Szkolenia

Szkolenia dla dekarzy w Ośrodku Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie

Zapraszamy na nowy sezon szkoleń praktycznych dla wykonawców dachów. Każda osoba mająca potrzebę rozwijania swoich umiejętności, znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj szkoleń praktycznych. W programie szkoleń znajduje się 30 podstawowych tematów szkoleniowych związanych z popularnymi pokryciami dachowymi i szkolenia zaawansowane z myślą o doświadczonych dekarzach. Jesteśmy elastyczni, nasi trenerzy dostosowują program szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestników.

Gdzie

Szkolenia odbywają się w Ośrodku Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie obok Warszawy. Niektóre szkolenia wykonujemy u partnerów.

Jakie szkolenia

Szkolenia blacharskie z obróbkami: blacha na rąbek stojący tytan cynk oraz aluminium, krycie panelami zatrzaskowymi, krycie blachodachówką, attyka, elewacja, karo.
Szkolenia z pokryć ciężkich: dachówka ceramiczna/ betonowa – detale wykonawcze, szkolenia zaawansowane, wole oko i miękki kosz. Szkolenia syntetyczne: membrany zgrzewane TPO/PCV, EPDM klejony, EPDM zgrzewany, membrany/folie płynne.
Szkolenia bitumiczne: papa termozgrzewalna, gonty i renowacje starych pokryć.
Szkolenia z montażu i obróbek akcesoriów: okna połaciowe, okna kolankowe, komunikacja dachowa, systemy mocowania fotowoltaiki.

Kiedy

Ścisły sezon szkoleniowy trwa od 10 stycznia do 14 kwietnia 2022 – w tym okresie realizowany jest regularny harmonogram szkoleń praktycznych. W okresie późnojesiennym szkolenia odbywają się po skompletowaniu minimalnej ilości osób. W pozostałym czasie według potrzeb indywidualnych. Harmonogram szkoleń dostępny jest na stronie www.szkoleniadekarzy. pl/aktualnosci

Jak przebiegają szkolenia?

Podstawowe szkolenie w grupach 12-osobowych rozpoczyna się krótką teorią dotyczącą danego systemu dachu, przygotowania połaci i obróbek, przygotowania wstępnego krycia. Omawiamy niezbędne normy i zasady wentylacji połaci. Podczas części praktycznej pod okiem trenera wykonujemy montaż i obróbki. Wszystkie podstawowe szkolenia zwracają uwagę na obróbki detali, jakie zazwyczaj występują na dachu.

Ile kosztuje szkolenie

Ponieważ większość szkoleń organizujemy wraz z naszymi partnerami, ceny szkoleń są ograniczone do minimum. Ceny rozpoczynają się od 150 zł za szkolenie jednodniowe i 400 zł za szkolenie dwudniowe. W cenie szkolenia są materiały, obsługa trenera, dostęp do narzędzi, zaplecze kawowe i obiady. Realizujemy również szkolenia dofinansowane przez powiatowe urzędy pracy.

Co zyskują uczestnicy szkoleń

Kursanci zyskują nabycie nowych umiejętności praktycznych oraz rozszerzenie i zrozumienie wiedzy teoretycznej, pozyskują fachową wiedzę trenera zdobytą przez lata pracy zawodowej, zapoznają się z normami i wytycznymi danego systemu, spotkają z dekarzami i wymienią doświadczeniami. Będą mieć możliwość nawiązania współpracy z producentem, wzrośnie też jakość oferowanych przez nich usług. W indywidualnych sytuacjach oferujemy wsparcie poszkoleniowe na wykonywanych realizacjach. Osoby wykonujące minimum podstawy programowej otrzymują dokument potwierdzający udział w szkoleniu. Uczestnicy szkoleń otrzymują specjalny kod rabatowy uprawniający do specjalnych zniżek na zakup narzędzi.

Egzaminy czeladnik i mistrz

Ośrodek Kształcenia Dekarzy wraz z izbą rzemiosła realizują egzaminy czeladnicze i mistrzowskie dla osób aktywnych zawodowo (wymagane jest udokumentowane doświadczenie), które potwierdzają kwalifikacje zawodowe dekarzy, blacharzy i cieśli. Egzaminy są państwowe, a dyplomy honorowane są w całej Europie, do dyplomów dodawany jest euro pass. Przed każdym egzaminem dostępne są szkolenia utrwalające zdobytą wiedzę i umiejętności.

Jak się zapisać

Zapisy można zrobić poprzez stronę internetową www.szkoleniadekarzy.pl Nie odebrałeś rabatu na narzędzia? Skontaktuj się z nami.

Kontakt: Arkadiusz Gnat
Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie
Tel.: 509447590
e-mail: okd@dekarz.com.pl


Data publikacji: 12 grudnia, 2021

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły