Szkolenia

Szkolenia dekarzy

Zawód dekarza ma ogromne tradycje, jest uważany za najpiękniejsze rzemiosło w budownictwie a dach za najważniejszy element budowy domu. Jednak dekarstwo jest trudnym zawodem, przysparzającym wiele problemów, które widać po ilości błędów wykonawczych.

Jaki dekarz?

Ponieważ dekarz zazwyczaj pracuje przy wszystkich fazach tworzenia dachu, powinien cechować się nie tylko sprawnością fizyczną, szybkością i estetyką prac, ale i odpowiednią wiedzą na temat technik wykonania, konstrukcji, fizyki dachu, izolacji, wentylacji, wszelkich rodzajów materiałów pokryciowych i akcesoriów.

Kształcenie

Dokształcanie pracowników jest jednym ze sposobów na dynamiczny rozwój firmy, a przede wszystkim podstawowym czynnikiem zapewniającym konkurencyjność na rynku. Przeszkolony pracownik podnosi profesjonalizm firmy, jakość wykonywanego zawodu, a co najważniejsze – minimalizuje ilość popełnianych błędów.

Rynek

Inwestorzy zlecający prace nie tylko w nowoczesnych i drogich technologiach, co raz częściej wymagają od firm wykonawczych, wszelkiego rodzaju certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe pracowników. Doskonale jest to widoczne na rynku zachodnim czy skandynawskim, gdzie prawie niemożliwe jest wygranie przetargu bez odpowiednich certyfikatów. Wiedza i umiejętności pracowników potwierdzone odpowiednimi dokumentami, wygrywają z niską ceną oferowaną przez nieuczciwe, często sezonowe, firmy.

Szkoła

W Polsce, szkolenia i kursy dla dekarzy i blacharzy realizowane są m.in. w Ośrodku Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie działającym przy Oddziale Mazowieckim Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Przez cały rok (głównie w sezonie zimowym) we współpracy z producentami materiałów pokryciowych oraz kadrą mistrzowską, organizowane są kursy i szkolenia dla dekarzy i blacharzy o różnym stopniu zaawansowania.

Najbliższe szkolenie – z obróbek blacharskich komina oraz okapu, stosowanych w dachu krytym dachówką ceramiczną – odbędzie się 25 czerwca 2013 r.

Szkolenia dekarzy

W czerwcu planowany jest również egzamin eksternistyczny „czeladnik” i „mistrz” dekarstwa lub blacharstwa organizowany we współpracy z Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Informacje o szkoleniach znajdziemy na stronie www.szkoleniadekarzy.pl

Najbliższe szkolenia
Temat szkolenia Miejsce Data
Obróbki blacharskie komina i okapu, dachówka ceramiczna Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie 25.06.2013
Egzamin czeladnik i mistrz dekarz/blacharz Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie/Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości Czerwiec – zapisy
Obróbki blacharskie komina i okapu, dachówka ceramiczna Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie Lipiec – zapisy
5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 26 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły