Szkolenia

Szkolenia dekarskie Braas

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczął się kolejny etap szkoleń dla dekarzy realizowanych przez Monier Braas. To okazja do zdobycia specjalistycznych umiejętności w dziedzinie sztuki dekarskiej oraz ważny krok do otrzymania Certyfikatu Braas.

Obecnie Monier Braas posiada w Polsce cztery ośrodki szkoleniowe położone w Gdańsku, Poznaniu, Radomiu i Zakopanem. W ośrodkach tych przeprowadzane są dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla różnych grup zawodowych związanych z branżą dachową.

Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do mistrzostwa w swoim fachu adresowane jest szkolenie podstawowe. To instruktaż, który pozwoli każdemu uczestnikowi zdobyć kompleksową wiedzę na temat rodzajów dachówek, akcesoriów, zasad doboru warstw wstępnego krycia i rozmierzania połaci. Co ważne, omawiane są także normy i zasady prawidłowej wentylacji oraz korzyści płynące z implementacji systemu fotowoltaicznego. Zdobyta wiedza utrwalana jest podczas zajęć praktycznych. Szkolenie organizowane na indywidualne zamówienie grup dekarskich nie przekraczających 12 osób.

Szkolenia dekarskie Braas

Dla bardziej doświadczonych dekarzy marka Braas przygotowała szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu elementowi pokryć dachowych:

 • Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów.
 • Karpiówka Opal, karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach. Ocieplenia DivoDamm oraz specyfika układania dachówek płaskich.
 • Karpiówka Opal na wolim oku.

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest bardzo ważnym elementem naszej działalności. Zależy nam na tym, aby Certyfikowani Dekarze Braas stanowili prawdziwą elitę w swojej branży zarówno w kwestii umiejętności, jak i kultury pracy – mówi Łukasz Nowakowski, Doradca Techniczny Monier Braas.

Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na specjalistów, którzy poza rzemiosłem znają nowości na rynku i są partnerem dla inwestora w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań.

Szkolenia dekarskie Braas

W szkoleniach specjalistycznych Braas uczestniczyli między innymi zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy 2017, którzy reprezentowali Polskę podczas międzynarodowych zawodów na Łotwie. Ważne, że szkolenie ma formę konwersacji, dzielimy się doświadczeniami, uczymy się nie tylko od prowadzących, ale też od siebie nawzajem – podkreślają Marcin i Kamil Gratkowski.

Na szkolenia dekarskie Braas zgłaszać się można za pośrednictwem formularzy na stronie: www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia- braas.html

4.8/5 - (30 votes)

Data publikacji: 2 stycznia, 2019

Autor:

4.8/5 - (30 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Dawido
  środa, 2 stycznia, 2019

  Szkolenia dekarskie potrzebne są młodym i doświadczonym dekarzom. Zmieniają się technologie i narzędzia pracy, a więc to warto zwiększać wiedzę. Fajnie, że szkolenia prowadzi lider na rynku pokryć dachowych firma Monier Braas.

 2. obywatel
  sobota, 26 stycznia, 2019

  Szkolenia są bardzo wartościową formą nauki,a szkolenia dekarskie Braas są naprawdę świetne.Mój jeden znajomy brał osobiście dział w takim szkoleni i mówi,że nauczył się wielu innowacyjnych rozwiązań jak i doszkolił się w znanych już sobie rozwiązaniach.Poleca wszystkim udział w tego typu szkoleniach.Najbardziej chwali sobie zajęcie z zasad prawidłowego wykonywania trudnych detali ,takich jak komi,kosz i okap.

Podobne artykuły