Szkolenia

Szkolenia BMI dla dekarzy

Po świątecznej przerwie pozostało już tylko miłe wspomnienie. Z pewnością każdy wrócił do swoich obowiązków i zadań. Również BMI Braas z pozytywną energią rozpoczyna realizację planów na rok 2020. Jedną z pierwszych propozycji marki jest nowy harmonogram szkoleń dla dekarzy. To oferta skierowana do osób pracujących na dachu, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności a także dla tych dekarzy, którzy myślą o uzyskaniu tytułu Certyfikowany Dekarz Braas.    

Od początku swojej działalności BMI Braas kładzie duży nacisk na efektywną współpracę z dekarzami i dzielenie się  z nimi wiedzą. Organizowane przez markę szkolenia są idealnym miejscem do realizacji tych celów. Obecnie BMI Braas posiada w Polsce trzy ośrodki szkoleniowe położone w Gdańsku, Radomiu i Zakopanem. Są w nich przeprowadzane dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla osób związanych z branżą dachową. Rocznie szkoli się w nich około 300 dekarzy i handlowców.

Oferta BMI Braas obejmuje sześć tematów szkoleniowych. Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do mistrzostwa w swoim fachu, ale również tych, którzy chcą odświeżyć wiedzę na temat przegrody dachowej, adresowane jest szkolenie podstawowe ,,Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych BMI Braas”. To warsztat organizowany na indywidualne zamówienie grup dekarskich, nie przekraczających 12 osób.

Dla osób bardziej doświadczonych dedykowane są szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu zakresowi tematycznemu:

 • ,,Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” – szkolenie, które umożliwia zdobycie i/lub usystematyzowanie wiedzy z zakresu funkcjonowania przegrody dachowej oraz rozwiązań systemowych Braas. W trakcie szkolenia są szczegółowo omawiane i trenowane poprawne rozwiązania prawidłowego wykonania okapów, koszy i obróbek kominów.
 • ,,Wieże, stożki i krzywizny” – jest to szkolenie na temat zasad układania karpiówek Opal w łuskę i koronkę, zasad układania karpiówek na stożkach i krzywiznach oraz specyfiki układania dachówek płaskich (np. Tegalit, Turmalin, Reviva, Smaragd).
 • ,,Karpiówka Opal na wolim oku” – to szkolenie, podczas którego szczególny nacisk położony jest na samodzielne konstruowanie w dwóch wariantach ściany czołowej wolego oka oraz łatowanie i układanie karpiówek na wolim oku.
 • ,,Blachodachówki AeroDek i AeroDek Quadro. Zasady układania” oraz ,,Blachodachówki AeroDek Quadro i AeroDek. Zasady układania” – szkolenie, w trakcie którego dekarz nabędzie i/lub usystematyzuje wiedzę na temat funkcjonowania przegrody dachowej i rozwiązań systemowych Braas, a w szczególności systemu AeroDek i AeroDek Quadro. Pierwsze ze szkoleń, poza częścią produktową, obejmuje również część praktyczną dedykowaną blachodachówkom AeroDek Harenda i Tradition. W drugim przypadku część praktyczna będzie dotyczyła blachodachówki AeroDek Quadro.

Liczba uczestników szkoleń jest ograniczona. O wpisie uczestników na listę decyduje kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie opłaty za uczestnictwo w warsztatach.

Na szkolenia w wybranych terminach zgłaszać się można za pośrednictwem formularzy, które dostępne są na stronie:  https://www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia-braas/szkolenia-dla-dekarzy.html

5/5 - (22 votes)

Data publikacji: 21 stycznia, 2020

Autor:

5/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Andrzej
  wtorek, 21 stycznia, 2020

  Szkoleń nigdy nie jest za mało. Zawsze coś może się przydać, nawet gdy robimy to codziennie. Ciągle powstają nowe materiały i nowe techniki montażu. Fajnie, że szkolenia podzielono tematycznie czy specjalistycznie, dzięki temu każdy może wybrać swój kierunek szkolenia.

 2. uczeń
  wtorek, 21 stycznia, 2020

  Każde szkolenie zawodowe jest doskonałym źródłem doskonalenia, możliwością poznawania nowych technik budowlanych, sprzętu i narzędzi. Dzięki nim praca może stać się doskonalsza, szybsza i nowocześniejsza. Warto by pracownicy firm budowlanych korzystali z tej formy działalności, dla swoich i firmy korzyści.

Podobne artykuły