna oczekiwanej Szkoły Drzewnej w Garbatce. Inwestycja ta na miarę XXI wieku pod względem infrastrukturalnym spełni oczekiwania uczniów i słuchaczy oraz otworzy ogromne możliwości rozwoju nowych kierunków kształcenia zarówno młodzieży jak też osób dorosłych. Nie bez znaczenia dla rozwoju Szkoły Drzewnej w Garbatce-Letnisku było otworzenie Centrum Kształcenia Ustawicznego oferującej pozaszkolne formy kształcenia dla osób dorosłych. Należy wspomnieć, że obecnie z różnych form kształcenia w ramach kursów w zawodach cieśla, stolarz, tapicer i leśnik korzysta ponad 250 osób.

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku - nowy organ prowadzący

Dzięki wsparciu medialnemu i merytorycznemu Gazety Fachowy Dekarz&Cieśla informacje o szkole i kierunkach kształcenia docierają do całej branży ciesielsko dekarskiej w Polsce. W najbliższym czasie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce-Letnisku planowane jest również otwarcie zawodu dekarza i innych form kształcenia potrzebnych na rynku. Redakcja Dekarza i Cieśli już od lat wspiera medialnie szkołę w Garbatce nie tylko informując na swoich łamach o wydarzeniach z działalności tej placówki oświatowej. „Dekarz” propaguje również nowoczesne technologie i narzędzia stosowane przy obróbce drewna.

5/5 - (31 votes)

Data publikacji: 11 marca, 2018

Autor:

5/5 - (31 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły