Szkolenia

Szkolenie z budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego dla profesjonalistów

Najbardziej oczekiwane w Polsce szkolenie z budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego dla profesjonalistów już 28-31 marca we Wrocławiu!

Szkolenie można traktować jako obowiązkowe dla wszystkich uczestników procesu budowy, chociażby z uwagi na zmiany w prawie budowlanym, zgodnie z którymi od 2019 roku sukcesywnie zaczyna obowiązywać standard budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, co jest równoważne z obiektami niskoenergetycznymi i pasywnymi. Od 2021 wszystkie budynki w Polsce będą musiały spełniać standard niemal zeroenergetyczny.

Wiele Państw i miast w Europie już wprowadziły prawny obowiązek realizowania obiektów wyłącznie w standardzie pasywnym, nie czekając do 2021 roku, od kiedy będzie to dotyczyło całej Europy.

Szkolenie ma charakter interdyscyplinarny i zapewnia kompletną i niezbędną wiedzę do realizacji nowych i modernizacji starych obiektów w standardzie niskoenergetycznym, pasywnym i wyższym, w dwóch specjalizacjach jednocześnie: powłoka budynku oraz instalacje w budynku. Oprócz trzech dni w sali szkoleniowej, uczestnicy czwarty dzień spędzą na budowie domu pasywnego!

Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich uczestników procesu budowy:

– wykonawców,

– nadzoru budowlanego,

– rzemieślników, mistrzów rzemiosła budowlanego,

– ekip budowlanych,

– kierowników budów,

– producentów obiektów prefabrykowanych,

– montażystów,

– architektów, audytorów energetycznych.

Podczas 4 intensywnych dni, uczestnicy zyskają:

 • praktyczną wiedzę jak skutecznie realizować i nadzorować budowę nowych i modernizację starych obiektów do niemal zerowego zapotrzebowania na energię w różnych technologiach, których koszt ogrzewania wynosi rocznie nawet jedyne 3 zł/m2;
 • gotowe rozwiązania, które eliminują wszystkie powszechne problemy z fizyką budowli i syndromem chorego budynku. To brak problemów jeszcze podczas budowy obiektów i spokój w trakcie ich eksploatacji;
 • interdyscyplinarną, kompletną i najbardziej aktualną wiedzę, niezbędną do realizacji i nadzorowania obiektów o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię;
 • tytuł eksperta budownictwa pasywnego wpisanego na Europejską Listę Specjalistów Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Gdańsku, stworzoną m.in. na potrzeby inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Z tych Elitarnych List Specjalistów wybierają oni firmy i usługi do realizacji obiektów w takich standardach.

Ponadto po zdanym egzaminie:

 • Certyfikat, Logo i Tytuł Europejskiego Certyfikowanego Mistrza/Wykonawcy Budownictwa Pasywnego cieszącym się ogromnym prestiżem i uznaniem, którym można się posługiwać obecnie już na całym świecie, gdyż szkolenie w podobnej formie odbywa się na wszystkich kontynentach.

Klienci nieustannie poszukują wyspecjalizowanych osób, firm, z rzetelną, potwierdzoną Certyfikatem wiedzą i doświadczeniem do każdego etapu realizacji danego obiektu. Certyfikat jest pomocny w procedurach przetargowych przy obiektach pasywnych.

Zobacz jak szkolenie procentuje u absolwentów szkolenia. Poznaj historie sukcesu!

Organizator i prowadzący szkolenie –  arch. Kamil Wiśniewski, właściciel GreenCherry Architecture i założyciel Akademii Zdrowego Budownictwa, członek PIBPiEO we Wrocławiu oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego. Jedyna akredytowana jednostka przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt do przeprowadzania tych Europejskich Warsztatów oraz Europejskich Egzaminów w Polsce.

Prowadzący od 11 lat projektuje, nadzoruje i doradza w zakresie budownictwa o najwyższej efektywności energetycznej w Polsce i na świecie. Niezbędną wiedzę i doświadczenie zdobywał w Niemczech i Austrii w jednym z biur projektowych, w którym realizowano międzynarodowe projekty wyłącznie w standardzie pasywnym oraz Niemieckim Instytucie Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.

Od 7 lat prowadzi szkolenia dla profesjonalistów z budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego dla nowych i modernizowanych obiektów, zakończonych Europejskim Tytułem i Certyfikatem.  Cenionym i uznawanym na całym świecie.

 

Zapisy na szkolenie 

 

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 10 marca, 2019

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kika
  niedziela, 10 marca, 2019

  Szkolenie wydaje się naprawdę imponujące. Oby jak najwięcej fachowców wzięło w nim udział, bo jest to najlepsze miejsce aby poszerzyć swoją wiedzę. Tym bardziej jeśli chodzi o nowe przepisy prawne.

 2. praktyk
  poniedziałek, 11 marca, 2019

  Warto się rozwijać w każdej branży,a szkolenie z budownictwa pasywnego z pewnością w praktyce się przyda ludziom związany z budownictwem.Szkolenia dotyczące efektywności energetycznej w naszym kraju bardzo się przydadzą ponieważ jest to temat na czasie,a prowadzący ze swym doświadczeniem zapewni wysoki poziom tego szkolenia.

Podobne artykuły