Szkolenia

Szkolenia Braas

Wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii musi iść w parze z fachowymi szkoleniami. Profesjonalne doradztwo, sprzedaż systemów dachowych oraz montaż pokryć dachowych wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji.

Braas jest znany na rynku nie tylko z wysokiej jakości materiałów, ale również z podręczników i opracowań merytorycznych dotyczących rzemiosła dekarskiego, oraz profesjonalnych szkoleń.

Obecnie Monier Braas posiada w Polsce cztery ośrodki szkoleniowe położone w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. W ośrodkach tych przeprowadzane są dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla różnych grup zawodowych związanych z branżą dachową. Rocznie szkoli się w nich około 200 osób.

Dekarze szkoleni są według siedmiu programów specjalistycznych, które różnią się między sobą nie tylko tematyką ale również poziomem zaawansowania. Każdy program przewiduje część teoretyczną, oraz praktyczną.

– Szkolenie A – „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas” pozwala na nabycie lub usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej oraz budowy dachu. Podczas szkolenia szczegółowo omawiane są zasady doboru i konstruowania kolejnych warstw w przegrodzie dachowej i jej wykonywania, a także prawidłowego stosowania rozwiązań systemowych Braas. Szkolenie kierowane jest do wszystkich dekarzy – zarówno tych, którzy chcą odświeżyć wiedzę na temat przegrody dachowej jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rzemiosłem dekarskim.

– Szkolenie B – „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” Podczas szkolenia szczególny nacisk kładziony jest na omówienie i przetrenowanie poprawnych rozwiązań prawidłowego wykonania okapów, koszy i obróbek kominów.

– Szkolenie C – „Karpiówka Opal. Ocieplenia DivoDamm. Specyfika układania dachówek płaskich” przeznaczone jest dla dekarzy ze znajomością układania dachówek zakładkowych. Na szkoleniu omawiana jest specyfika układania dachówek płaskich (np. Tegalit, Turmalin, Reviva, Smaragd). Podczas szkolenia omawiane i trenowane są zasady układania karpiówek Opal w łuskę i koronkę. Omówione i przećwiczone zostają także systemy ociepleń nakrokwiowych DivoDamm.

 

– Szkolenie D – „Karpiówka Opal. Ocieplenia DivoDamm. Specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach”. Szkolenie realizowane jako rozszerzenie szkolenia C. Podczas szkolenia omawiane i trenowane są zasady układania karpiówek Opal w łuskę i koronkę, oraz zasady układania karpiówek na stożkach i krzywiznach.

 

– Szkolenie W – „Karpiówka Opal na wolim oku” szkolenie jest prowadzone w Gdańsku i przeznaczone dla dekarzy z doświadczeniem w układaniu dachówek karpiówek. Podczas szkolenia omawiane są zasady konstruowania wolego oka i układania na nim karpiówki Opal. Szczególny nacisk położony jest na samodzielne konstruowanie w dwóch wariantach ściany czołowej wolego oka oraz łatowanie i układanie karpiówek na wolim oku.

– Szkolenie S1 – „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji”. Podczas szkolenia uczestnik zdobędzie wiedzę dotyczącą sposobu pracy instalacji solarnej, z czego składa się kompletna instalacja solarna, jakie korzyści wynikają dla użytkownika z wyboru instalacji solarnej, a także jak bardzo istotne jest aby panele słoneczne zamontowane zostały przez fachowców – w celu uniknięcia uszkodzeń pokrycia dachowego. Nabycie umiejętności w jaki sposób dobrać i poprawnie zainstalować panel słoneczny dla różnych konfiguracji połaci dachowej. Szkolenie kierowane jest do wszystkich dekarzy – zarówno tych, którzy chcą odświeżyć wiedzę na temat systemów solarnych jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kolektorami słonecznymi.

 

– Szkolenie S2 – „System solarny Braas – dobór i montaż uzupełniających elementów systemu – podstawy hydrauliki”. Szkolenie realizowane jako rozszerzenie szkolenia S1. Szkolenie ma za zadanie uzupełnienie wiedzy solarnej o elementy systemowe – kompletny system solarny – osprzęt. Zdobycie wiedzy jakie roboty hydrauliczne może wykonać sam dekarz, a jakie powinien wykonać hydraulik/instalator. Wskazówki w jakim zakresie i w jaki sposób można rozpocząć współpracę z hydraulikami/instalatorami. Nabycie umiejętności doboru i montażu elementów hydraulicznych Braas (zbiorniki, przewody solarne, grupy pompowe i inne).

 

Po każdym ze szkoleń dekarze otrzymują dyplom ukończenia szkolenia.

Po co szkolenia?

W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości jakie dają wysokiej jakości produkty. Dach źle zbudowany jest problemem również dla producenta materiałów, bo zwykle w przypadku np. problemów z przeciekaniem, również jakość materiałów jest kwestionowana. Monier Brass w trosce o wysoką jakość wykonawstwa stawia w tym roku kolejny milowy krok na Polski rynku – wprowadza program certyfikacji dekarzy.

Certyfikacja będzie prowadzona w ramach programu SUPERDEKARZ. Aby otrzymać certyfikat, każdy z dekarzy będzie musiał obowiązkowo ukończyć dwa szkolenia: „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” oraz drugie – wybrane przez siebie z oferty szkoleń. W kolejnym etapie musi zgłosić wykonany przez siebie dach, który zostanie poddany weryfikacji pod kątem jakości wykonania. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzymuje certyfikat jakości ważny dwa lata – z możliwością przedłużenia. Certyfikacja dekarzy ma na celu nie tylko zmotywowanie dekarzy do udziału w szkoleniach, ale również ułatwi inwestorom wybór wykonawcy. To ukłon w stronę wysokiej jakości, która służy wszystkim – zarówno inwestorom, producentom, jak i samym dekarzom.

Więcej informacji na temat certyfikacji znajduje się na stronie programu SUPERDEKARZ: www.superdekarz.pl

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 30 kwietnia, 2013

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły