Szkolenia

Szkolenia dekarskie z firmą Röben – zadbaj o swój rozwój zawodowy

Fot. 1 Stanowiska do obróbki komina przygotowane do przyjęcia kolejnych kursantów.

Bez względu na wykonywany zawód, szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę. Dają możliwość ciągłego rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. W przypadku większości szkoleń dekarskich są one często organizowane przez producentów pokryć dachowych, bo dobrze położony dach to także zadowolenie z produktu.

Budowa domu jest procesem trudnym i skomplikowanym. Jednym z najbardziej wymagających jego elementów jest dach. Zdarza się, że nawet fachowcy czasem mają z nim problem. Aby spełniał swoje funkcje i nie przysparzał problemów użytkownikom, konieczna jest jego dokładna realizacja. W wielu przypadkach na różnych etapach budowy zdarzają się błędy wykonawcze, które najczęściej popełniane są w newralgicznych punktach połaci  np. podczas montażu naroża, obróbek komina, wykonywania kosza, okapu czy kalenicy. Firma Röben zdaje sobie sprawę, że prawidłowe ułożenie dachu nie jest zadaniem prostym, dlatego organizuje szkolenia dekarskie, które pozwalają zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie.

Jak wygląda szkolenie?

firmę Röben to dwudniowe spotkania, podczas których uczestnicy kursu, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów, zapoznają się z tajnikami pracy dekarskiej. – Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, a długość trwania poszczególnych części zależy od poziomu wiedzy i umiejętności, jakie posiadają uczestnicy szkolenia. Zazwyczaj elementy wiedzy teoretycznej przekazywane są w trakcie zajęć praktycznych, podczas wykonywania zadań na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. W ten sposób znacznie łatwiej omówić i poprawić popełniane błędy – tłumaczy mistrz dekarski Andrzej Wilhelmi, prowadzący szkolenia firmy Röben. Stałym punktem programu jest wykonywanie okapów, koszy oraz obróbek komina. To właśnie błędy wykonawcze popełniane w tych miejscach są przyczyną najczęściej zgłaszanych reklamacji przez inwestorów. Dlatego też firma Röben przykłada tak dużą wagę do staranności i dokładności wykonania tych elementów dachu.

Co daje szkolenie dekarskie?

Warto podkreślić, że szkolenie dekarskie to idealna okazja do zdobywania wiedzy, umiejętności i wymiany doświadczeń z innymi kursantami, ale także z prowadzącymi kurs. – To, w jakim stopniu skorzysta się ze szkolenia, zależy od samych uczestników. Można przejść wiele kursów i nie przełoży się to na osiągnięcia zawodowe, a można być na jednym i z czasem stać się bardzo dobrym dekarzem w myśl przysłowia: „Mądrej głowie dość dwie słowie” – podkreśla Wilhelmi. Tak wymagający i trudny fach, jakim jest dekarstwo, zobowiązuje do stałego doskonalenia swoich umiejętności, a te można nabyć głównie w praktyce, m.in. na szkoleniach i warsztatach, gdzie ćwiczy się wykonywanie poszczególnych etapów prac pod okiem specjalistów. Nie mniej ważne jest nawiązanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Czasem również pojawia się możliwość współpracy z fachowcami, pod okiem których, już po zakończeniu kursu, można trenować zdobyte umiejętności. Rozwój zawodowy procentuje w przyszłości, nie tylko większą łatwością w wykonywaniu prac dekarskich, ale również rosnącą liczbą zleceń. – Część fachowców zapomina, jak ważne jest nowe spojrzenie na to, czym się zajmujemy. Krótka rozmowa czy zasłyszane zdanie umożliwia inne spojrzenie na wykonywaną pracę, dzięki czemu łatwiej jest udoskonalić to, co się robi i wychwycić popełniane błędy – dodaje Wilhelmi.

Fot. 2 Uczestnicy kursu podczas wykonywania jednego z zadań.Fot. 2 Uczestnicy kursu podczas wykonywania jednego z zadań.

Warto czy nie warto w nim uczestniczyć?

Uczestnictwo w szkoleniu pozwala podnieść kwalifikacje i umiejętności samych dekarzy, ale wpływa też na zwiększenie konkurencyjności i profesjonalizmu firm oferujących usługi dekarskie. Doświadczeni i wyedukowani pracownicy to gwarancja wyższej pozycji firmy na rynku, a to z kolei pozwala osiągnąć sukces w branży. Na renomę trzeba pracować przez wiele lat, ale klient na pewno doceni fachowość i rzetelną wiedzę wykonawców. – Nikt nie staje się od razu fachowcem, dlatego udział w szkoleniach dekarskich jest nie tylko przydatny, ale wręcz niezbędny, aby poprawić swoje umiejętności i zdobyć tak cenne w tym zawodzie doświadczenie. Materiały wykorzystywane do budowy dachów sukcesywnie się zmieniają, dlatego też stale trzeba śledzić rynek oraz korzystać z możliwości, jakie dają dostępne na rynku produkty. Każde szkolenie czegoś uczy i z każdego wynosi się coś nowego – podsumowuje Andrzej Wilhelmi. Udział w szkoleniach z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście nie jest to proces natychmiastowy, bo rzetelność, solidność i jakość firmy buduje się latami. Warto dążyć do profesjonalizmu w tym co się robi. Profesjonaliści zawsze są w cenie, a to prosta droga do dalszego rozwijania firmy i zdobywania nowych zleceń. Nie trzeba odpowiadać sobie na pytanie czy warto, ale dlaczego jeszcze tego nie zrobiłem?

Zapisy na szkolenia

Na szkolenie dekarskie organizowane przez firmę Röben można zapisać się wypełniając formularz zamieszczony w serwisie internetowym (www.roben.pl) w zakładce – dla wykonawców, lub telefonicznie pod numerem telefonu: 071 39 78 143.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 maja, 2014

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły